Jak vybrat snubní prsten, který doplní zásnubní prsten

Nestresujte se tím, jak vybrat snubní prsten, který doplní zásnubní prsten, protože musíte řešit pouze dva faktory. Díky znalosti materiálu prstenu, stylu kapely a klasického párování byste měli být schopni vybrat ten nejlepší snubní prsten, který se hodí k vašemu zásnubnímu prstenu.

Doporučujeme také procházet náš blog, kde najdete další tipy, jak nosit více prstenů. Víte například, v jakém pořadí nosit zásnubní, snubní a věčné prsteny?

Jaký druh snubního prstenu se hodí k mému zásnubnímu prstenu?

  • Materiál snubního prstenu

Pro doplnění snubního prstenu k zásnubnímu prstenu musíte zvolit vhodný kov pro snubní prsten. To však neznamená, že musíte mít stejné kovy pro zásnubní a snubní prsteny.

Mít různé typy kovů pro tyto kapely je stylovější, zvláště pokud je budete nosit na stejném prstu. Jen se ujistěte, že pokud je jeden z prstenů již široký nebo úzký, vyberte pásek, který nebude mít stejnou šířku pro pohodlí a estetiku; v opačném případě noste zásnubní prsten na jiném prstu a ne na levém prsteníčku.

Pak můžete zvážit kombinaci bílého zlata se žlutým zlatem nebo žlutým zlatem a růžovým zlatem pro daný typ kovu. Zásnubní prsteny jsou obvykle z bílého zlata nebo stříbra, takže snubní prsten ze žlutého zlata nebo růžového zlata by je měl pěkně doplňovat.

  • Styl snubního prstenu

Prsteny, které doplňují zásnubní prsten, by měly mít pásek, který vám poskytne přiléhavou kombinaci obou. To znamená vědět, zda chcete, aby byl snubní prsten pod zásnubním prstenem nebo ne.

Klasické zásnubní prsteny jsou vysoce profilované, takže obyčejný snubní prsten bez kamene nebo jiných prvků, které jej činí rozměrným, bude těsně sedět pod kamenem zásnubního prstenu. Ale pokud nechcete obyčejný snubní prsten, vyberte si ty s kameny kolem nich, ale nezvyšujte se příliš daleko.

A pokud dáváte přednost zarudlému vzhledu mezi zásnubním prstenem a snubním prstenem, zvažte pořízení a tvarování snubního prstenu. Klenotník vytvoří pásek, který se spáruje se zakřivením zásnubního prstenu, takže se oba elegantně spojí.

Pokud jste se svým partnerem dlouhou dobu, pravděpodobně také dostáváte výroční kapelu. Sepsali jsme návod, jak nosit prsten k výročí ke svatební sadě, který vám pomůže nosit tyto tři prsteny.

Musí se snubní prsteny a zásnubní prsteny shodovat?

Zásnubní prsten a snubní prsten se nemusí shodovat, protože vše závisí na osobních preferencích nositele. Můžete také nakupovat se svým partnerem, protože je to trend, abyste zajistili, že pro tyto prsteny získáte styl, který chcete.

Dále některé klenotnictví nabízí svatební sady. Skládají se ze zásnubního prstenu a snubního prstenu, které do sebe hladce zapadají, takže vám ušetří, jak sladit dva prsteny.

Neexistují žádná pravidla týkající se nošení stejného kovu a šířky pásku pro snubní prsten a zásnubní prsten. Dokonce ani snubní prsteny mezi nevěstou a ženichem nemusí mít podobný styl a materiály.

Jak byste měli nosit snubní prsten se zásnubním prstenem?

Zásnubní prsten a snubní prsten se tradičně nosí na levém prsteníčku. Nejprve se nosí snubní prsten na znamení, že je blíže srdci, a poté se přes něj naskládá zásnubní prsten.

Zásnubní prsten však můžete nosit i na jiném prstu ve stejné ruce jako snubní prsten, zvláště pokud je to pro vás pohodlnější. Některé ženy si zásnubní prsten přenášejí i na pravý prsteníček.

Neexistují žádné správné nebo špatné odpovědi na to, jak tyto prsteny nosit. Jen se ujistěte, že snubní prsten je na levém prsteníčku.

Jak říkáte snubnímu prstenu, který se hodí kolem zásnubního prstenu?

Ti, kteří chtějí nosit zásnubní prsten a snubní prsten na stejném prstu, mohou zvážit tyto styly:

  • Konturované

Požádejte klenotníka o tvarovaný prsten, pokud chcete, aby snubní prsten pasoval kolem zásnubního prstenu.

  • Zakřivené

Další možností pro lidi, kteří chtějí, aby snubní prsten seděl v jedné rovině se zásnubním prstenem, je zakřivený snubní prsten, který obepíná zásnubní prsten.

  • Otevřít

Chcete-li zvýraznit kámen na zásnubním prstenu, pořiďte si snubní prsten v otevřeném stylu se střední mezerou, kterou bude kámen zásnubního prstenu procházet.

  • Se zářezem

Pokud snubní prsten s mezerou nevyhovuje vašemu vkusu, mějte pod ní vroubkovaný styl, aby mezera, do které bude umístěn kámen zásnubního prstenu, byla skryta.

  • Prostý nebo rovný

Jednoduché nebo rovné snubní prsteny jsou určeny k tomu, aby těsně seděly za zásnubním prstenem, když jsou dva naskládány.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Právě jste se naučili, jak vybrat snubní prsten, který doplňuje zásnubní prsten, tím, že jste se seznámili s materiály a styly pásek.

I když je klasické sladit šířku pásma a kovy těchto dvou, není nic špatného na tom, mít je jinak. Můžete se také rozhodnout pro styl snubního prstenu, který se pohodlně naskládá nebo obejde zásnubní prsten, když jej nosíte na levém prsteníčku.

Chcete-li se připravit na rozpočet na prsteny, seznamte se s tím, kolik stojí snubní prsteny.