Jak vložím peroxid vodíku do ohřívače teplé vody? 7 snadných kroků!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohu přidat peroxid vodíku do ohřívače teplé vody? Žádné další starosti, jste na správném místě. Pokud pracujete na něčem elektrickém, ujistěte se, že je to nejprve vypnuté. Totéž platí pro plynové ohřívače vody.

Elektrický ohřívač vody můžete vypnout pomocí jističů nebo jej odpojit, pokud není snadno zapojen do elektrických zásuvek. Aby se zabránilo popálení třetího stupně, ujistěte se, že se voda před vypuštěním zklidnila. Znáte následující množství Dva litry na čtyřicet galonů.

Kapacita zásobníku ohřívače bude stále faktorem. Dejte si to do akvária. Prozatím vypněte zásobník teplé vody. Umožní peroxidu vodíku, aby se začal starat o nepříjemný zápach. Nechte ho asi 1-3 hodiny odpočinout, abyste z něj dostali maximum. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli podrobnosti!

Jak přidat peroxid vodíku do ohřívače teplé vody

Peroxid vodíku se používá k boji proti sulfátovým bakteriím. Sirná bakterie je přirozeně se vyskytující bakterie ve vodním zdroji. Kdykoli přijde do kontaktu s ohřívačem, může se proměnit v nábor, což způsobí nárůst emisí sirovodíku. Aplikujte peroxid vodíku v cyklu mytí nádrže, abyste se zbavili zápachu vytvářeného choroboplodnými zárodky. Postupujte podle níže uvedených kroků a zjistěte, jak mohu přidat peroxid vodíku do ohřívače vody.

Krok č. 1. Vypněte ohřívač

Nezáleží na tom, zda máte plynový a elektrický ohřívač vody; jednoduše jej musíte nejprve vypnout pomocí peroxidu vodíku. Pokud pracujete s elektrickým ohřívačem, stačí vypnout ovládací spínač. Přerušovače mohou být také zabity. Pokud máte benzinový ohřívač, budete muset dálkové ovládání přepnout do pilotního režimu. Pokud máte plynový ohřívač, zajistěte, aby kontrolka stále svítila. Jakmile dokončíte nalévání peroxidu vodíku do zásobníku, budete moci znovu zapnout ohřev a spustit jej. Zde je návod, jak vypnout ohřívač vody.

Krok č. 2. Snižte tlak v nádrži

Aktivujte kohoutek s vyhřívanou vodou a ventil T&P, abyste snížili tlak. To je tlakový a teplotní ventil, který se obvykle nachází směrem k hlavě ohřívače. Současným odblokováním těchto dvou částí se uvolní veškerý nahromaděný tlak v ohřívači vody. Pokud se váš ventil T&P zdá být starší, doporučuje se jej přestavět, abyste předešli možným problémům s tlakem vody.

Krok č. 3. Odstraňte trochu vody

Byl to dobrý nápad vypustit část vody z nádrže, aby bylo místo pro peroxid vodíku, který budete brzy nalévat. Je to přímočarý postup. Pokud v blízkosti ohřívače vody není odkrytý odtok, vše, co musíte udělat, je připojit vodní hadici k vypouštěcímu ventilu. Vypusťte dostatečné množství vody, aby se vytvořil otvor, který budete potřebovat v další fázi, která bude podrobně popsána později. Zjistěte, jak vyměnit vložku ohřívače vody.

Krok č. 4. Odpojte výstupní trubku

Nyní musíte zjistit, jak dostat peroxid vodíku do zásobníku, a budete mít několik alternativ. Uživatelé mohou oddělit výstupní trubici ohřívače od systému horké vody odstraněním trysky T&P nebo anodové tyče. Podívejte se pouze na anodovou tyč a zkontrolujte, zda nebyla značně poškozena. Jedním z hlavních zdrojů zápachu může být toto. Je dobré obnovit anodovou tyč, když už tam jste. Už jsou to minimálně tři roky.

Krok č. 5. Míchejte 3% peroxid vodíku

A tady jsou vaše poznatky o chemii ze školy, které vám pomohou. Je zapotřebí jeden nebo dva litry 3% peroxidu vodíku. To je typ peroxidu vodíku, který lze nalézt téměř v každé lékárně nebo dokonce na internetu. Vynechte ale jedlou sodu! Nepokoušíme se znovu vytvořit vědeckou pouť vulkanického výbuchu. Pro dezinfekci sirovodíku nalijte jeden nebo dva litry na každých čtyřicet galonů objemu do nádrže ohřívače vody. Bez ohledu na volbu, kterou zvolíte v předchozí fázi, můžete jednoduše vložit peroxid vodíku do výstupního otvoru trubky ohřívače vody.

Krok #6. Doplňte ohřívač vody

Po opětovném utěsnění je skutečně nutné nádržku znovu naplnit. Nejprve naplňte ohřívač vody množstvím vody, které jste vypustili uzavřením kohoutku chlazené vody. Dávejte pozor, abyste sledovali hladinu vody kdekoli u sousedního kohoutku s teplou vodou. Když je nádrž plná, zavřete přívodní ventil. Nechte tři hodiny odpočívat páry peroxidu vodíku v nádobě.

Krok č. 7. Vypusťte ohřívač vody ještě jednou

Krátce po uplynutí tříhodinové doby znovu vyprázdněte zásobník ohřívače vody. Dále odemkněte kohoutek chlazené vody, aby to udělaly všechny kohoutky teplé vody v domácnosti. Vyprázdní nádrž a umožní roztoku peroxidu vodíku projít celou potrubní sítí, čímž se vyčistí nebo odstraní zápach. Nakonec nalijte veškerou zbytkovou směs peroxidu vodíku přes vypouštěcí ventil topení, abyste dokončili postup.

Zdá se, že je čas doplnit nádrž po vyprázdnění kombinace peroxidu vodíku z celé nádrže. Okamžitě uzavřete vypouštěcí ventil a proudte do zásobníku ohřívače vody. Nechte ho asi patnáct minut odpočívat, dokud nebude zabaleno. Poté znovu spusťte ohřívač vody. Podle typu ohřívače vody jej můžete zapnout ručně elektrickým tlačítkem nebo dokonce ovladačem plynu. Můžete si také přečíst o tom, jak vypustit ohřívač teplé vody.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, jak mohu přidat peroxid vodíku do ohřívače teplé vody. Pokud cítíte zápach vycházející z horké vody, musíte ji vyčistit přidáním peroxidu vodíku. Tyto výše uvedené kroky jsou pro vás výhodné, pokud plánujete přidat peroxid vodíku do ohřívače vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!