Jak voní plíseň? Návod na snadné odstranění ve 3 krocích

Víte, jak voní plíseň? Nemusíte se bát, protože vám držíme záda!

V tomto článku se dozvíte více o tom, co to je a jak voní.

Co je plíseň?

Plíseň roste ve vlhkém prostředí, jako jsou koupelny, kuchyně a sklepy. V závislosti na povrchu, který čistíte, vás základní zubní kartáček, houba a několik čisticích nástrojů zbaví plísní a zatuchlého aroma.

Různé houby vytvářejí nápadnou hmotu bílých vláknitých hyf a plodových struktur. Plíseň je běžně spojována s vlhkým hadříkem, vlákny, kůží a několika chorobami rostlin (plíseň a padlí).

Tyto látky dávají houbám způsobujícím plísně potravu, což jim umožňuje přežít a množit se. Plíseň má výrazný zápach.

Plíseň může růst na několika různých površích. Plíseň tvoří tenký, černý (nebo příležitostně bílý) výrůstek a patří do čeledi hub.

Plíseň může být smrtelná, pokud se s ní neřešíte rychle, protože opakovaná expozice plísni (předchůdce plísní) může způsobit dýchací potíže. To platí zejména pro lidi s astmatem nebo oslabeným imunitním systémem.

U osob vystavených mírnému množství plísní se může objevit svědění očí, kýchání a kašel.

Nesprávné vymýcení plísní může kromě zdravotního dopadu nahlodat konstrukci budovy a znehodnotit stěny a stropy. Plíseň může také růst na porézních materiálech, jako jsou koberce a nábytek, a způsobit škody.

Čím déle majitel domu čeká na odstranění plísně, tím jsou opravy nákladnější.

Plíseň je plochá, práškovitá houba, která roste pouze na povrchu prostoru, který zabírá. Plíseň je světle zbarvená plíseň, která může být žlutá, šedá nebo bílá.

Pro podrobnější vysvětlení se můžete podívat na tuto příručku o plísni vs.

Jaká je vůně plísně?

Plísně a plísně mají zatuchlý nepříjemný zápach, srovnatelný s rozkládajícím se dřevem. Nejčastěji se vyskytuje na místech, kde se spory plísní mohou nerušeně zvětšovat, jako jsou sklepy a šatny, nebo ve vlhkých prostorách, jako jsou toalety.

Pokud váš domov nebo oblečení páchne zatuchlinou, pravděpodobně se zde vyskytuje plíseň nebo plíseň. Zatímco jiné faktory, jako je nedostatečné větrání nebo nadměrná vlhkost, mohou zatuchlý zápach zesílit, jen zřídka jsou kořenem problému.

Jak odstranit zápach plísně

Plíseň má vůni připomínající tlející dřevo a dobře se hodí do svého okolí (předpokládejme vlhké a zemité). Tento zápach je srovnatelný se zápachem mnoha jiných koupelnových plísní, kromě toho, že zápach plísní není tak silný jako zápach plísní.

Pokud je zápach ohromující, můžete mít spíše problém s plísní než problém s plísní.

Dobrou zprávou je, že ve srovnání s plísní se plíseň léčí poměrně snadno. Částečně proto, že plíseň je spíše povrchový než podpovrchový problém, je obvykle potřeba trochu drhnout, abyste se zbavili zápachu plísně.

To může být na rozdíl od složitějších prostředků nezbytných pro odstranění plísní.

Krok č. 1. Odstraňte vše z postižené oblasti. Plíseň se může rychle šířit z jednoho povrchu na druhý, pokud jsou podmínky správné.

Protože se plíseň na tkaninách rychle šíří, je dobré vyčistit (a prozkoumat) všechny předměty v okolí, kde jste plíseň původně objevili. Zahrnuje nábytek a závěsy.

Až odstraníte všechny předměty, projděte se přes oblast, abyste získali jasný obraz. Zkontrolujte spárovací hmotu, dlaždice, uvnitř a za skříňkami a kdekoli jinde, než jste si to uvědomili.

Krok č. 2. Postříkejte octem. Naplňte lahvičku s rozprašovačem do poloviny destilovaným bílým octem a hojně jej aplikujte na postiženou oblast.

Nechte tři až čtyři hodiny sedět, pak můžete začít škrábat. Naplňte kbelík do poloviny horkou vodou a další nádobu do poloviny jedlou sodou.

Mějte na paměti, že nádoba na jedlou sodu by měla být dostatečně velká, abyste do ní mohli ponořit celou houbu nebo kartáč. Ponořte abrazivní houbu nebo kartáč do horké vody a poté do jedlé sody.

Krouživým pohybem odstraňte plíseň z povrchu. Další je podle potřeby znovu použít vodu a jedlou sodu, pokud houba nebo štětec vyschnou.

Krok #3. Oblast by měla být zcela suchá. Plíseň miluje vlhkost, proto za sebou nenechávejte vlhké místo.

Zbytky vody znamenají, že budete mít zápach plísně ještě dlouho poté, co ji vyčistíte. Chcete-li proces schnutí urychlit, setřete vlhkost čistým hadříkem a poté ponechte otevřená okna a větráky, aby se proces urychlil.

Ujistěte se, že jste tento krok provedli důkladně, protože je to klíč k prevenci návratu plísní. Vlhký prostor vždy přitahuje tyto nepříjemnosti, proto se ujistěte, že učiníte všechna nezbytná opatření.

Závěr

Toto jsou informace o tom, jak voní plíseň a další související témata. Můžete kliknout na tyto související články jako návod, jak se zbavit zápachu plísní v koupelně a proč můj pokoj zapáchá plísní.

Pokud potřebujete další pomoc s těmito pachy, můžete požádat o odbornou pomoc, abyste se ujistili, že je odstraníte.