Jak vyčistit desku keramického sporáku? Snadná cesta!

Zajímá vás, jak vyčistit sklokeramickou desku? Při čištění nových skvrn a skvrn na sporáku je užitečné použít univerzální čistič.

Pokud to neuděláte pravidelně a včas, poškodíte jinak lesklý povrch. Aby byly leštěné povrchy bez zbytků jídla, je nezbytné pravidelné čištění a údržba.

Varné desky ze skla nebo keramiky jsou v současných kuchyních stále oblíbenější. Pokud máte malou kuchyň, zvažte instalaci varné desky, která slouží jako pult a pracovní plocha. Čištění keramických varných desek je mnohem snazší než u předchozích modelů nebo plynových hořáků. Dezinfekce keramické varné desky vypadá špatně a celá rodina je vystavena riziku nákazy. Abychom vám pomohli udržovat kamna v čistotě, sestavili jsme seznam užitečných rad a pokynů. Jediný materiál, který pro tento projekt budete potřebovat, je vlhký ručník a jedlá soda.

Způsoby čištění horní desky keramického sporáku

Jak tedy vyčistit sklokeramickou desku? Zde byste měli zvážit následující věci:

Na povrch varné desky musíte dát jedlou sodu a ujistit se, že je dobře zakrytá. Je jednodušší dosáhnout rovnoměrného rozložení na hořáku, když máte nádobu s malými otvory vyvrtanými v ní. Připravte si jedlou sodu a poté na ni zamlžte trochu octa; pro tento proces můžete použít rozprašovač. V důsledku bublání se ze sporáku uvolňují nečistoty a skvrny, což usnadňuje čištění.

Použijte vodu a mýdlo; můžete do ní namočit utěrku. Před opětovným použitím varnou desku otřete silným ručníkem a nechte zcela uschnout. Po dobu 15 minut se musíte ujistit, že zakryjete prášek do pečiva, který bublá; proveďte to vlhkým ručníkem.

Čištění kamen by tedy mělo být hračkou.

K odstranění jedlé sody použijte vlhký ručník a otřete hořák. Při stírání obsahu použijte kruhové tahy, abyste zajistili, že žádné zbytky na hořáku nebudou rychle a snadno odstraněny. Po opláchnutí a vyždímání ručníku pokračujte v setí zbývajících zbytků. Poté jej prosím nechte uschnout. Nebo pokud chcete proces sušení urychlit, můžete pomocí suché utěrky z mikrovlákna odstranit zbývající vodu. Abychom vám pomohli, vězte, jak čistit jedlou sodou.

Vypálit značky a skvrny: Jak se jich zbavit

Značky spáleniny lze odstranit pomocí jiné strategie. K odstranění skvrny budete potřebovat také stěrku vyrobenou ze silikonu. Poté, co spálené místo vyčistíte, použijte houbu a naneste pastu, kterou jste vyrobili z jedlé sody. Po 30 minutách pastu odstraňte zakrytím vlhkým hadříkem a otřením.

Odstraňování obtížných skvrn není vždy snadné, zvláště pokud máte varnou desku vyrobenou z keramiky. Pokud nestačí silikonová stěrka a jedlá soda, vyzkoušejte Cerapol. Cerapol je koncentrovanější chemický roztok. Díky jejich přesné formulaci se tyto chemikálie určitě zbaví těch nejodolnějších skvrn, jaké uvidíte. Nejprve musíte tyto skvrny posypat roztokem. Poté musíte po otření několik minut počkat.

Pokud k čištění kamen použijete tuto techniku, neměli byste mít žádné problémy se škrábanci nebo oděrkami.

Přátelé, bylo by nejlepší, kdybyste nečekali, až to zčernalo. Vaše kamna je nutné pravidelně čistit, takže vám pomohou vypadat stále nově. Začněte tím, že okamžitě vyčistíte veškeré rozlité látky nebo jiné nečistoty. Pokud necháte na kamnech skvrnu delší dobu, bude pro vás opravdu náročné ji odstranit. Kromě použití octa a jedlé sody nejsou nutné dražší čisticí prostředky. Chcete -li poskytnout další informace, přečtěte si, jak čistit topné prvky kamen.

Čemu se vyvarovat při čištění varné desky s keramickým sporákem

Přátelé, existují věci, které byste neměli dělat, když čistíte varnou desku. Vyhněte se těmto pěti chybám při čištění, aby byla vaše kamna lesklá, použitelná a odolná:

#1. K odstraňování křupavých nepořádků nikdy nepoužívejte nože nebo jiné ostré předměty. Pokud tak učiníte, poškrábáte varnou desku. Nejlepších výsledků dosáhnete pomocí škrabky na čištění kovů, o které budeme hovořit podrobněji později.

#2. Použití čisticí houby (nebo dokonce ocelové vlny) k odstranění hluboce zapuštěných nečistot je standardní metodou, i když byste se jí měli vyhnout kvůli riziku poškrábání.

#3. Vyčištěním vaší sklokeramické varné desky drsným čisticím prostředkem se poškrábe povrch a poškrábe se vaše nádobí. Použití tohoto čističe na sklokeramických kamnech by bylo příliš abrazivní.

#4. Někteří lidé přísahají, že k čištění kamen používají rozpuštěné kartáče do myčky; je to však špatný nápad, protože některé záložky na mytí nádobí obsahují chemikálie, které by při nesprávném použití mohly poškodit váš sporák.

#5. Mírně používejte také čisticí prostředky ve spreji určené pro troubu. Opět platí, že pokud používáte určitá aditiva, riskujete snížení životnosti vaší sklokeramické varné desky. Na vašem místě bych si přečetl snadno odstranitelný sprej čerpadla na čištění trouby.

Je to Wrap!

Sporák ve vaší kuchyni je nezbytný a měli byste s ním tak zacházet. Na závěr si pamatujte tyto klíčové body: Nepoužívejte hrnec nebo pánev s poškozeným nebo špinavým dnem, protože může dojít k poškrábání. Pokud chcete plně využít všech výhod, je nutné vyčistit sklokeramickou varnou desku, jakmile se zašpiní. Nyní víte, jak vyčistit sklokeramickou desku. Další články, jako je tento, najdete v článku Jak vyčistit spálenou desku. Děkuji za přečtení!