Jak vyčistit horní cívky elektrického sporáku? 4 snadné způsoby!

Jste ten člověk, který se snaží vědět, jak správně čistit spirály elektrických sporáků? Naštěstí pro vás, protože tento příspěvek vám ukáže přesně, co dělat a jak to udělat!

Vaše topné spirály budou časem nevyhnutelně shromažďovat spálené potraviny a čím déle je necháte neudržované, tím těžší bude jejich čištění.

Jakmile správně porozumíte čistým elektrickým hořákům, nebudete muset trávit tolik času jejich údržbou týden co týden. Při používání kamen se krásný lesk na topných spirálách nakonec vytratí. Pokud chcete, aby váš elektrický sporák vypadal zcela nový a atraktivní, postupujte podle podrobných pokynů v tomto článku.

Způsoby čištění cívek elektrického sporáku

Měli byste rozumět částem elektrického sporáku; nezapomeňte, že mezi plynovým a elektrickým sporákem je podstatný rozdíl. Při čištění kamen je dobré znát názvy částí elektrických kamen. Díly na varné desce obsahují následující části a způsoby, jak je můžete vyčistit:

#1. Cívka

Když zapnete ovládací tlačítko pro daný kvadrant kamen, cívka (kruhová součástka) se rozsvítí červeně. Cívky na většině elektrických sporáků mají obvykle různé průměry. Jsou také známé jako „oči“, a proto každá rada, kterou objevíte při čištění očí kamen, bude fungovat na vaše cívky. Každopádně si můžete přečíst související články a porozumět tomu, jak vyčistit cívky klimatizace uvnitř.

#2. Odkapávací mísa

Kovová mísa z nerezové oceli pod cívkou slouží jako odkapávací miska. Pokud máte štěstí, můžete zachytit únik. Měli byste vědět, jaké části trouby se nacházejí uvnitř.

#3. Pečte prvek

Toto je topný zdroj kamen. Zapojuje se do stěny kamen pomocí hrotů na zadní straně. Pokud se do kamen nic nerozlije a nerozstřikuje, obvykle se neznečistí.

#4. Regály

Sporáky obsahují pekáče a lze je vyjmout jako zásuvku, když je třeba z plotny vyjmout kastroly a dortové formy. Pokud dojde k rozlití, budete jej muset vyčistit mimo kamna.

Varování: měli byste odpojit kamna. Před vložením vody na varnou desku nebo vyjmutím cívek hořáku na elektrickém sporáku se ujistěte, že je odpojený. Ano, to bude vyžadovat změnu času. Znamená to také, že se sami nepokazíte elektrickým proudem, protože je mnohem snazší zjistit, jak resetovat hodiny, než přežít značný elektrický šok.

Kroky při vyjmutí hořáků s elektrickým sporákem

Po odpojení sporáku nechte hořáky zcela vychladnout. Hroty hořáku by pak měly cestovat přes odkapávací misku do jejich nádob, které byste měli vidět. Poté vyjměte vychladlé cívky vytrhnutím spojů hořáku přímo přes otvory odkapávací misky. Netlačte na to, pokud to nechce přijít. Pokud je připojení komplikovanější, zkontrolujte svou příručku.

Někteří kuchaři mohou vyčistit své hořáky tak, že je zvýší na maximum a nechají spálit gunk. Toto je kouřová, smradlavá a potenciálně riskantní alternativa. Ještě horší je, že to není udržitelné. Níže budou uvedeny věci, které potřebujete, a kroky, které je třeba provést při čištění cívek elektrických sporáků:

Věci, které budete potřebovat:

  • Mýdlo na mytí nádobí
  • Houba
  • Jedlá soda (volitelně)
  • Voda (volitelně)
  • pár ručníků

Krok č. 1. Odpojte topné spirály kamen

Nejprve přesuňte hořák několik centimetrů od kamen. Hledejte spojení mezi hořákem a kamny. Vyjměte hořák ze sporáku a odložte jej.

Krok č. 2. Mýdlo a voda k čištění

Vyčistěte elektrickou topnou spirálu jedním z vašich ručníků navlhčených mýdlem a vodou. Pokud jsou cívky kamen špinavé, přejděte ke kroku 3.

Krok č. 3. K drhnutí použijte drhnoucí houbu

Čisticí houby jsou ideální pro odstranění odolných nečistot z vašich topných spirál. Časem se houby mohou opotřebovat, být staré a špinavé, pokud jste je za nějakou dobu nedoplnili; zamiřte do renomovaného obchodu a kupte si novou houbu.

Krok č. 4. Vyjměte cívku z elektrického ohřívače

Po seškrábání špíny z topné spirály ji otřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili všechny zbytky.

Krok č. 5. Vraťte spirály kamen do jejich původních poloh

Chcete -li cívky odstranit, otočte postup. Pokud se cívky vejdou do odkapávací misky hořáku, víte, že jsou nainstalovány správně.

Krok č. 6. Pořiďte si odsávač par na kamna, abyste se dostali na čerstvý vzduch!

Odsavač par skvěle doplní vaši kuchyň ve spojení s moderním elektrickým sporákem.

Je to zábal!

To jsou postupy a úvahy, které je třeba si pamatovat, když se učíte čistit cívky elektrických sporáků. Čištění cívek elektrické varné desky není na prvním místě v seznamech úkolů většiny lidí, ale je důležité, aby byla vaše kuchyně čistá a bez choroboplodných zárodků a nepříjemných vůní.

Sledujte jakýkoli hrnec na vaření, a pokud je nastaven na vysokou teplotu, nenechávejte nic přikryté. Vaše varná deska bude horká, pokud budete péct i vařit současně. Pokud něco vylijete, hned to uklidte.

Nehoda na varné desce není konec světa, ale pokud ji nevyčistíte rychle, může se stát velkou katastrofou. K rozlití dochází, ale dlouhodobé problémy nemusí být. Děkujeme, že jste si i nadále přečetli našeho průvodce o čištění topných spirálek elektrických sporáků. Nyní je čas, abyste se pustili do úklidu! Můžete si také přečíst o tom, jak čistit lednici venku.