Jak vyčistit dveře chladničky? 3 snadné kroky pro nově vypadající lednici!

Jak vyčistit dveře lednice? Někdy může dojít k znečištění dveří chladničky chemikáliemi nebo potřísněním od potravin v důsledku rozlití nebo znehodnocení. A to bude živná půda bakterií, pokud to tam prostě necháte. Dvířka chladničky jsou samozřejmě nezbytná, protože uvnitř uchovávají studený vzduch a mají další úložný prostor, do kterého můžete vložit cokoli. Příkladem jsou vaječné tácky, nápoje, koření a mnoho dalších druhů věcí, které mohou být nepořádné, pokud o ně není postaráno.

Každá chladnička se však liší jeden od druhého a také od dveří. Různé značky po celém světě vyrábějí každý den nové jednotky k prodeji. Výsledkem je, že si jej kupují jednotlivci, protože je to nezbytná věc, kterou musíte mít doma.

Někteří však stále zůstávají se svou zastaralou a příliš používanou chladničkou, protože nové jsou trochu drahé. A tyto špinavé dveře chladničky jsou způsobeny tím, že některé potraviny, které se mohly zkazit, mohou ovlivnit fungování dveří vaší chladničky. Svou ledničku však můžete stále čistě čistit.

Takže s tím si už nedělejte starosti. Jelikož jste tady, budeme se již zabývat tímto vaším problémem. Pokračujte tedy ve čtení až do konce tohoto tématu.

Kroky k čištění dveří chladničky

Jak vyčistit dveře lednice? Pokud s čištěním dvířek lednice začínáte, pak jste u správného článku. Zde vás naučíme, jak se to dělá, jednoduše vám poskytneme kroky, které může rychle provést kdokoli ve stejné situaci jako vy. Než cokoli jiného, ​​vždy budete chtít nejprve odpojit spotřebič, abyste se vyhnuli zranění nebo úrazu

Nechceme, abyste utráceli peníze za nákup dalšího. Předpokládejme však, že máte něco, o co se můžete opřít, například brožuru nebo něco na internetu, pak dobré. Díky tomu to zvládnete snadno a bez starostí. Jsou také nezbytným kusem papíru, protože obsahují všechny potřebné informace, které byste v budoucnu mohli potřebovat; v případě potřeby si ji přečtěte ve svém volném čase.

Bez ohledu na to není důvod znehodnocení přímo z rozbitých nebo otevřených dveří chladničky; někdy je to kvůli špinavému vnitřnímu systému nebo špinavým dveřím plným strašlivé špíny.

Krok č. 1. Čištění ploch těsnění

Oblasti těsnění jsou náchylné hlavně k těžko přístupným částicím prachu a nečistot. V jeho interiérech se tedy nevyhneme hromadění. Chcete-li to vyčistit, nejprve otevřete chladničku, abyste odhalili těsnění, a poté jemně odstraňte drobky z záhybů v těsnění pomocí konce rukojeti nádobí.

Jakmile jste již vstoupili do oblasti těsnění, budete chtít projít kolem, dokud nebudou odstraněny všechny částice prachu a nečistot. Těsnění a jeho kontaktní povrchy a záhyby nejprve otřete měkkým bavlněným hadříkem. Poté, když jsou dvířka otevřená, otřete kovový kontaktní povrch chladničky.

Poté pomocí teplé vody a ručníku setřete všechny viditelné částice jídla nebo prach nahromaděný kolem povrchových oblastí. Poté vysušte pomocí ventilátoru.

Krok č. 2. Čištění exteriérů

Nyní zavřete dvířka chladničky a začněte čistit jejich vnější strany jiným hadříkem. Teplou vodou otřete jeho vnější části a sbírejte veškerý prach a nečistoty ze dveří. Pokud jsou na povrchu ještě nějaké nečistoty, trochu při čištění zatlačte. Tímto způsobem se toho můžete zbavit pomocí malé síly.

Ujistěte se, že když otíráte vnější strany, vyčistěte také obličej, držadlo a dávkovače. Počkejte prosím, až uschne, abychom mohli přejít k dalšímu kroku.

Krok č. 3. Dvojitá kontrola a opětovné vyčištění

Odstraňte zbytkové pruhy viditelné kolem povrchových oblastí pomocí 1 polévkové lžíce – čisticího prostředku v kbelíku s vodou. Namočte do něj hadřík a krouživým pohybem absorbujte mýdlovou pěnu. Potom ještě jednou otevřete dveře a otřete těsnění a samotný rám; před uzavřením se ujistěte, že nezůstaly žádné zbytky. Zjistěte, jak vyměnit těsnění chladničky, pokud je velmi špinavé nebo poškozené.

Nyní ještě jednou vyčistěte dávkovače a přední část, aby na povrchu nezůstaly žádné nečistoty ani šmouhy. Mají tendenci se držet, pokud nejsou důkladně vyčištěny. Nakonec navlhčete nový hadřík čistou vodou. Tímto způsobem setřete veškeré zbytky z oblastí, které jste vyčistili, abyste se zbavili usazenin. Bez ohledu na to zde je návod, jak v případě potřeby vyčistit dávkovač vody v chladničce.

Závěr

A s vaší otázkou „Jak vyčistit dveře chladničky?“ odpověď, zde jsou kroky k tomu. Opět platí, že důkladné čištění je jediný způsob, jak se rychle zbavit pruhů a usazenin. Pokud potřebujete pomoc, zavolejte příteli nebo příbuznému. Pokud však existují poškozené součásti, bylo by nejlepší zavolat odborníka na pomoc. Bez ohledu na to, pokud si při čištění dvířek lednice všimnete nějakého poškození, přečtěte si tento článek o tom, jak opravit dvířka chladničky, která vám pomohou váš problém vyřešit.