Jak vyčistit desku indukčního sporáku? 4 snadné kroky pro vás!

Zajímá vás, jak vyčistit desku indukčního sporáku? Nebojte se, dostali jste se ke správnému příspěvku! Zde probereme a dozvíme se vše o krocích při čištění vaší milované indukční varné desky. Indukční nebo sklokeramické varné desky najdete ve většině moderních kuchyní. Indukční varné desky jsou energeticky úsporné, bezpečné pro rodiny a stylové v kuchyni.

Od ostatních varných desek na trhu se liší tím, že ohřívají přímo pánev, nikoli varnou desku, což z nich dělá oblíbenou volbu.

Při použití nevhodných čisticích roztoků jsou indukční varné desky nechvalně známé pro poškrábání a odření. Existuje však několik bezpečných a účinných vlastních způsobů, jak obnovit lesk vašeho indukčního sporáku. Samozřejmě, pokud se necítíte na tento úkol, můžete si vždy najmout profesionální čistič varných desek.

Postup při čištění horní desky indukčního sporáku

Indukční varné desky mají sklokeramický povrch, který kromě polití trpí oděrem a poškrábáním. Postupem času, pokud jej necháme neudržovaný, protože nevíme, jak jej čistit, nebude správně fungovat kvůli usazeninám nečistot a skvrn.

Některé skvrny se dokonce usadí na povrchu a poškodí varnou desku. V důsledku toho může dojít k omezení magnetického pole a produkce tepla.

Čistá indukční varná deska je účinnější než špinavá, protože dokáže mnohem efektivněji přenášet teplo z keramiky do varných nádob, když je čistá. Čištění povrchu navíc zachovává lesk varné desky a usnadňuje rozpoznání vodících značek na povrchu varné desky.

Existuje mnoho technik, pomocí kterých lze indukční varnou desku velmi efektivně vyčistit. Čistá indukce udělá radost rovnou té nově zakoupené. Zde jsou rychlé a snadné kroky, jak vyčistit indukční varnou desku:

Před čištěním je důležité nezapomenout vypnout indukci. Možná vám nebude vadit ho vypnout, protože se zdá být neškodný. Abyste předešli zbytečným popáleninám, vypněte jej. Pokud kovové zápěstí hodinek nebo ozdoby způsobí náhlé popáleniny, vypněte je. Je lepší být opatrný než litovat.

Před zahájením procesu čištění nechte indukci trochu vychladnout. Na plotýnku nepoužívejte čisticí chemikálie, protože výpary mohou být zdraví škodlivé. Před použitím indukce vždy očistěte dno pánve. Abyste předešli rozlití, nepřeplňujte hrnce a pánve. Jak tedy vyčistit desku indukčního sporáku?

Budete potřebovat následující položky:

Houba odolná proti poškrábání

ocet (bílý)

Prášek do pečiva

Láhev na stříkání

Čistič varné desky

Dva čisticí hadříky (mikrovlákno)

Metoda mycího krému na sporák

Kroky, které je třeba podniknout:

Krok č. 1. Vypněte varnou desku

Před čištěním varné desky ji nezapomeňte vypnout a nechat několik minut důkladně vychladnout.

Krok č. 2. Otřete to

Otřete varnou desku dočista hadříkem z mikrovlákna, abyste odstranili veškeré uvolněné potraviny nebo nečistoty.

Krok č. 3. Zvýrazněte místa k čištění

Nyní, když vidíme, proti čemu stojíme, zvýrazněte zvláště špinavá místa.

Krok #4. Naneste čistič varné desky

Naneste na varnou desku malé množství krému na čištění varné desky (trochu uběhne), poté skvrny setřete vlhkou, měkkou houbou nebo hadříkem.

Krok č. 5. Ještě jeden setření

Přebytečnou vlhkost a částice setřete měkkým ručníkem z mikrovlákna a vyleštěte do sucha.

Krok #6. Závěrečný nástřik

Aby byl celý povrch lesklý, nastříkejte jej čističem na sklo.

Metoda jedlé sody a octa

Kroky, které je třeba podniknout:

Krok č. 1. Smíchejte roztok

V misce nebo rozprašovači smíchejte 1 díl jedlé sody a 1 díl bílého octa.

Krok č. 2. Namočte varnou desku

Poté varnou desku namočte do roztoku na 30 minut.

Krok č. 3. Otřete to

Jakmile časovač zhasne, otřete produkt měkkým vlhkým ručníkem a v případě potřeby opakujte. Veškeré nečistoty by měly být s tímto roztokem snadno odstranitelné.

Krok #4. Nastříkejte a rozetřete

Po vyčištění varnou desku nastříkejte bílým octem a vytřete dosucha utěrkou z mikrovlákna, aby se leskla.

Čištění a údržba indukčních varných desek

Aby byla vaše indukční varná deska v dobrém stavu, je nezbytné ji pravidelně udržovat.

Tip #1. Vyberte vhodné pánve

Používejte hrnce a pánve, které nepoškrábou povrch skleněného sporáku. Abychom vám pomohli, znáte devět nejlepších pánví pro sporák se skleněnou deskou.

Tip #2. Okamžitě vyčistěte rozlité tekutiny

Odstraňte rozlité látky co nejrychleji, abyste se později vyhnuli výraznému čištění. Lepivé skvrny od sladkého co nejdříve otřete vlhkým měkkým hadříkem nebo houbičkou.

Tip č. 3. Pravidelné čištění je nezbytné

Po každém použití otřete varnou desku vlhkou utěrkou, jakmile vychladne, abyste odstranili případné skvrny vzniklé vařením.

Tip #4. Použijte bílý ocet

Bílý ocet je vynikající přírodní odmašťovač, který můžete použít i k lesku vaší indukční varné desky.

Čeho se při čištění varných desek držet dál

#1. Abrazivní a kyselé čisticí prostředky

Vyhněte se abrazivním a kyselým čisticím prostředkům, protože obsahují škodlivé sloučeniny a poškozují povrch varné desky.

#2. Chemikálie s amoniakem nebo bělidly

Podobně byste se měli vyvarovat jakýchkoli chemikálií obsahujících čpavek nebo bělidla, protože mohou trvale změnit barvu sporáku. Kdybych byl tebou, věděl bych, jaké čisticí prostředky obsahují čpavek.

#3. Ocelová vlna nebo čistící podložky

Nakonec na indukční varnou desku nikdy nepoužívejte ocelovou vlnu nebo čisticí podložku. Tyto nástroje poškrábou povrch varné desky a umožní, aby se nečistoty z jídla usadily v poškození.

Závěr

Jak vyčistit desku indukčního sporáku? Takže to byly věci, které je třeba vzít v úvahu, a kroky, jak vyčistit desku indukčního sporáku. Kvalitní kuchyňské spotřebiče vyžadují dokonalé čištění a důkladnou údržbu.

Životnost a účinnost vaší varné desky se prodlouží, pokud ji budete čistit a udržovat. Čistěte proto varnou desku často, abyste se vyhnuli nánosům drhnutí po delší dobu. Pro více článků o sporáku se podívejte, proč je plamen na mém plynovém sporáku oranžový a kde koupit hořák na sporák. Děkujeme za zastavení!