Jak vybrat svatební barvy: 5 nejlepších způsobů, jak to vyzkoušet

Ti, kteří si nejsou jisti, jak vybrat svatební barvy, mohou zvážit pět způsobů, jak vytvořit perfektní svatební barevnou paletu. Necháme se inspirovat místem, požadovanou náladou, svatební sezónou a tím, jak můžete využít svůj vkus a pravidla barevného zdobení, abyste získali ty nejlepší barvy pro svatbu.

A protože jsme u tématu výběru barev, možná plánujete i zbytek vaší svatby. Můžete se podívat, jak naplánovat svatbu bez svatebního plánovače, který vám pomůže s přípravou.

Jak vybrat svatební barvy: Vytvořte si paletu barev na svatbu

Vyberte, co je vhodné pro dané místo

Nejlepší způsob, jak vybrat svatební barvy, je mít na paměti místo svatby. Svatební místo patří mezi první prvky, které při plánování svatby najdete a zajistíte, takže při vytváření barevného schématu svatby můžete použít místo, které jste si zarezervovali.

Jaké jsou stávající prvky v místě svatby a jaké barvy je doplní? Například rustikální svatební nastavení se nejlépe hodí k neutrálním barvám, jako je hnědá.

Můžete také použít odstíny nalezené v místě, jako jsou barvy květin, pokud se jedná o venkovní místo v přírodě, nebo barvy moře a písku, pokud se jedná o svatbu na pláži. Vnitřní svatby budou mít také stávající barvy, takže je pamatujte, abyste se vyhnuli střetu dekorací.

Když už o tom mluvíme, přečtěte si, kolik stojí svatební dekoratér, pokud nechcete být zodpovědní za zkrášlování místa svatby.

Vyrobte si paletu podle vaší preferované nálady na svatbu

Barevná paleta svatby může ovlivnit celkovou náladu a atmosféru svatby. Proto si můžete vybrat svatební barvy podle vaší požadované atmosféry ve váš výjimečný den.

Například uvolněný svatební obřad může používat světlé barvy a pastelové odstíny ve srovnání s dramatičtějším svatebním místem, které používá výrazné barvy. Intimní svatby mohou také používat tmavé barvy k vytvoření osobního pocitu, zatímco je nejlepší zvolit energické barvy, pokud chcete živou recepci, zvláště když je čas na párty.

Víte, co je osvětlující svatba? Výběr barev pro tento svatební osvětlovací systém má velký vliv na nastavení tónu vašeho místa.

Vybírejte svatební barvy podle ročního období

Svatby se nejlépe konají v ročních obdobích, které odpovídají celkové atmosféře a prostředí požadovanému nevěstou a ženichem. Jak již bylo řečeno, sezóna, ve které se bude vaše svatba konat, může pomoci při výběru svatebních barev.

Přemýšlejte o odstínech a tónech, které jsou patrné během sezóny vaší svatby, protože je také pravděpodobně uvidíte na místě konání. Tyto barvy můžete dokonce použít při rozhodování o barevné paletě pro oblékání hostů.

Například letní svatba může používat teplé barvy, jako je červená a oranžová, zatímco jarní svatba může používat zelené, růžové a květinové barvy. A pokud ještě nevíte, jaké roční období bude vaše svatba, zvažte, jak vybrat datum svatby.

Používejte svatební barvy podle svého osobního vkusu

Všichni máme oblíbené barvy a je naprosto přijatelné je použít na naší svatbě. Jen se ujistěte, že kombinace fungují podle místa a atmosféry, kterou chcete pro svou svatbu.

Posaďte se s partnerem a promluvte si o barvách, které máte rádi. Odtud si můžete vybrat až tři barvy, které budou spolupracovat.

Možná máte také na mysli svatbu snů, tak proč se o své představované prostředí nepodělit se svým partnerem? Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je zajistit, aby se barvy vzájemně doplňovaly, aby nevypadaly nevkusně.

Najděte inspiraci pro své svatební barevné schéma

Svatební plánování trvá tak jako tak rok, takže byste měli mít dostatek času na průzkum nejlepších barevných kombinací a těch, které jsou pro svatby ideální. Kromě toho můžete hledat inspiraci ve svatebních časopisech, blozích a dokonce i v příspěvcích na sociálních sítích.

Pokud už máte vymyšlené téma svatby, můžete také hledat barvy, které by se k tomu nejlépe hodily. Místo, které si vyberete, může mít dokonce galerii minulých svateb, kterou si můžete prohlédnout.

Nakonec neváhejte použít barevné kolečko k výběru palety. Jednoduché pravidlo, které je třeba si zapamatovat, je, že opačné barvy by se měly pěkně spárovat nebo ty, které jsou blízko sebe a sdílet základní barvu.

Jaká je nejoblíbenější svatební barva?

Nejoblíbenější svatební barvou je klasická tmavě modrá. Často je to vidět nejen v oblecích a šatech svatební party a hostů, ale také v okolí místa konání a na kartách a pozvánkách.

Ale jak čas plyne, stále více svateb používá pro své svatební barevné schéma zajímavé barvy před neutrálními a monochromatickými kombinacemi. Není tedy překvapivé, že v seznamu běžně používaných svatebních barev jsou vidět zemské tóny a pastelové barvy.

Kolik barev byste měli mít na svatbě?

Pravidlo, které je třeba pamatovat při výběru svatebních barev, je držet se pouze tří barev, abyste se vyhnuli neuspořádanému svatebnímu vzhledu. Zkuste spárovat světlou a tmavou barvu, která se k sobě hodí, a poté přidejte metalickou akcentní barvu.

Závěr

Byl tento průvodce paletou svatebních barev užitečný? Chcete-li si shrnout, jak vybrat svatební barvy, použijte místo, atmosféru, roční období, osobní vkus a vnější inspiraci k vytvoření barevného schématu.

Poté zvolte maximálně tři barvy, abyste zajistili, že vše nebude vypadat vizuálně ohromující nebo matoucí. Pokud potřebujete další tipy, zkuste si na našem blogu prohlédnout konkrétní svatební barvy a co s nimi funguje.