Jak vyčistit komín na dřevo zdola nahoru? 7 jednoduchých kroků!

Zajímá vás, jak vyčistit komín na dřevo zdola nahoru? Jsem si jistý, že máte sedm snadných kroků, které můžete snadno sledovat. Majitelé domů většinou ignorují potřebu čištění komínů.

Jakkoli se to může zdát únavné, udržování krbu a komína v čistotě má několik výhod. Jednou z nejdůležitějších výhod je, že udržuje váš dům bezpečnější snížením rizika požáru.

V mnoha ohledech se přístup zdola nahoru podobá přístupu shora dolů, kromě toho, že je mnohem bezpečnější. Udržujte svůj komín čistý a bez nečistot podle našeho podrobného průvodce technikou zdola nahoru. K dokončení úkolu nebudete muset vylézt na vrchol budovy.

Kroky k čištění komínu na dřevo zdola nahoru

Jak tedy vyčistit komín na dřevo zdola nahoru? Zde jsou následující kroky, které byste měli dodržovat:

Krok č. 1. Výběr nejlepšího komínového kartáče

Než začnete čistit komín, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje. V důsledku široké škály komínových kartáčů na trhu musíte před zahájením procesu čištění nejprve změřit vnitřní rozměry komína. Nejlepší štětec, který lze použít, má polyštětiny. Protože mohou poškrábat vnitřní stěnu, měli byste se vyhnout drátěným komínovým kartáčům. Místo toho použijte něco pevného k vyčištění stěn od veškerých zbývajících sazí nebo nečistot. Zde je, kdy a jak vyčistit komín.

Krok č. 2. Výběr nejlepšího prutu

Na výrobu komínových tyčí se používají různé materiály, například nylon, sklolaminát a polypropylen. Pokud váš komín nemá žádné neobvyklé úhly, můžete se dostat pryč pouze pomocí tyče. Nylon je pro svoji flexibilitu zvolen pro kominíky.

Být tak poddajný se hodí k řadě unikátních použití polypropylenu. Najděte si něco flexibilního a odolného, ​​co vám bude příjemné a vydrží těžké používání.

Krok č. 3. Zajištění ochrany kolem komína

Než uděláte něco jiného, ​​ujistěte se, že je místo v bezpečí, provedením druhé bezpečnostní kontroly. Ano, čtete dobře. Před jakoukoli prací se ujistěte, že je prostor kolem komína dostatečně chráněn. Při čištění komína je snadné udělat velký nepořádek a saze mohou být těžké z většiny oblečení.

K pokrytí podlahy a veškerého nábytku, na kterém hodláte pracovat, použijte utěrky, aby nedošlo k poškození. Pak jsou všechny starosti se sazemi na vašem gauči nebo podlahách vašeho obývacího pokoje u konce. I když to teď vypadá jako spousta práce navíc, budete rádi, že jste to udělali později.

Krok č. 4. Příprava ochranných pomůcek

Pokud jde o čištění komína od sazí, není to totéž jako setření povrchů vašeho domova. Pomohlo by, kdybyste se vyhnuli vdechnutí a vniknutí do očí. Ochranné brýle a dýchací vybavení je proto skvělý nápad. Rukavicemi můžete zabránit tomu, aby se vám saze nedostaly na ruce.

Kromě toho je lepší být většinu času v bezpečí, než litovat. Bez ohledu na to, jak se bojíte znečištění, správné bezpečnostní vybavení vás může ochránit před tím nejhorším, co komín může dát.

Krok č. 5. Instalace prvního kusu potrubí

Zde nesestavíte všechny své čisticí potřeby. Vytvořte počáteční část potrubí pomocí štětce jako stavebního nástroje. Jakmile vložíte kartáč do komína, jste připraveni zapálit oheň. Kartáčem a tyčí vydrhněte kouřovod, dokud již nebudou vycházet žádné saze. Pokud od chvíle, kdy jste to udělali, uplynula nějaká doba, možná budete muset celý postup projít znovu, než budete moci pokračovat.

Krok č. 6. Opakování postupu

Čím výše stoupáte na komín, tím více komínové tyče přidáte. Připojte druhý kus a pokračujte v čištění komína tam a zpět. Omyjte a přidejte kousky do kouřovodu, dokud nebude čistý. Pokud nezískáte odbornou pomoc, je komín tak čistý, jak se bez dalších kaskád z jeho výšek kaskáduje.

Krok č. 7. Vyčištění všeho

Po vyčištění komína je čas udělat si pořádek. Nejprve proveďte opatrný návrat do komína pomocí čisticího zařízení, včetně tyče a kartáče. Jakmile jsou tyče vyjmuty z komína, můžete je začít rozebírat. Když jsou tyče vytaženy, je nejjednodušší to udělat.

Nic není komplikovanější než kartáč a popelnice, jak se vypořádat s rozlitým palivem z topeniště. K čištění topeniště od sazí a popela můžete použít vakuový vysavač. Pokud jsou kapesníky stále čisté, složte je a vyhoďte do koše.

Efektivní způsoby odstraňování kreosotu

Pokud jste komín nějakou dobu nečistili, kreosot se mohl nashromáždit v každé jeho štěrbině. Krb nebo komín naplněný kreosotem dlouhodobě zvyšuje riziko požáru.

Použití speciálně upravených kapalin, prášků nebo sprejů může omezit růst kreosotu. Chcete -li omezit akumulaci kreosotu ve vašem krbu, posypte tyto přísady přímo na dřevo nebo na hořící oheň. Pak už zbývá jen použít svůj kominický kartáč k odstranění popela. Přečtěte si, jak odstranit kreosot z kamen na dřevo.

Je efektivní používat protokoly o čištění komínů?

Jejich účinnost není taková, jakou byste mohli očekávat. Bohužel také nefungují tak, jak byste očekávali. Pravidelné používání protokolů na čištění komínů však pomáhá předcházet tvorbě kreosotu až o 60%. Zatímco klády na čištění komína mohou pomoci, pokud váš krb již má evidentní usazeniny kreosotu, moc nepomohou. Místo toho začněte odstraněním veškerého nahromadění v komíně a poté použijte protokoly na čištění komínu, abyste jej udrželi v čistotě, abyste snížili množství generovaného kreosotu.

Je to Wrap!

Už jste věděli, jak vyčistit komín na dřevo zdola nahoru. V sedmi vynikajících krocích jsem si jistý, že to udržíte čisté. Pamatujte si, jak důležitá je čistota, nejen aby vypadala čistě, ale také aby byla zdravá. Možná si budete chtít přečíst, jak nainstalovat kamna na pelety přes komín a jak vyčistit komín na pelety.