Jak vařit MRE bez ohřívače? 6 jednoduchých tipů!

Zajímá vás, jak vařit MRE bez ohřívače? Nebojte se a začněte číst tento článek. Můžete vařit své MRE v horké vodě, umístit své MRE na slunce a umístit je na jakoukoli divokou věc.

MRE jsou chutné, výživné a nepotřebují speciální kuchyňské náčiní. Původně byly vyvinuty jako vojenské polní jídlo. Kdokoli je může konzumovat, protože jsou předvařené, ale pokud máte na výběr, doporučujeme je ohřát.

Bezplamenný ohřívač je součástí vojenského MRE, aby jídla zůstala teplá. Pokud kupujete civilní MRE, doporučujeme přečíst si popis produktu, protože ohřívače obvykle nejsou poskytovány. Balíček sladké vody je součástí určitých potravinových boxů právě z tohoto důvodu. Voda použitá k vaření MRE nemusí být pitná, protože se nedotkne jídla. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Co je MRE?

Meal Ready-to-Eat je zkratka pro MRE. Je zabaleno v retortovém obalu, obvykle plastovém sáčku, a je vyrobeno z hliníkové fólie a polyesterových vrstev. Většinu času je běžné jídlo obsaženo v sáčku MRE; mohlo by to zahrnovat chilli nebo dušené maso. Jídlo je připraveno předem, poté umístěno do sáčku a uzavřeno.

Poté se sáček a potraviny uvnitř zahřejí, aby se sterilizovaly. Jídlo vydrží na delší dobu, protože sáček je přiložen. Je to podobné jako u konzervování kovu nebo skla v tom, že se potravina sterilizuje zahříváním v uzavřené nádobě, čímž se zabrání vniknutí mikroorganismů a jejich znehodnocení. Balení retorty považujte za podobné ohýbatelné nádobě.

Tipy pro vaření MRE bez ohřívače

Chladné fazole MRE nebudete moci jíst jen proto, že neexistuje žádný ohřívač, pomocí kterého byste si mohli uvařit MRE a sníst ho. Na základě schopností se zdá, že existuje řada různých metod přípravy večeře. Několik tipů je uvedeno níže; můžete je použít, pokud nemáte ohřívač, a rychle pochopíte, jak vařit MRE bez ohřívače.

#1. Převařenou vodou

Sáček lze vařit doma, dokonce i na kempingovém vařiči, trampském vařiči nebo na otevřeném ohni. Jednoduše uvařte dostatečné množství vody v hrnci, poté vyjměte sáček MRE z přepravních krabic a ponořte jej. Během několika okamžiků musíte jídlo ohřát. Zjistěte více o tom, jak vařit MRE bez ohřívače!

#2. Vyložte pytel a vařte jídlo na varné desce

Díky tomu můžete MRE vložit do hrnce a vařit na sporáku. Můžete tak učinit i s pánví vhodnou do mikrovlnné trouby, samozřejmě pomocí mikrovlnné trouby. Takové jídlo vyžaduje pouze zahřátí po celou dobu. Jeden může také vařit to v mikrovlnné troubě; bylo by však potřeba podlít trochu více vody, aby nevyschla.

#3. Zahřívejte na žhavém uhlí

Když jste měli jen krb a žádný hrnec ani tekutinu, vaření večeře netrvalo příliš dlouho. Umístěte sáček MRE na okraj takového ohniště, nad žhavé uhlíky nebo dokonce do popela plamene. Vložíte-li sáček pevně do ohně nebo dokonce na žhavé uhlíky, zcela shoří.

#4. Vařte pomocí slunečních paprsků

Toto nemusí být nejrychlejší způsob přípravy jídla; pokud však celý den uvíznete v poušti a nemůžete rozdělat oheň, využít tepelné paprsky může být jedinou volbou. Umístění MRE na tmavý kámen nebo přechodový kov může pomoci jít vpřed rychleji.

#5. Vařte na motoru vašeho automobilu

Po vyjmutí z plastového obalu umístěte MRE na zahřátý motor automobilu. Toto teplo z automobilu jídlo ohřeje a robustní nádoba ochrání jídlo před olejem, prachem a pachy. Zkuste ho vyvážit na horní části výfuku, aby se zahřál.

#6. Zkuste se zahřát tělem

Mohli byste být na pokraji toho, že to vzdáte. Pokud v zimě všechno ostatní selže, zastrčte si MRE do kabátu, blízko hrudníku nebo základní vrstvy. Jídlo bude skutečně vlažné místo horkého, ale bude lepší zmrazit!

Je MRE zdravá?

MRE má odpovídat nutričním potřebám Soldier’s a má srovnatelné sacharidy, tuky, energii a vlákninu jako standardní americké jídlo. Předchozí výzkum ukázal, že konzumace MRE po dobu tří týdnů zřejmě neměla žádný škodlivý dopad na vojenskou výživu.

Při 75 °F má typická MRE životnost pět let. Pokud jsou udržovány v chladných podmínkách, mohou uchovat něco málo přes deset let a je bezpečné je konzumovat. Mějte však na paměti, že pokud by byl podporován při 122 °F, MRE by přežil pouze přibližně měsíc. Věk MRE je „datum hodnocení“ namísto data ukončení.

MRE se zdají být fantastické, protože je můžete jíst různými způsoby. MRE byly předvařené potraviny, které můžete jíst horké nebo chlazené přímo z pytle. Pokud si však nechcete vychutnat své jídlo studené (až budete mít tu možnost), zdá se, že existuje pět způsobů, jak zahřát MRE, abyste potěšili chuťové buňky.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili vařit MRE bez ohřívače. Těchto šest základních tipů uvedených výše je dobrých pro vaření MRE bez ohřívače, neustálou kontrolu data expirace jídla a následné vaření. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik stojí provoz ohřívače prostoru 1500 W a jak zapojit elektrický ohřívač základní desky.