Jak vyčistit beton bez tlakové myčky? 5 úžasných způsobů!

Přemýšlíte, jak vyčistit beton bez tlakové myčky? Pokud nechcete používat tlakovou myčku nebo vaše tlaková myčka nefunguje správně, pak v tomto stavu můžete beton vyčistit pomocí octa, bělidla a mnoha dalších čisticích chemikálií.

Aby byly betonové podlahy udržovány v dobrém stavu, měly by být řádně čištěny každý druhý rok. Abyste zaručili, že váš postup nezpůsobí žádné další zabarvení nebo poškození betonu, proveďte bodový test na nenápadném místě pomocí čističe.

Čištění betonové podlahy pod zemí může vyžadovat přenesení všeho, včetně jednoho rohu stěny, do druhého a pak přesun zpět, aby byla práce dokončena. Při zahájení procesu čištění zkontrolujte, zda na podlaze nejsou třísky a praskliny a proveďte potřebné opravy. Pojďme se na to podívat blíže!

Způsoby čištění betonu bez tlakové myčky

Čištění betonové podlahy bez myčky je snadné, pouze pokud máte kompletní metody čištění. Nepropadejte panice, pokud nevíte, jak vyčistit beton bez tlakové myčky. Níže jsme uvedli několik návrhů, které vám pomohou.

#1. Odstraňte nečistoty a nečistoty

Prvním a nejdůležitějším krokem při čištění betonu je odstranění všech nečistot a suti. Předpokládejme, že máte ve sklepě problém s plísní nebo plísní, vysajte nebo smete volné nečistoty z povrchu betonu. Chcete-li se vypořádat s těmito možnými domácími toxiny, postupujte podle kroků uvedených níže. Při čištění této betonové podlahy odstraňte a ošetřete veškerý plevel, který napadl štěrbiny. Odstraněním skvrn, plísní a nečistot můžete beton rychle vyčistit.

#2. Skvrny vyčistěte pracím prostředkem

Po odstranění nečistot je třeba odstranit skvrny. Je trochu těžké odstranit skvrny bez použití tlakové myčky. Existuje ale mnoho dalších alternativ k čištění barev na podlaze. Ošetření skvrn pomocí vody a tekutého pracího prostředku je považováno za nejhospodárnější metodu. Pro čištění nalijte mýdlovou vodu na skvrny na vaší betonové podlaze; poté oblast vydrhněte tvrdým nylonovým kartáčem. Nepoužívejte drátěný kovový kartáč, který může poškodit vaši betonovou podlahu. Poté beton omyjte čerstvou vodou a nechte vodu zcela vyschnout.

#3. Jedlá soda na odstranění mastnoty

Pokud jste betonovou podlahu dlouho nečistili, olej a mastnota se shromažďují na podlaze. Chcete-li odstranit tyto olejové skvrny z vašeho betonu, posypání jedlé sody, kukuřičné mouky nebo pilin bezprostředně přes barvu absorbuje co nejvíce. Jakmile se rozlití absorbuje, odstraňte veškerý zbytkový prášek smetákem.

Pokud skvrna přetrvává, přidejte jedlou sodu nebo prací prostředek; pokud nemáte po ruce jedlou sodu, vydrhněte místo trochou vody a nylonovým kartáčem. Pokud jsou olejové skvrny odolné nebo pronikly do oblasti, použijte odmašťovač a přečtěte si doporučení výrobce, která vám pomohou odstranit zbývající mastnotu.

#4. K odstranění rzi použijte ocet

Odstranit rez na betonu je náročné. Nejúčinnější chemikálie na odstranění rzi je ale ocet. Ocet je přírodní čisticí prostředek a je kyselý. Proto se používá hlavně k odstranění odolných skvrn z povrchu.

Odstranění rezavých míst z betonu, včetně generací starých, pomocí pár kapek octa a trochy kartáčování je velmi úspěšná, udržitelná a ekologická metoda. Pro účely čištění musíte bílý ocet nalít přímo na rezavou skvrnu, nechat ocet vsáknout alespoň 20 minut a poté vyčistit kartáči s měkkými štětinami.

Poté použijte čistou vodu k důkladnému vyčištění oblasti. V případě potřeby nechte před opakováním zaschnout. Pokud skvrna zůstane, průmyslovou volbou pro odstranění skvrn od rzi z betonových podlah je odstraňovač rzi na beton společnosti Singerman Laboratories.

#5. Použijte kyselinu fumarovou

S kyselinou muriatovou je třeba zacházet opatrně, protože může vést k vážným puchýřům a poškodit váš obličej, rohovku a orgány. Abyste se vyhnuli absorpci nebezpečných par, dodržujte všechny pokyny výrobce a oblékněte si masivní ochranný oděv, jako jsou objemné volné kalhoty a legíny, zásadité návleky na boty, ochrana očí a zastávka.

Dalším účinným čisticím prostředkem je fosforečnan sodný (TSP), který dokáže snadno odstranit pigment z betonu nebo nasekat špínu a skvrny od plísní. TSP je neuvěřitelně toxický a v několika jurisdikcích je nezákonný, proto se při nákupu informujte v místních předpisech. Nejlepší je zvážit ekologicky šetrnou náhradu TSP, která skutečně dokáže vyčistit a TSP, ale bez negativních důsledků. Oba jsou velmi účinné při odstraňování skvrn a z vašeho betonu. Nejlepší je také vědět, jak čistit okna tlakovou myčkou.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po přečtení pochopíte, jak vyčistit beton bez tlakové myčky. Výše jsme zmínili několik fantastických tipů, které vám pomohou při čištění špinavého betonu. Tyto tipy můžete použít, pokud nechcete používat tlakovou myčku kvůli jejím škodlivým účinkům. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst, jak nastavit vypouštěcí ventil na tlakové myčce a jak nastavit tlak na tlakové myčce.