Jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky? 7 snadných kroků!

Chcete vědět, jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky, zvláště když v ní vidíte nějakou plíseň nebo plíseň? Pak je možná ten správný čas, abyste si uklidili betonovou terasu, i když nemáte tlakovou myčku. Naučte se pár tipů a jak jej správně čistit. Pak ať to vypadá, jako by to bylo umyté tlakovou myčkou!

Mnoho lidí dává přednost dřevěné palubě jako venkovnímu exteriéru domu, ale také uvedli, že je náchylná ke změně barvy a těžko se čistí bez tlakové myčky.

Ačkoli je dřevěná paluba mnohem hezčí na pohled, někteří se rozhodli pracovat na betonové terase jako přidaném prostoru. Většinou jsou v zadní části domu nebo vepředu. Pokud máte doma děti nebo rádi pobýváte venku, pravděpodobně budete chtít něco mezi tím.

Proč je čištění terasy důležité?

Hlavním cílem je učinit vaši betonovou terasu atraktivnější a samozřejmě mnohem čistší. Beton je bohužel náchylný k tvorbě hub a plísní. Dešťová voda pravděpodobně způsobuje plísně, protože voda nemusí odtékat nebo pokud jste zalili rostliny a vylili trochu vody na povrch. Nečistoty se čistí rychleji. Okamžitě ji smete smetákem nebo foukači.

Procvičování každodenního čištění nečistot je vynikající způsob, jak udržovat betonovou terasu a zabránit jejímu přichycení k povrchu. Zelené řasy způsobují kluzké povrchy, což vede k nehodám pro dospělé a děti.

Můžete je považovat za znepokojivé, ale vždy je lepší předcházet něčemu nepředvídatelnému. Často se setkávají s plísněmi a některými plísněmi. Stav vaší betonové terasy bude záviset na tom, jak se o ni budete starat a jak ji zvládnete vyčistit. Čištění tlakovou myčkou je mnohem rychlejší a šetří vám energii, ale je doporučeno pouze osobám, které mají dostatečné znalosti o používání motoru. Nezkušený nebo netrénovaný jedinec může poškodit vaši betonovou terasu a způsobit nejhorší zranění. Vždy je dobré dokončit čištění rychle, ale pokud nemáte tlakovou myčku ani zkušenost s jejím používáním z první ruky, je vždy lepší vyčistit je ručně, než riskovat.

Kroky k čištění betonové terasy bez tlakové myčky

Zde jsou kroky, jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky:

Krok č. 1. Zameťte odpadky a listí

Pokud máte poblíž strom, může na vaší betonové terase každý den ležet listí. Listí z vás neudělá špinavou betonovou terasu, ale možná brání skvělému výhledu. Takže je smeťte spolu s dalšími větvemi nebo nečistotami. Také na chvíli odneste ten nábytek a rostliny.

Krok č. 2. Navlhčete povrch

Po zametení veškerého listí a jiných nečistot musíte betonovou terasu namočit vodou. Pokud máte zahradní hadici, použijte zahradní hadici. Pokud nemáte zahradní hadici, můžete k navlhčení povrchu použít kbelík.

Krok č. 3. Připravte roztok

Předpokládejme, že jste již namočili povrch betonové terasy. Pokud ještě nemáte čisticí roztok, můžete si zakoupit prací prostředek nebo tekuté čisticí prostředky. Smíchejte mycí prostředek nebo tekutý čisticí prostředek s vodou, zkontrolujte obal podle pokynů výrobce. Poté promíchejte v kbelíku nebo kbelíku. Ale pokud se rozhodnete používat bio a snadno ji najdete v kuchyni, můžete použít ocet. Jediným problémem je, že ocet má silnou vůni, kterou není dobré vdechovat. Mnoho jedinců však dokázalo, že ocet odstraňuje skvrny a plísně po několika dnech.

Krok č. 4. Aplikujte roztok

Dalším krokem je aplikace čisticího roztoku. Máte-li vodu a sterilnější směs prostředků, můžete použít stříkací pistoli k distribuci čisticí kapaliny na povrch betonu. Pokud nemáte žádné stříkací pistole, můžete je nanést ručním štětcem.

Krok č. 5. Vydrhněte povrch

Na některých částech vaší terasy se mohlo usadit zaschlé bahno, plíseň, plíseň nebo zelené řasy. Vydrhněte je ručním kartáčem. Ruční pouzdro je účinnější než ráhna, protože se na něj podíváte zblízka.

Krok č. 6. Nechte to sedět

Čisticí prostředky potřebují čas, aby se rozpustily nebo absorbovaly. Nechte odležet alespoň tři nebo pět minut. Zkontrolujte obal vámi přineseného roztoku, protože jiné značky potřebují jen dvě minuty.

Krok č. 7. Opláchněte

Pokud jste odstranili tyto řasy, plísně a nečistoty, můžete je opláchnout vodou z vodovodu. Použijte svou zahradní hadici k pohodlnému opláchnutí. K vypláchnutí roztoku můžete použít i kbelík, pokud máte doma zahradní hadici. Pokud objevíte skvrny, které nemůžete odstranit, můžete proces zopakovat nebo vyměnit čisticí prostředky. V obchodech nebo online obchodech můžete najít různé značky.
Vydrhnutí všech nečistot a řas nebude snadné. Ale kromě těchto kroků, které jsem uvedl, existují produkty, které můžete přinést do obchodů, které nevyžadují velké úsilí. Nejprve je třeba nastříkat povrch produktu. Plísně a plísně můžete odstranit zametením. Výrobek však také bude muset sedět v oblasti po dobu nejméně třiceti minut až jedné hodiny.

It’s A Wrap!

Čištění vaší betonové terasy může vyžadovat nebo zabírat váš čas, ale poté, co uvidíte svůj prostor čistší než předtím, budete se cítit naplněni. Nyní víte, jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak čistit dřevěnou terasu tlakovou myčkou a jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou.