Jak vybrat vysoušeč vlasů? 5 úžasných tipů!

Zajímá vás, jak vybrat fén? Kdykoli dojde na nákup vysoušečů vlasů, je vždy lepší koupit si vhodný kvalitní přístroj, který je vhodný pro váš typ vlasů, který může mít značný rozdíl ve vašich vlasových vlasech.

Pokud použijete vhodný fén, bude méně pravděpodobné, že skončíte s poškozenými a spálenými vlasy.

Při hledání fénu věnujte pozornost materiálu, ze kterého je vyroben, váze, příkonu a případným dalším funkcím, které mohou usnadnit fénování vlasů. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se něco dozvědět související s touto otázkou, přečtěte si tento článek na konci. Pojďme se na to hluboce podívat!

Tipy pro výběr vysoušeče vlasů

Koupíte si fén a nevíte, jaký typ fénu je pro vaše vlasy vhodný. nebojte se. Zde je odpověď, jak vybrat fén. Zde je několik návrhů, které vám pomohou při výběru fénu.

#1. Pro husté a kudrnaté vlasy volte iontový turmalín

Záporné náboje z iontových nebo turmalínových vysoušečů vlasů pomáhají vyhnout se kapkám vody na pramíncích, což umožňuje rychlejší sušení. V důsledku toho jiné vysoušeče nepracují efektivně na hustých, vlnitých vlasech; zdrsní vaše vlasy při fénování. Vyberte si fén s turmalínem a mějte dokonalé husté kudrnaté vlasy pro ty nejlepší výsledky. Většina iontových a turmalínových fénů je vyrobena z porcelánového materiálu. Turmalínový vysoušeč bude téměř jistě stát více než iontový. Pokud však máte kudrnaté nebo tlusté, může to stát za nákup.

Ti, kteří mají potíže s fénováním vlasů, budou mít prospěch z turmalínu nebo iontového fénu. Zkuste se vyhnout iontovému fénu, pokud jsou vaše vlasy jemné nebo řídké. Nejsou tak účinné jako jiné fény při zvyšování hlasitosti.

Můžete si také přečíst o tom, co je turmalínový vysoušeč vlasů.

#2. Na suché vlasy používejte keramické nebo porcelánové fény

Pokud jsou vaše vlasy suché nebo jemné, je skvělou volbou porcelánový nebo keramický fén. Vysoušeče s keramickým nebo porcelánem potaženým plastovým nebo kovovým pouzdrem produkují méně škodlivé a stálejší teplo, což z nich dělá nejlepší volbu pro suché nebo hedvábné vlasy, které účinně a rychle absorbují vodu. Pokud si nejste jisti, jaký typ fénu koupit, porcelánový nebo keramický fén je vhodný pro všechny typy vlasů. Záporné ionty se také používají v porcelánových nebo keramických sušičkách, aby se zabránilo krepatění a urychlilo sušení. Infračervená technologie se používá u většiny porcelánových nebo keramických fénů. To znamená, že využívají maximální energetické vlny, aby prostoupily vlasy a napomohly správnému vysoušení vlasů zevnitř.

#3. Titanový vysoušeč vlasů

Teplo z titanového fénu je konzistentní a vyvážené. Nebyla to však skvělá volba pro jemné nebo polámané vlasy, protože jsou tak horké. Na druhou stranu titanový fén sníží vysušení vlasů, pokud máte husté nebo dlouhé vlasy. Vzhledem k tomu, že titan je lehčí než porcelán nebo keramika, fén je často přenosný. Pokud jste měli spoustu zámků na sušení, pomáhá to, aby se s nimi manipulovalo ještě pohodlněji. Zjistěte více o různých typech vysoušečů vlasů.

#4. Vyberte si 1500 wattový fén

Příkon fénu je měřítkem toho, jak rychle a intenzivně motor pracuje. Pokud je výkon větší, můžete si vlasy rychle vysušit. Sušičky, které spotřebovávají méně wattů, jsou obvykle levnější, takže je lepší vyměnit vaše vysoušeče vlasů s nízkým příkonem za sušičku s vysokou spotřebou. Vysokovýkonné vysoušeče vlasů jsou skvělé pro sušení hustých a vlnitých vlasů v krátkém čase.

Pokud používáte vysoušeč vlasů pro osobní použití, pak je dobrou volbou sušička s výkonem 1500 wattů. Pokud jsou vaše vlasy husté a těžké, pak fén s nízkým příkonem jen ztrácí čas a peníze. Na takové vlasy používejte fén s 1800-2000 watty. Odborníci na krásu většinou používají pro úpravu vlasů vysokovýkonné fény. Ale používáním vysokovýkonného fénu doma získáte hedvábně hladké vlasy s potřebou kosmetických salonů. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, kolik wattů spotřebuje vysoušeč vlasů.

#5. Vyberte si lehké vysoušeče vlasů

Někdo si myslí, že hmotnost sušičky je nepodstatná, ale na hmotnosti sušičky při výběru sušičky hodně záleží. Přáli byste si lehkou a příjemnou značku, se kterou se budete během suchých kadeří manipulovat. Díky tomu je foukání vlasů mnohem jednodušší. Vybírejte pouze fén, který váží přibližně (0,45 kilogramu) 1 libra s nejpříjemnějším výkonem foukání. Pokud používáte vysoušeč vlasů, jehož hmotnost je větší než 1 libra, brzy se unaví.

It’s A Wrap!

Byli jsme nadšeni, že se dozvíte, jak vybrat fén. Pokud si tedy jdete pro fén, mějte na paměti, že vybraný fén by měl být vhodný pro vaše vlasy. Pokud si nevíte rady s výběrem oblečení, ne. Všechna doporučení, která vám pomohou při nákupu sušičky, jsou uvedena výše. Doufáme, že čtení tohoto příspěvku pro vás bylo příjemné a hodně se z něj naučili. Děkujeme, že jste s námi zůstali, přátelé.