Jak vybrat vůně svíček

Plánujete nákup svíček? Jste zmateni tím, jakou vůni svíček si pořídit? Pokud ano, jste na správném místě, protože vám ukážeme způsoby, jak vybírat vůně svíček.

Svíčky je skvělé mít. Jsou v široké škále barev a vůní, tak proč si je nekoupit? Jsou skvělé pro přidání příjemné vůně do vašeho domova. Než však začnete nakupovat svíčky, musíte vědět, jak vybrat vůně svíček.

Tipy, jak vybrat vůně svíček

Za prvé, nevybírejte příliš mnoho různých vůní najednou. Nejlepší je použít 3 nebo 4 různé typy svíček, které voní stejně ve všech různých vrstvách (jako vanilka). Ujistěte se, že mají stejné vůně; jako kávová zrna by měla vonět jako kávová zrna – ne kakao, zemitá, dřevitá nebo kouřová (v podstatě jakákoli jiná nota kromě „kávy“).

Zvažte také, jaké je roční období. Máta peprná mi přijde velmi vánoční, ale léto na mě moc nekřičí.

Pokud se chystáte na určitou barvu, použijte odpovídající vůni svíčky. Pokud například chcete, aby byla červená svíčka středobodem vašeho stolu, vyberte si svíčku s vůní červené nebo brusinek.

Znovu zvažte, jaké je roční období a jaký je to pocit. V létě je nejlepší jít lehčí, aby váš dům nezapáchal jako propocené ponožky z celodenního zavření!

Myslete také na to, jakou náladu chcete, aby váš domov měl. Chcete, aby to bylo teplé a příjemné? Cool a uklidňující? Hravé nebo vážné? Podle toho vybírejte svíčky. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma různými vůněmi, které by fungovaly obě, vyberte si jednu a na druhou stranu přidejte svíčku se stejnou vůní (která je obvykle poměrně blízko).

Díky tomu bude váš dům vonět jako dvě různé vůně smíchané dohromady, což je docela hezké. Je také dobré to udělat, pokud se chcete ve svém domě zbavit vzestupu. Přidejte svíčku, která voní podobně na měsíc nebo tak, a poté by měla být pryč!

Vůně svíček a jejich účel

Pokud si stále nejste jisti, jakou vůni do svíček si pořídit, zamyslete se nad tím, proč si vůně do svíček chcete kupovat. Pokud například chcete, aby váš dům příjemně voněl pro hosty, kteří k vám přijdou, dejte si něco svěžího a květinového, jako je levandule nebo frézie. Pokud máte lidi, aby sledovali hru v televizi nebo jen odpočívali, pak by byla dobrá volba vanilka nebo káva.

Pokud chcete vůně svíček jen pro sebe, protože je to občas něco příjemného vonět, ujistěte se, že voní dostatečně povědomě, abyste věděli, jaká vůně to je, když k vám někdo vejde! Můžete to snadno udělat výběrem podobné vůně ve všech vrstvách svíčky (jako vanilka).

Jen si vzpomeňte na tyto tipy, jak vybírat vůně svíček, a brzy se váš dům zaplní vůněmi svíček, které máte rádi!

Nejlepší vůně svíček

Svíčky jsou skvělé, ale je důležité, abyste si vybrali ty správné vůně, jinak by váš domov mohl skončit divně. Takže jaké jsou dobré vůně svíček? Zde je 10 nejlepších vůní svíček, které stojí za to vyzkoušet:

  • Levandule – Tato vůně uklidňuje a uvolňuje, ideální, pokud se chcete uklidnit po náročném dni v práci.
  • Vanilka – Vanilka je sladká a má romantickou atmosféru, takže je perfektní, pokud chcete, aby byl váš dům plný lásky.
  • Káva – Káva vyzařuje příjemnou atmosféru, takže je ideální pro společenské akce, jako jsou večeře.
  • Růže – Růže mají čistou květinovou vůni, díky které bude každé místo působit klidněji.
  • Máta peprná – je vhodná na svátky, protože má vánoční atmosféru.
  • Skořice – Skořice má příjemný pocit, perfektní, když chcete být ve svém pokoji zachumlaní.
  • List máty – Osvěžují a omlazují. Je to jako zhluboka se nadechnout čerstvého vzduchu!
  • Citron – Citron voní jasně a povznášející, takže tento je skvělý, pokud potřebujete okamžité zlepšení nálady.
  • Vánoční stromeček – Pokud pořádáte párty se spoustou lidí, je to perfektní, protože kdo by nemiloval tu vánoční vůni?
  • Šišky – Stejně jako borovice vydávají příjemnou lesní vůni, tato svíčka provoní váš domov jako příroda nebo procházka lesem.

Ať už chcete mít ve svém prostoru jakoukoli vůni, vše, co musíte udělat, je zapálit dobrou svíčku a užívat si vůně!

Zde je několik různých věcí o výběru vůní svíček.

Vůni nemusíte volit podle ročního období, i když to znamená, že vaše oblíbená svíčka z dýňového koláče voní na podzim nebesky. Vaše smysly si s vámi mohou hrát, ale pocit, že je zima s vůní jablečného moštu, neznamená, že se mýlíte.

Závěr o tom, jak vybrat vůně svíček

Tady to máš! Pokud si stále nejste jisti výběrem vůní svíček, postupujte podle výše uvedených tipů a brzy bude váš domov vonět skvěle! Místo toho, abyste utráceli příliš mnoho peněz za svíčky, které mají špatnou kvalitu nebo vůbec nevoní, jděte do něčeho, co za to stojí. Nebojte se experimentovat s různými vůněmi, protože jakmile najdete tu, která vám vyhovuje, kupte si jich, kolik chcete.

Svíčky jsou úžasné, ale pouze pokud jsou správně provedeny. Každé místo můžete provonět výběrem vůní svíček podle našeho průvodce zde. Stačí jen trochu pokusů a omylů, než zjistíte, které z nich fungují nejlépe, ale jakmile to uděláte, pozitivní účinky svíček kolem domu už nezastavíte!