Jak vyčistit houpací síť s plísní: Snadný průvodce v 5 krocích

Vědět, jak vyčistit houpací síť od plísní, stojí za přečtení a poučení.

Houpací sítě jsou sice vytvořeny tak, aby udržely venkovní prvky, ale nejsou vůči nim zrovna imunní. Na padlí je třeba si dát pozor.

Houpací sítě jsou jedinečné a okouzlující doplňky na vaši terasu nebo dvorek. Kromě toho, že houpací sítě poskytují místo pro odpočinek, mohou nabídnout také místo na spaní.

Stejně jako jakýkoli jiný nábytek budete muset věnovat čas a úsilí tomu, abyste se z něj mohli těšit po mnoho let. Zde je návod, jak jej můžete vyčistit a umýt!

Kroky čištění houpací sítě s plísní

Pokud najdete svou houpací síť v nechutném a plísním potřísněném stavu, bude nejlepší to okamžitě řešit. Musíte jej vzít na dobře větrané místo a zahájit proces čištění a odstraňování plísní!

Krok č. 1. Houpací síť nasucho vykartáčujte

Pomocí suchého kartáče odstraňte uvolněné částice skvrn od plísně. Pokud je to možné, nedýchejte spory plísní, protože by to mohlo ovlivnit vaše zdraví.

Vdechování těchto spor může potenciálně zhoršit příznaky astmatu a alergie. Zakryjte si ústa a nos protiprachovou maskou.

Kartáčujte také, dokud je suchý.

Krok č. 2. Překlopit

Přehoďte houpací síť, abyste viděli spodní stranu. Zkontrolujte případné známky plísně a skvrny.

Pokud je objevíte, okartáčujte je. Požádejte o pomoc, pokud máte potíže s převrácením nebo otočením houpací sítě vzhůru nohama nebo na stranu.

Krok č. 3. Nalijte postižená místa octem

Místa zasažená plísní přelijte trochou bílého octa. Nechte to sedět alespoň 10-15 minut.

Tato metoda čištění může fungovat nejlépe, pokud je houpací síť přímo pod záři slunce.

Krok č. 4. Jemně vydrhněte

Opláchněte kartáč, který jste použili k drhnutí suchých částic plísně. Poté jej použijte k kartáčování na plísněmi potřísněné oblasti vaší houpací sítě.

Pokud drhnete poměrně velkou plochu, nezapomeňte kartáček čas od času opláchnout.

Krok č. 5. Použijte jedlou sodu a kyslíkové bělidlo

Na skvrny a skvrny, které zůstávají odolné, posypte troškou jedlé sody. Nechte působit dalších 20 minut, než začnete drhnout.

Poté smíchejte teplou vodu a jemný mycí prostředek/mýdlo na nádobí v mělké misce. Ponořte kartáč do směsi a vydrhněte skvrny.

Mýdlovou vodu můžete opláchnout zahradní hadicí. Vyhněte se stříkání háčků nebo tyčí, které drží vaši houpací síť.

Poslední směs obsahuje vodu a kyslíkové bělidlo. Přísně dodržujte pokyny výrobce ohledně proporcí.

Spíše než standardní bělicí prostředek na bázi chlóru využívá voda s kyslíkem k odstranění skvrn kyslík.

Ponořte kartáč do směsi/roztoku a použijte jej k vydrhnutí zbývajících skvrn na houpací síti. Houpací síť opláchněte hadicí a nechte ji na dobře větraném místě vyschnout na vzduchu.

Tipy pro čištění různých typů houpacích sítí

Existuje více než jeden typ houpací sítě. V závislosti na typu použitého materiálu budete pravděpodobně muset přizpůsobit techniku ​​čištění a mytí.

Lano

Čištění provazové houpací sítě se může na první pohled zdát děsivé, ale je překvapivě snadné.

Stačí vzít houpací síť a rozložit ji na palubu, terasu nebo venkovní betonový povrch. Než nanesete mýdlovou vodu, houpací síť protáhněte hadicí.

Skvrny jemně vydrhněte pomocí kartáče s měkkými štětinami. Poté jej důkladně opláchněte a pověste ven, aby uschl na vzduchu.

Plátno

Plátěné houpací sítě jsou během letní sezóny jednoznačně oblíbené. Buďte však varováni, že jsou náchylnější k nečistotám a plísním než jiné tkaniny!

Chcete-li vyčistit houpací síť vyrobenou z plátna, budete muset smíchat roztok mírně teplé vody s jedlou sodou a jakýmkoli čisticím prostředkem. Jedlá soda dokáže odstranit z látek hrozný zápach.

Podívejte se na tento článek, pokud chcete podrobnější návod, jak odstranit plíseň z plátna.

Tkané

Tkané houpací sítě, jako jsou mayské a brazilské, jsou úžasně odolné. Jako každá jiná houpací síť je však také náchylná k poškození. Proto potřebují náležitou péči, pokud se chcete vyhnout jejich poškození.

Svažte každý konec tkané houpací sítě k sobě. Můžete jej prát ručně ve vlažné vodě s jemným mycím prostředkem.

Okamžitě ji zavěste na dobře větrané místo k sušení. Umístěte smeták nebo hůl křížem do těla houpací sítě, abyste se ujistili, že je správně natažená.

Pokud máte na terase nebo terase houpací síť, pravděpodobně máte v její blízkosti venkovní polštáře pro větší pohodlí. Jsou také náchylné k padlí.

Zde je návod, jak odstranit skvrny od plísní z venkovních polštářů, pokud se chcete dozvědět více.

Čemu byste se měli při čištění houpací sítě vyvarovat?

První věcí, které byste se měli při mytí a čištění hamaky vyhnout, je používání chemikálií. Tyto látky mohou potenciálně vést k roztržení a snížení pevnosti tkaniny v tahu.

Vyhněte se drsným bělidlům, pracím prostředkům a změkčovadlům. Samotné bělidlo má dostatek chlóru, aby zničilo barvu a další vlastnosti plátna a nylonu.

Přidání aviváže může znít jako dobrý nápad, ale ve skutečnosti je to pro vlákna hrozné. Mohly by také obarvit látky.

Závěr

Houpací sítě mohou být odolné, ale stále potřebují dobré úsilí o údržbu, aby dlouho vydržely. Vzhledem k tomu, že jsou většinou venku, je plíseň skutečnou hrozbou.

Naučit se, jak čistit houpací síť od plísní a čemu se při čištění konkrétně vyhnout, by pro vás bylo nepochybně přínosné!