Jak velký ohřívač bazénu potřebuji? Průvodce, který si musíte přečíst!

Zajímá vás, jak velký bazénový ohřívač potřebuji? Odpověď je, že by neměl být příliš velký, ale měl by vás uspokojit. Při výběru ohřívače bazénu zvolte ten, který je vyšší než požadované zvýšení teploty a přesnou plochu bazénu.

Mějte také na paměti, že neexistuje to, čemu říkáte předimenzování bazénového ohřívače. Je rychlejší ohřát bazénovou vodu, pokud je výkon BTU ohřívače bazénu významnější.

Budete rádi, když se rozhodnete pro větší ohřívač bazénu, takže níže o tom probereme více a pokračujte ve čtení! V tomto článku se to dozvíte

Jak velký ohřívač bazénu potřebujete?

Bazén je užitečný pro rodinu, aby si užila zábavu a vzrušení ze společného bytí. Ale pak vždy existují omezení hodin, kdy byste měli bazén používat, s ohledem na denní a noční cykly a klima. A skočit do kolekce s mrazivou a studenou vodou nezní moc zábavně a členové rodiny budou mít různé preference s ohledem na teploty vody v bazénu.

Někteří by cítili 75 stupňů Fahrenheita, což je perfektní a přijatelná teplota vody pro podvečerní koupání. Pro ostatní by bylo obtížné užít si bazén o teplotě 80 stupňů Fahrenheita, ačkoli přímo nad nimi svítí slunce.

Ohřev bazénu vyžaduje energii, ale údržba tepla je další problém s obtížemi. Ale bazén je v podstatě obrovský vodní útvar, který sedí venku a v průběhu času ztrácí hmotu i teplo kvůli vypařování. Když ohřívač bazénu dosáhne vhodné teploty vody pro plavání, musí udržovat teplotu, kterou přináší tepelné ztráty na vodní hladině.

Bazén s jednoduchým designem, který musí být použit pro bazénovou párty, vyžaduje ohřívač, který jej ohřívá 48 nebo 72 hodin. Ale pokud jde o vířivku nebo vířivku s horkou vodou, není možné dát ohřívači tři dny na ohřátí vody. Dimenzování ohřívače je skutečně náročné a je v pořádku mít trochu předimenzovaný ohřívač bazénu. Mnoho odborníků na bazény navrhuje předimenzovat ohřívač bazénu s malou rezervou, která kompenzuje modernizace a neočekávané změny počasí.

Malý bazénový ohřívač spotřebuje méně elektrické nebo plynové energie, aby fungoval, ale vyžaduje delší provoz. Větší teplo vás může stát předem, ale může úkol dokončit za kratší dobu. Může spotřebovávat energii vyšší rychlostí, ale celkový energetický výdej se příliš neliší od malého ohřívače, protože to platí, pokud jsou oba dimenzovány na stejnou skutečnou účinnost.

Dimenzování bazénového ohřívače

Jak velký ohřívač bazénu tedy potřebuji? Níže jsou uvedeny kroky, jak dimenzovat ohřívač bazénu:

#1. Čas a objem vody

Jedná se o jednu oblíbenou metodu, která měří velikost ohřívače bazénu. Zvažuje objem bazénu v galonech a faktory ztráty z povrchu v důsledku odpařování. Může být užitečné přečíst si o řízení teploty bazénu pro energetickou účinnost.

#2. Nárůst teploty a povrch

Nejprve spočítejte povrchovou plochu v bazénu ve čtverečních stopách, ale znejte různé vzorce pro různé tvary bazénu.

Bazén oválného tvaru

Tato metoda platí pro jakýkoli tvar eliptického bazénu. Menší poloměr označujte „A“ a větší poloměr „B“. Plocha oválného bazénu je A x B x 3:14 nebo A x B x π. Například oválný bazén je 20 stop na délku a 10 stop na šířku. Měření je 5 stop v menším poloměru a 10 stop ve větším poloměru a plocha povrchu je 157 čtverečních stop z 5 krát deset krát 3,14.

Bazén kruhového tvaru

Kruhová plocha bazénu je πr2 s π jako konstanta s hodnotami 3,14, zatímco „r“ znamená poloměr bazénu, polovinu průměru. Kruhový bazén o průměru 10 stop má poloměr 5 stop, což znamená, že povrchová plocha je 78,5 čtverečních stop z výpočtu 3,14 x 5 stop x 5 stop.

Bazén ve tvaru ledvin

Při měření vzdálenosti mezi nimi odeberte dva body nejdále od sbírky. Hledejte šířku v mírném vyboulení ledvin a jinou hledejte v obrovském vyboulení ledvin. Získejte plochu bazénu podle vzorce (A+B) x D x 0,45, přičemž A a B mají dvě různé šířky ve výraznějších a menších vybouleninách. Navíc je L považováno za délku dvou nejvzdálenějších bodů bazénu.

Obdélníkový bazén

Vynásobte šířku délkou, abyste dosáhli 112 čtverečních stop, protože toto je odpověď z vynásobení 14 palců 8 palců, což vás také navede, jak velký ohřívač bazénu potřebujete.

Význam solárních přikrývek pro bazén

K tepelným ztrátám dochází odpařováním, zejména při nízké vlhkosti vzduchu a venkovního bazénu. Ke ztrátám v důsledku odpařování může dojít ve dne i v noci. Ale pak se maximalizuje s nejvyšší teplotou vody v bazénu. Existují však formy tepelných ztrát na povrchu bazénu, jako je konvekce a sálání. Pak ale přidají až dvacet až třicet procent tepelných ztrát. Solární bazénová přikrývka může zabránit tepelným ztrátám v důsledku vypařování a potlačit tepelné ztráty konvekcí. Nejen, že udržíte ohřívač bazénu delší dobu, ale vyhnete se ztrátě základních bazénových chemikálií v důsledku konvekce nebo odpařování.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jak velký bazénový ohřívač potřebuji, protože nikdy nesmí být příliš velký, ale vždy vás musí uspokojit. Trvale se spokojte s hodnotou vyšší, než je požadované zvýšení teploty a přesná plocha povrchu bazénu. Zvažte, jak dimenzovat ohřívač bazénu s ohledem na čas a objem vody a nárůst teploty a povrchovou plochu. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, kde koupit ohřívač bazénu a proč se můj ohřívač bazénu neustále vypíná.