Jak vyčistit horní hořák plynového sporáku? 9 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vyčistit horní hořák plynového sporáku? Naučíme vás devět snadných kroků; Jsem si jistý, že tyto kroky můžete provést snadno. Pokud jde o vaření, plynové hořáky překonávají elektrické varné desky. Může to být proto, že plynové sporáky nabízejí přesné ovládání pro zkušené kuchaře a někteří jednotlivci budou používat plynový sporák pouze v kuchyni.

Nahromaděné nečistoty bohužel mohou ucpat porty na hořácích.

V důsledku toho se sníží průtok plynu na kamnech. Když je hořák zablokován, uvědomíte si, že plamen zeslábne, mnohem hůře, neexistuje, a to může záviset na jeho čistotě. Naštěstí je čištění plynových hořáků jednoduchý proces.

Musíte při každém vaření čistit plynové hořáky vařiče? Máme pro vás dobrou zprávu, přátelé: technologie za plynovými kamny je neuvěřitelně bezproblémová a přímočará. Ale bohužel, když se kolem vašich hlav hořáků hromadí zbytky jídla, vede to k ucpání plynových portů. Když k tomu dojde, ztěžuje to volný tok plynu. Také zbytky jídla ztvrdnou a je téměř nemožné je odstranit, pokud je ponecháte bez dozoru.

Kroky k čištění horního hořáku plynového sporáku

Jak vyčistit horní hořák plynového sporáku? Indikace, kdy je čas vyčistit váš plynový hořák, je možná tehdy, když plamen zbarví do žluta nebo bude nepravidelný. Ale i kdyby tomu tak bylo, musíte provést údržbu hořáku; možná by stačilo udělat to jednou za měsíc. Ale pak stojí za zmínku, že kroky a způsoby čištění hlav hořáků plynových sporáků se liší od značky k značce. Každopádně jsme níže uvedli podrobné kroky, které budou určitě účinné.

Krok č. 1. Podívejte se do uživatelské příručky

Nezapomeňte, že další informace najdete v uživatelské příručce; výrobce to obvykle poskytuje.

Ušetříte tolik, pokud velmi dobře víte, jak správně spotřebič udržovat. Nejlepší je prostudovat si uživatelskou příručku dodanou s vaším spotřebičem, aby bylo čištění kamen co nejjednodušší. Doporučené čisticí prostředky mohou být dokonce zahrnuty v seznamu doporučení.

Existují také případy, kdy píšou a upřesňují přísady nebo produkty, kterým se mají vyhnout. Přátelé, říkám vám, ucpání a čištění vašich hořáků může být náročné, ale tato příručka vám pomůže začít. Pokud ztratíte tištěnou verzi, můžete si obvykle stáhnout uživatelskou příručku z webových stránek výrobce.

Krok č. 2. Sejměte víčka hořáků

Nyní, abyste mohli odstranit víčka hořáků, postupujte takto: Nejprve vypněte plynový ventil na staré varné desce se stojící kontrolkou. Keramický kotouč, běžně se vyskytující na plynových hořácích, pomáhá rovnoměrně šířit plameny. Před pokračováním vyjměte disk z hořáku a nechte jej zcela vychladnout.

Krok č. 3. Sundejte hlavy hořáků

K dokončení instalace je nutné sundat hlavy hořáků.

Musíte vzít na vědomí, že víčka Venturiho trubice skrývají hlavu hořáku. Musíte tedy zvednout hlavy hořáků nahoru a poté je odstranit z cesty, abyste je odstranili. Je dobré pozorovat zapalovací elektrodu vašich kamen. Tímto způsobem zjistíte jakékoli ohnutí nebo degradaci.

Krok č. 4. Důkladně namočte všechny části

Nyní si připravte teplou vodu. Poté můžete použít tekuté mýdlo na nádobí a důkladně čistit hlavy a víčka hořáků po dobu 20 až 30 minut. Tento proces usnadní odstranění všech zaseknutých nečistot. Ale buďte opatrní při namáčení roštů kamen do vody, takže jděte sem a naučte se „Do čeho mohu rošty namočit?“

Krok č. 5. Vyčistěte hlavy a čepice

Tady je tip: Chcete-li odstranit skvrny od jídla, použijte na hlavy a čepice neabrazivní čisticí podložku nebo starý zubní kartáček.

Dávejte pozor, abyste nepoškodili kovové povrchy; můžete použít kancelářskou sponku k narovnání, abyste odstranili veškerý zbývající materiál z otvorů. V případě, že plánujete použít párátko, vezměte na vědomí, že se to může zlomit, pokud s ním budete kopat příliš hluboko do okének; to způsobí další poškození portů.

Krok č. 6. Vytvořte řešení

Nyní vytvořte pastu vyrobenou z poloviny vody a poloviny jedlé sody pro silné skvrny. Jak jsem již zmínil, po použití čisticího prostředku můžete k čištění hlav a víček hořáků použít buď zubní kartáček, nebo neabrazivní podložku. Většinu skvrn lze touto metodou odstranit po několika aplikacích. Při čištění součástí hořáku kamen nikdy nepoužívejte ocelovou vlnu ani bělidlo.

Krok č. 7. Díly opakovaně opláchněte vodou

Všechny kousky můžete důkladně vyčistit pod tekoucí vodou. Poté je nutné odstranit veškerou přebytečnou vlhkost a měli byste to udělat před sušením hadříkem. Další je sestavení hořáků poté, co úplně vyschly pod širým nebem. Jakmile vše zaschne, vyčistěte grilovací mřížky a odkapávací misku; drhnutí a namáčení jsou účinné metody čištění těchto částí.

Krok č. 8. Znovu sestavit hořáky je nutné

Je čas znovu sestavit hlavy hořáků, víčka, odkapávací misky. Griluje to teď, když zase úplně vyschly. Při zpětné montáži hlav hořáků musíte být opatrní, protože nechcete poškodit zapalovací elektrody. Ujistěte se, že je vše na správném místě, a pevně zajistěte každou čepičku a šroub. Pokud si všimnete poškození plynového sporáku, okamžitě jej opravte. Zde je návod, jak opravit plynové sporáky.

Krok č. 9. Vyzkoušejte pilotní světla

Chcete -li znovu zapnout pilotní světlo kamen, musíte postupovat podle pokynů výrobce. Pokud si všimnete neobvykle tvarovaného nebo barevného plamene, zkontrolujte, zda jsou hořáky suché. Pokud víčka hořáků nejsou správně nasazená, zkontrolujte, zda jsou pevně utažena. A to je k tomuto tématu vše, pro více informací si můžete přečíst tento článek; Jak vyčistit hořáky na plynovém sporáku.

Je to Wrap!

Zde je několik tipů, které byste si měli uvědomit: ostré předměty, jako jsou nože, byste měli udržovat mimo rozlití tvrdých plynových kamen, abyste zabránili jejich rezivění. Také všechny součásti varné desky, jako jsou hořáky a rošty, by měly být udržovány v suchu, aby se na nich netvořila rez.

Nezapomeňte rošt pravidelně čistit, aby nedošlo k ucpání hořáků. Pokud má váš plynový sporák samočisticí rošty, přečtěte si návod k jejich čištění. Tak tedy, jak vyčistit horní hořák plynového sporáku, přátelé! Bez ohledu na to je zde další užitečný článek, který byste si chtěli přečíst: Jak čistit keramická horní kamna?