Jak vyčistit keramickou varnou desku? 3 snadné kroky!

V dnešních kuchyních si keramické varné desky postupně získaly přízeň, ale vlastnit to zahrnuje vědět, jak vyčistit keramickou varnou desku. Stačí splnit tři jednoduché kroky a můžete vyrazit! Ano, keramické varné desky jsou již dlouho populární. Odolávají vysokým teplotám až 1300 ° F, a přitom jsou energeticky účinné. Teplo se může dostat do hrnce bez plýtvání energií, protože jeho povrch na vaření je velmi tenký a tepelně propustný.

Speciálně vyvinutá metoda tavení použitá k jejich konstrukci činí černé keramické sklo ekologickým. Kromě vynikající tepelné odolnosti a stability se varné desky vyznačují skvělou estetikou a dlouhou životností. Pravidelné používání a údržba jsou však nutné k dlouhodobému udržení kvality a výhod sklokeramické varné desky.

Hladké varné desky nejenže modernizují vaši kuchyň, ale také fungují jako pracovní stanice a pult v malé kuchyni. Další výhodou nákupu kvalitní keramické varné desky je, že ji můžete vyčistit snáze než běžné modelářské nebo plynové hořáky. Zatímco obecný čistič je užitečný k čištění čerstvých skvrn a skvrn z kamen, rutinně a rychle nedokáže poškodit třpytivý povrch.

3 kroky k vyčištění keramického sporáku

Aby se minimalizovalo hromadění zbytků jídla, které by mohly poškodit leštěný povrch, je nutná důkladná údržba a čištění. Špinavá keramická varná deska je nejen nepříjemná, ale může také představovat bezpečnostní problém pro každého v domě. V této části jsme zahrnuli několik dalších návrhů, jak udržet kamna v čistotě. Zde jsou kroky k čištění keramických horních kamen:

Krok č. 1. Naneste směs octa a jedlé sody

Zakryjte celý povrch kamen sporákem na sodovku. Použijte malou nádobu v květináči, abyste to zjednodušili a zajistili rovnoměrné rozptýlení prášku na hořák. Nastříkejte trochu bílého octa přes jedlou sodu pomocí rozprašovače. Vezměte na vědomí, že ocet by měl stačit jednoduše probublávat jedlou sodou. Bublající pohyb začíná špínou a skvrnami na kamnech a usnadňuje čištění i těch nejtvrdších míst.

Krok č. 2. Zakryjte povrch vlhkým hadříkem

Namočte jednu nebo dvě utěrky na několik minut do teplé mýdlové vody. Ujistěte se, že je tkanina dostatečně velká, aby zakryla celý sporák a vypustila další vodu. Poté přikryjte vlhkou utěrkou bublající sódu a počkejte 15 minut. Během čištění by se měly na kamnech uvolnit částice jídla nebo skvrny.

Krok č. 3. Otřete a osušte

Sodu na pečení vyjměte ze sporáku vlhkým hadříkem. Je výhodné otřít obsah oběhovými pohyby, aby se zbytky rychle a snadno setřely na hořáku. Utěrku očistěte vodou, roztrhejte a poté zbytky znovu setřete z povrchu. Můžete buď nechat uschnout na vzduchu, nebo použít suchý ručník z mikrovlákna, abyste odstranili zbytky vody.

Zbavte se drsných skvrn a spálených značek

Známky popáleniny vyžadují jiné zacházení. Silikonová stěrka je také nezbytná, aby vám pomohla seškrábnout zabarvení. Po oškrábání vytvořte pastu ze sody a pomocí houbičky nastříkejte posypané místo. Pastu zakryjte za 30 minut vlhkým ručníkem a setřete.

Čištění odolných skvrn od keramických kamen může být často náročné. Pokud se zdá, že soda a silikonová stěrka nefungují, lze použít tvrdší chemické ošetření, jako je Cerapol.

Toto je speciálně navrženo pro rychlé odstranění odolných skvrn. Roztok stačí posypat skvrnou, počkat několik minut a setřít. Poté by vaše kamna měla být čistá a bez otěru.

Tři věci, kterým byste se měli vyvarovat při čištění varné desky s keramickým sklem

Při čištění varné desky byste se měli vyvarovat následujících věcí:

#1. Ostré nástroje

Neodstraňujte křupavé hmoty ostrými nástroji nebo noži. Pokud tak učiníte, vaše keramická varná deska může mít nějaké škrábance. Pro čištění kovů se dává přednost škrabce.

#2. Abrazivní čističe

Mnoho lidí rádo škrábe varné desky vloženou špínou nebo dokonce ocelovou vlnou, ale za každou cenu se tomu musí vyhnout, protože škrábance jsou nevyhnutelné. Čištění smetany je dalším nepřítelem sklokeramického pístu. Tento čistič je na sklokeramickou varnou desku příliš abrazivní.

#3. Tablety na mytí

Pokud se nechcete spoléhat na snadno dostupné internetové karty, možná je budete moci vyčistit pomocí rozpuštěných kartáčů na mytí nádobí, ale nedoporučoval bych je, protože některé obsahují chemikálie, které mohou poškodit váš sporák. Použijte speciální sprejový čistič. Materiál vaší keramické varné desky může být opět upraven speciálními součástmi.

Je to zábal!

Nikdy není dobré počkat, dokud kamna nezačnou hořet, než budou vyčištěna. Varnou desku je nutné pravidelně čistit, aby byla po celou dobu životnosti čistá a zářivá pomocí kroků, které jsme uvedli, jak vyčistit keramickou varnou desku. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je odstranění skvrn a jiných nečistot, jakmile se objeví. Je těžké vymazat skvrnu na kamnech, pokud ji dáte příliš dlouho. Jedlá soda a ocet by měly zůstat základem, zatímco některá špičková čisticí řešení mohou pomoci.