Jak vyčistit kontrolku? 6 snadných kroků!

Otázka zní: jak vyčistit kontrolku? Chcete-li vyčistit kontrolku, musíte nejprve najít kontrolku na vašem ohřívači, vypnout plyn, odstranit prach a nečistoty a obnovit kontrolku.

Pilotní světla jsou chvějící se napájecí zdroj, který by mohl sfouknout silný poryv větru. Elektrické zapalování je v posledních 20 letech učinilo nepoužitelnými, částečně proto. Malý otvor na konci pilota by se mohl zaprášit a ucpat prachem a nečistotami.

Vyčištění kontrolky na vašem pokojovém topení obnoví teplo a ušetří vám peníze za nákladnou opravu. Mnoho kontrolek se navíc snadno čistí, takže možná jde o rychlý a bezbolestný prostředek, jak mít svůj předmět zpět v akci. Níže jsme probrali několik kroků, které vám pomohou vyčistit kontrolku. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení. Pojďme se na to hluboce podívat!

Postup čištění kontrolky na topení

Čištění kontrolky ohřívače je jednoduchý úkol, ale než budete pokračovat, musíte pochopit, jak kontrolku vyčistit. K tomu si přečtěte níže uvedené kroky:

Krok č. 1. Najděte kontrolku svého topení

Stojací kontrolky jsou často skryty vedle panelu na topných tělesech, radiátorech a kotlích. V důsledku toho se u krbů často schovávají před jasným výhledem. Ať už je to za přístupovým panelem nad předmětem nebo na zadní či jakékoli straně instalace krbu, bude tam ventil označený jako „pilot“, „on“ a „off“, což je obvykle vodítko, že kontrolka je blízko.

Při rozsvícení kontrolky musí být vidět modrý plamen. Pokud je žlutá nebo jiná barva, je možné, že již nehoří dostatečně na to, aby zahřál termočlánek, který reguluje přívod plynu do jednotky. Termočlánek a plynová tryska jsou dvě části pilotního světla, které se podobají drobným tyčkám; prachový efekt na obou je stejný.

Krok č. 2. Vypněte topení

Nepřibližujte se k pilotní svítilně, která je stále zapnutá a připravená k provozu. Chcete-li ohřívač bezpečně vypnout, postupujte podle následujících pokynů: Vypněte okruh připojený k ohřívači, abyste se ujistili, že není pod proudem. Najděte a zavřete uzavírací ventil plynu. Začněte pohybovat ovládacím knoflíkem topení na tlačítku vypnutí. A odšroubujte plastový kryt, aby se zobrazila kontrolka. Uzavírací ventil plynu musí být namontován přímo na stěnu v blízkosti ohřívače nebo krytu ohřívače. Pokud jste to nezaznamenali, zavolejte kvalifikovaného servisního technika. Není třeba pokračovat, pokud nemáte potvrzeno, že ohřívač nedostává palivo.

Krok č. 3. Odpojte trysku

Plynová tryska může být ucpaná. Pomocí kancelářské sponky nebo jehly na šití odstraňte veškeré nečistoty z malého otvoru ve středu trysky.

Krok č. 4. Odstraňte nečistoty

Chcete-li změkčit a odstranit veškeré zbytky nečistot a špíny kolem trysky, použijte celou plechovku stlačeného plynu. Následně odsajte hubici i prostor kolem ní. Pomocí štětinového kartáče nebo kancelářské sponky očistěte veškeré nahromaděné nečistoty nebo nečistoty z otvoru zapalovacího světla. Zkontrolujte, zda na kovu není něco přilepeno. Poté pomocí stlačeného vzduchu vyfoukejte veškeré saze nebo usazeniny, které se mohly usadit hluboko uvnitř zapalovacího světla. Nakonec odstraňte všechny zbytky nečistot tlakovou myčkou nebo válcovým vysavačem s adaptérem trysky.

Krok č. 5. Čištění termočlánku pilotního světla

Nadměrný kouř na termočlánku ohřívače může způsobit jeho zastavení, proto jej rychle vyčistěte. Jemně očistěte termočlánek robustním ocelovým hadříkem nebo abrazivním hadříkem. Zcela vymažte všechny uvolněné částice čerstvou, suchou houbou z mikrovlákna.

Krok #6. Obnovte kontrolku

Posledním krokem je obnovení kontrolky ohřívače; pro opětovné zapálení kontrolky musíte nastavit ventil zapalovacího plynu na původní nastavení a postupovat podle pokynů ve vaší uživatelské příručce. Mnoho stojících kontrolek lze zapálit několika snadnými akcemi, ale pokud nezůstanou rozsvícené, prach není problémem.

Kdy byste se měli poradit s odborníkem?

Je-li pilot ohřívače snadno přístupný, musíte jej před přivoláním pomoci vyčistit. Když to nezlepší fungování vaší kontrolky, můžete mít problém s komponenty. Stejně jako pilotní tryska může být váš termočlánek vadný nebo je nutné jej vyměnit. Tyto komponenty jsou pravděpodobně méně než 50 USD. Při jednání s benzínem se potýkáte s nestabilní situací, takže neriskujte.

Je dobré najmout si profesionála, pokud je pilotní světlo těžko lokalizovatelné, těžko dosažitelné nebo vypadá, že je poškozené. V sázce je prostě dost a stojí za to utratit náklady na úklid 100 $ nebo méně, abyste ochránili své děti, svůj dům a své věci v bezpečí. Možná vás také bude zajímat, jak nainstalovat garážové topení.

Je to obal!

Doufáme, že přečtení tohoto článku vám pomůže zjistit, jak vyčistit pilotní světlo. Výše jsme probrali několik kroků; jejich používáním můžete kontrolku snadno sami vyčistit. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, kam zavěsit garážové topení a jaké je nejlepší garážové topení. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!