Jak vyčistit betonovou příjezdovou cestu bez tlakové myčky? 6 snadných kroků!

Chcete vědět, jak vyčistit betonovou příjezdovou cestu bez tlakové myčky? Těchto šest úžasných kroků vám pomůže je správně vyčistit. Možná nejste profesionální čistič, ale můžete to udělat! Věřte si! Odstraňte tyto formy z vaší betonové příjezdové cesty.

Příjezdová cesta je nezbytná pro lidi, kteří mají auto nebo vozidla. Většina obvykle využívá příjezdovou cestu jako kryté parkoviště pro hosty nebo osobní potřebu. Někteří lidé navíc preferují i ​​čištění aut na příjezdové cestě, protože je umístěna venku a má volné místo.

A časem se na povrchu betonové příjezdové cesty objeví plísně a plísně. Většina majitelů domů neinstaluje střechy na své betonové příjezdové cesty, takže jsou často mokré deštěm a náchylné k řasám, plísním a plísním. Jsou kluzké a měly by se odstranit, aby se předešlo nechtěným incidentům. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Kroky k vyčištění vaší betonové příjezdové cesty

Úklid je údržba, kterou by majitel domu měl vždy brát na vědomí, protože zkrášlí dům, zachová výkon a kvalitu našich plotů, palub, teras a betonových příjezdových cest. Než skočíte do schodů, připravte si čisticí rukavice, kartáč a venkovní čistič. Čistící rukavice chrání vaše ruce před nepříznivými vlivy venkovního úklidu, protože vaše pokožka může být citlivá na čisticí prostředky. Můžete také použít rozprašovač k distribuci čističe na povrch.

Kromě toho je také důležité vybrat si ideální den pro úklid. Postačí chladný nebo zamračený den. Pokud tedy ještě nevíte, jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky, pokračujte ve čtení článku a postupujte podle kroků, které vás navedou, jak správně vyčistit betonovou příjezdovou cestu bez tlakové myčky.

Krok č. 1. Připravte venkovní čistič

K aplikaci venkovního čističe můžete použít láhev nebo plastový rozprašovač. Předtím si nechte připravit váš venkovní čistič. Otočte uzávěry láhve, nalijte na láhev venkovní čistič a smíchejte s vodou. Některé venkovní čističe mají měřitelné víko, kde musíte měřit množství, které musíte nalít na láhev, a kolik vody potřebuje. Pokud máte v blízkosti betonové příjezdové cesty rostliny, můžete si vybrat venkovní čistič šetrný k životnímu prostředí. Pokud ale doma nemáte žádné lahvičky nebo plastové spreje, můžete venkovní čistič namíchat na kbelíku.

Krok č. 2. Nasyťte povrch

Povrch je naším primárním cílem. Nasyťte povrch. Betonový povrch namočte, dokud neabsorbuje vodu. K navlhčení povrchu můžete použít zahradní hadici nebo vědro.

Krok č. 3. Naneste čistič

Čistič důkladně naneste pomocí spreje. Nemáte-li doma žádný rozprašovač, můžete jej opatrně nanést pomocí naběračky. Postupně roztok rozetřete na betonový povrch.

Krok č. 4. Nechejte čistič

Ponechte čistič na povrchu alespoň deset minut, ale vezměte na vědomí, že existují venkovní čističe, které potřebují více času na změkčení všech nečistot, plísní a plísní. Pro lepší čisticí účinky se prosím podívejte na obal vašeho venkovního čističe. Pokud jsou na vašem trávníku děti nebo si hrají venku, připomeňte jim, aby se nepřibližovaly k betonovému povrchu, protože je kluzký, aby se předešlo nehodám.

Krok č. 5. Vydrhněte povrch

Poté, co necháte čisticí roztok několik minut působit, zkuste z povrchu odstranit nečistoty, plísně nebo plísně. K drhnutí můžete použít měkký nebo ruční kartáč. Vždy se zaměřte na místa, která mají tvrdé skvrny, a vydrhněte je. Pokud chcete, můžete také požádat o další várku čističe.

Krok #6. Opláchněte povrch

Můžete přistoupit k poslednímu kroku, pokud jste spokojeni s drhnutím nečistot a dalších věcí na betonovou příjezdovou cestu. K opláchnutí čističe a skvrnek nečistot je vhodnější použít zahradní hadici. Pokud má vaše zahradní hadice hubici, můžete ji nastavit na vyšší nebo střední tlak. Pomůže vám také odstranit špínu. Můžete si také přečíst o nejlepších detergentech pro tlakové myčky.

Proč je čištění betonové příjezdové cesty lepší bez tlakové myčky?

Použití tlakové myčky má své výhody a nevýhody. Podložky jsou dobrým čističem skvrn na dřevě a betonu. Některé tlakové myčky mají dávkovač mýdla a aplikace čističe je rychlejší než stříkání. Ale podložky mají vysoký tlak, který může také poškodit tyto povrchy. Pokaždé, když použijete podložku, může po částech rozbít beton nebo zanechat šmouhy na betonovém povrchu. Kvůli nepříznivým okolnostem, které se mohou stát s povrchem betonu tlakovou myčkou, většina jedinců, kteří nemají s používáním myčky žádné zkušenosti, dává přednost úklidu venku bez ní.

Je to obal!

Čištění betonové příjezdové cesty doma už nebude žádný problém. S pomocí kroků, jak vyčistit betonovou příjezdovou cestu bez tlakové myčky, nemusíte kupovat ani půjčovat myčky, abyste odstranili řasy, plísně a plísně! Podle kroků, které jsem uvedl výše, budete moci vyčistit betonovou příjezdovou cestu doma. Pokud máte také betonovou terasu, můžete ji vyčistit stejným postupem. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak skladovat tlakové myčky a proč se moje tlaková myčka zvedá.