Jak vyčistit bílý vinylový plot bez tlakové myčky? 6 snadných kroků!

Máte doma vinylový plot a chcete vědět, jak vyčistit bílý vinylový plot bez tlakové myčky? Pak vás tento článek provede čištěním vinylového plotu, aniž by došlo k jakémukoli poškození.

Instalace plotů chrání naše soukromí doma nebo uvnitř našeho dvora. Kromě toho dává našemu domovu krásný vzhled. Protože tyto ploty plní svůj účel, musíme zdi udržovat ve tvaru, abychom předešli nešťastným událostem nebo neoprávněným osobám.

V dnešní době existují různé druhy plotů. Můžete využít dřevěný plot, kovový plot, vinylový plot a další. Před výběrem stěny se však ujistěte, že znáte nevýhody a výhody každé z nich. Nic není dokonalé a každý by si to měl neustále připomínat. Pokud se však o svůj plot budete starat, jistě vydrží déle, než se očekává, s vysokým výkonem a pevností. Méně výměn, méně práce, úspora peněz. Víte, je více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Jak důležité je čištění vinylového plotu?

Mnozí si stěžovali na poškozené ploty a neprošli ani neprovedli odhadovanou životnost. Zapomněli na správnou údržbu nebo nesprávné čištění. Je to velký problém, pokud je opravíte krátce po instalaci plotu. Ochrana vašich vinylových plotů je jedním z primárních a životně důležitých pravidel pro péči o ně. Stěna vás ochrání a dodá vašemu domu různé vibrace a vaši zeď stačí vyčistit jen jednou za čas, takže vás čas od času nebude potřebovat.

I když je to snadný a rychlý způsob, jak se zbavit nečistot z vašich vinylových plotů pomocí tlakové myčky, odložili bychom tlakovou myčku stranou. Všimněte si, že tlakové myčky mají vysoký tlak vody a nezkušené a neusazené trysky. Můžete nejen vyčistit nečistoty, ale také váš plot. Ale pokud už víte, jak správně a máte bezpečnostní nápady, jak používat tlakové myčky pro různé čištění, můžete to raději udělat. Je smutné, že ne všichni majitelé domů mají tlakovou myčku. Takže vyčistěte stěny pomocí vašich čisticích prostředků doma.

Kroky k čištění bílého vinylového plotu bez tlakové myčky

Jak tedy vyčistit bílý vinylový plot bez tlakové myčky? Zde jsou kroky:

Krok č. 1. Čistící roztoky

Čisticí roztoky nebo detergenty si můžete zakoupit v železářství nebo supermarketu, přečtěte si štítky na zadní straně obalu zakoupeného čističe, jak připravit roztok nebo detergent k čištění. Někteří lidé například doporučují nebělící prací prostředky, protože bělidlo časem způsobí změnu barvy a my bychom nechtěli, abyste měli vybledlé barevné stěny (pokud je máte barevné). Pokud ale nechcete používat výše uvedené čisticí prostředky, skočili bychom do prostředku na čištění životního prostředí. Můžete použít ocet smíchaný s vodou nebo použít jiné čisticí prostředky.

Krok č. 2. Navlhčete zeď

Poté, co si připravíte čisticí roztoky, pokračujte v čištění stěny. Je lepší použít zahradní hadici než vodu ve vědru, protože to může trvat déle, ale stále je to možné. Navlhčete místa a opláchněte všechny odstranitelné nečistoty, bláto, plísně nebo plísně.

Krok č. 3. Drhnout

Voda může spláchnout nějaké nečistoty, ale tvrdé skvrny je třeba vydrhnout měkkým kartáčem nebo hadříkem. Na zeď prosím nepoužívejte drsný kartáč, protože by ji mohl poškrábat a dále poškodit. Místo toho vydrhněte oblasti, které mají silné skvrny, a opláchněte je vodou. Pokuste se jej vydrhnout po použití čisticího prostředku, pokud zůstane.

Krok č. 4. Aplikujte roztok

Před aplikací roztoku je důležité odstranit odstranitelnou špínu nejprve kartáčem, protože na stěnu je třeba důkladně nanést nějaký čisticí prostředek, aby absorboval a změkčil tvrdé skvrny. Poté jej můžete aplikovat pomocí stříkací pistole nebo měkkého hadříku na zeď. Stříkací pistole má tlak a je vyžadována vzdálenost. K dosažení nedosažitelných oblastí můžete použít žebřík nebo prodlouženou hůl.
Po nanesení roztoku na zeď zkontrolujte štítek čističe, zda potřebuje několik minut sedět. Pokud ano, nechte to sedět, jak to vyžaduje. Někteří jedinci nechávají roztok za pár minut změkčit nečistoty. Pokud používáte octový roztok, můžete jej aplikovat pomocí hadříku nebo houbičky. Přečtěte si také, zda můžete použít bělidlo v tlakové myčce.

Krok č. 5. Opakujte drhnutí

Po několika minutách zkuste místo vydrhnout tvrdou skvrnou. Můžete dát nějaké čisticí přípravky na místo a znovu je umýt. Po několika drhnutích by se měla špína odstranit, ale zkuste jiný postup, pokud se nezbaví agentů.

Krok č. 6. Opláchněte

Použijte zahradní hadici, pokud máte, k opláchnutí čisticího prostředku spolu s nečistotami. Důkladně ji opláchněte vodou, dokud se postup zcela neodstraní. Oplachování vyžaduje čas a úsilí. Vynechání čistšího složení může způsobit bílé skvrny nebo skvrny na zdi. Při manipulaci s formulí má některá látka nepříznivý účinek. K ochraně rukou můžete použít rukavici. Umístěte jej na nedostupná místa, aby tam byly děti.

It’s A Wrap!

Je nezbytné vědět, jak čistit bílý vinylový plot bez tlakové myčky, aby byl zachován jejich výkon a vzhled. Bez ohledu na to, jaký typ plotů máte doma, je třeba je náležitě vyčistit a udržovat. Ať vám ploty vydrží déle, krásně. Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou a jak čistit kovovou střechu tlakovou myčkou.