Jak vyčistit černou varnou desku? 5 kroků k dosažení nového a lesklého sporáku!

Jak vyčistit černou varnou desku? Čisticí kamna se však snadno čistí; některá kamna jsou prostě postavena jinak než ostatní. Objevy a inovace vedly k tomu, že mnoho spotřebičů a zařízení bylo dnes vyráběno a prodáváno na trhu. A jedno z těch zařízení kamna.

Pokud jde o kamna, existuje celá řada značek, barev a trochu všeho, z čeho si můžete vybrat.

Většina lidí chce tento estetický typ kuchyně, takže by si měli koupit černou varnou desku. Ačkoli to může být v kuchyni někdy nepořádek, musíte se naučit čistit černou varnou desku. Bez ohledu na to, jakou varnou desku čistíte, na tom nezáleží; jediným rozdílem je barva.

Kromě toho neexistuje mnoho zásadních rozdílů, o kterých bychom měli dále diskutovat. Bez ohledu na to pojďme dále pokračovat a diskutovat o tématu, zatímco budeme pokračovat ve čtení článku. Takže zůstaňte na místě a pokračujte ve čtení. Zde se také můžete brzy naučit některé výrazy, které budete používat.

Čištění černé varné desky; Kroky k dosažení nového a leskle vypadajícího sporáku Top

Jak vyčistit černou varnou desku? Čištění desek kamen může znít snadno pro někoho, kdo má nápad. Ale pro ostatní, kteří jsou v tomto noví, ale nakonec si na to zvyknete. Nicméně zde je návod, který se vám může kdykoli hodit:

Krok č. 1. Odstraňte mřížky kamen

Při čištění varné desky by to mohlo vyžadovat hloubkové čištění, protože potraviny, které se mohly rozlít během vašich minulých vaření, se dostaly na těžko přístupná místa. Takže první věc, kterou budeme muset udělat, je odstranit rošty samotného zařízení, abychom lépe porozuměli tomu, co se skrývá pod rohy.

Umístěte je na místo, kde je žádná látka nemůže zašpinit. Můžete jej také vyčistit, abyste se vyhnuli zápachu, aby nepoškodily spotřebič ani samotný rošt. Poté, co to uděláte, přejdeme k druhému kroku, abychom v procesu pokračovali.

Krok č. 2. Vyčistěte rošty

Nyní, když byly rošty vyjmuty z varné desky a možná jste ji zašpinili, ji nyní budete chtít namočit do teplé vody, protože teplo odstraní vše, co na místě ulpívá nebo drží. Nechte několik minut působit a poté umyjte mýdlem po celém povrchu.

Pro tuto část se čištění nedoporučuje.

Poté ji omyjte a nechte zůstat na povrchu, kde ji můžete rychle vysušit. Nedoporučuje se dávat mokré části přímo na charakter kamen, protože barva může být citlivá na chemikálie, které jste na rošty umístili. Místo toho je poklepejte hadříkem, jakmile jsou téměř suché; to usnadní práci.

Krok č. 3. Posypte a použijte jedlou sodu po celé plotně

S některými domácími tekutinami nebo materiály můžete snadno odstranit veškeré nečistoty bez starostí a mnoho dalších. Pro dnešek použijeme jedlou sodu jako agenta k dokončení práce za vás. Můžete jej použít buď suchý, nebo jej rozmíchat ve vodě a vytvořit pastu. Buď bude fungovat, i když to může nějakou dobu trvat.

Posypte jej velkoryse po všech oblastech a ujistěte se, že pokryl každý roh, takže hloubka zařízení bude po dokončení velmi čistá. Pokud vám to nefunguje, zkuste to udělat znovu. Může to chvíli trvat, ale můžete to udělat.

Jakmile je oblast připravena vyrazit, připravte si s sebou drhnutí nebo hadřík. V dalším kroku musíme vymazat veškerý nepořádek přítomný na varné desce. Drhnutí také nepoškodí povrch, což z něj činí vynikající nástroj pro čištění špinavých povrchů, jako je vaše černá varná deska. S drhnutím hořáků na kamna nemusíte bojovat.

Teď už musíme jen drhnout. Abyste předešli poškrábání kamen, ponořte je pomalu do teplé vody a očistěte povrch od shora dolů, aby se špína uvolnila pouze jedním způsobem. Poté dokončete čištění ještě jednou teplou vodou. Tímto způsobem jsou všechny nečistoty a zbytky zcela pryč.

Na druhou stranu, jedlá soda je v naší domácnosti neuvěřitelně nápomocná. Pokud by vám to ale při úklidu vašich skleněných kamen náhodou došlo, bylo by to trapas, ale nemusíte si dělat starosti, protože vaše skleněná kamna budete stále moci vyčistit i bez jedlé sody. Zde je návod, jak vyčistit sklokeramickou desku jedlou sodou a peroxidem.

Krok č. 4. Poslední krok!

Pro poslední krok připravte ocet a nastříkejte jej na varnou desku. Počkejte alespoň dvě až tři minuty, než bude účinně fungovat. Až budete hotovi, setřete jej měkkou houbou nebo ručníkem, protože jeho vůně může být pro vás životně důležitá. Může trvat několik dní, než se sám odstraní. A takto vyčistíte černý sporák.

Je to zábal!

Nyní již máte představu o tom, jak vyčistit černou varnou desku. Je však důležité mít tyto kroky na paměti, protože se mohou hodit, kdykoli vaše varná deska potřebuje nějaké čištění. Také nepotřebuje pomoc profesionála a lze to provést pomocí jednoduchých nástrojů, které najdete ve svém domě. A konečně, pokud máte čas, můžete si přečíst více a dozvědět se, jak čistit spálenou desku. To je vše!