Jak vyčistit filtr vysoušeče vlasů? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak vyčistit filtr vysoušeče vlasů? Čištění vysoušeče vlasů je jednoduché a mělo by trvat jen několik minut.

Pokud je váš fén špinavý, můžete také položit hadici čističe na výfuk na několik sekund, abyste odstranili všechny zbývající částice.

Ve větracích otvorech fénu se může hromadit velké množství prachu a vlasů. Vyčištění fénu od nečistot prodlouží jeho životnost. Pokud předmět pravidelně neotíráte, bude ze spodní části vycházet drobné jiskřičky. Namísto poškození můžete pochopit, jak vyčistit vlasový filtr, abyste zlepšili výkon svého předmětu. Takže, přátelé, pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si tento článek na konci!

Postup čištění filtru vysoušeče vlasů

Vysoušeč vlasů, prostě každé jiné elektrické zařízení, je navrženo tak, aby vám usnadnilo práci. Jeho účelem je zlepšit odvod vlhkosti z vlhkých vlasů foukáním horkého nebo mírného vzduchu nad ně. Ale stejně jako všechny ostatní elektrické přístroje, i váš fén potřebuje vyčistit. Pokud váš vysoušeč vlasů nefunguje správně, je nezbytné jej vyčistit. Zde v tomto odstavci se dozvíte, jak vyčistit filtr vysoušeče vlasů:

Krok č. 1. Demontujte a odpojte fén

Prvním krokem je odpojení fénu od elektrické zásuvky, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem. I když je sušička vypnutá, veškeré čištění musí být provedeno bez dotyku s napájením. Po odpojení sušičky sledujte proudění vzduchu. Obvykle je proudění vzduchu omezeno. Vzhledem k tomu, že se stahuje, lze utěsněný vršek rychle a snadno odinstalovat. Máte-li potíže se sejmutím vršku, nevytlačujte ho, abyste jej nezlomili. Místo toho se podívejte do knihy pokynů, abyste viděli, co byste měli dělat. Dále se podívejte na zadní stranu sušičky a přední panely. Pokud jsou panely odnímatelné, vypáčte je pomocí klíče.

Krok č. 2. Vyčistěte filtr vysoušeče vlasů

Po demontáži fénu použijte špičaté jehly, párátko nebo pinzetu k odstranění nežádoucího a viditelného prachu. Pinzeta může pomoci při odstraňování nečistot a částeček srsti. Následují některé způsoby čištění různých prvků sušícího systému. Nejprve sejměte víčko naplněním umyvadla horkou vodou. Aby byla voda mýdlová, nastříkejte do ní trochu kondicionéru na vlasy nebo mýdla.

Nechte kryt několik minut sedět, než jemně setřete nahromaděné nežádoucí předměty ze spodní části víka kartáčkem na zuby s měkkými štětinami. Před použitím dejte dostatek času, aby se usadil. Při čištění filtru můžete buď otřít nebo vyčistit filtr vysoušeče vlasů a vyčistit pomocí hadicové přípojky. Používáte-li hadicovou hubici, opatrně vysajte síta a boční otvory. Při mytí rukou používejte malý nástroj, jako je zubní kartáček s měkkými štětinami, špičatá pinzeta a hroty Q.

Po opláchnutí vlažnou vodou nechte filtr důkladně vyschnout. Je důležité mít na paměti, že filtry většiny sušiček mohou schnout rychleji než ostatní. Nechte filtr zcela vyschnout, podle toho, který model čistíte. Otřete prach z větracích otvorů a drátěného síta drobným štětinovým kartáčkem. Zatímco vrchní součásti fénu zasychají, opatrně masírujte základnu fénu a trysku čistým mokrým hadříkem, abyste odstranili mastnotu rozprostřenou právě na těle fénu. Vakuový adaptér vám může pomoci při odstraňování nečistot a nečistot z dalších vestavěných částí sušičky. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak čistit fén a jak čistit kartáč na fén revlon.

Krok č. 3. Znovu nainstalujte vysoušeč vlasů

Vyměňte filtr, drátěné mřížky, včetně všech ostatních částí sušičky. Nyní můžete sušičku používat, protože je vyčištěná. Vzhledem k tomu, že sušička obsahuje zdroj tepla a několik dalších vestavěných prvků, neinstalujte zpět odnímatelné části, pokud jsou mokré nebo jsou na nich zbytková voda. Riziko by bylo, že vlhké oblasti budou vystaveny elektrickému proudu, výroba energie.

Krok č. 4. Spusťte znovu fén

Od začátku do konce vám na dokončení čištění téměř stačí 10-15 minut; až skončíte s čištěním, je čas zapojit fén do elektrické zásuvky a zajistit, že nyní bude váš fén fungovat lépe než obvykle. Jakmile řádně vyčistíte filtr sušičky, bude vaše sušička fungovat jako předtím. Pokud jste sušičku právě vyprali, ale stále se příliš zahřívala, je čas pořídit si úplně novou. Pokud má váš vysoušeč vlasů záruku, je lepší získat nový nebo jej vyměnit v blízkém místním obchodě, pokud si nemůžete dovolit koupit nový vysoušeč vlasů. Může být užitečné přečíst si o tom, jak používat vysoušeč vlasů.

It’s A Wrap!

Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali na konci tohoto článku. Pokud tedy váš vysoušeč vlasů nefunguje správně, je zřejmé, že filtr sušičky potřebuje vyčistit. Pokud nevíte, jak vyčistit filtr vysoušeče vlasů, nepropadejte panice. Výše jsme zmínili všechny kroky, které vám pomohou při čištění filtru sušičky. Celková doba čištění filtru je pouhých 15 minut. Chcete-li pochopit, jak vyčistit filtr sušičky, přečtěte si se zájmem tento článek! Kliknutím na tento odkaz se dozvíte, co je důležité u vysoušeče vlasů hledat.