Jak uvolnit ucpanou tlakovou myčku? 2 snadné kroky!

Máte nějaký nápad, jak uvolnit ucpanou tlakovou myčku? Chcete-li tlakovou myčku uvolnit, musíte nejprve vyjmout trysku, zatlačit otvory, opláchnout ji a poté trysku vrátit. Musíte si myslet, že je to jednoduché, a ano, máte pravdu! Ale myslím, že si přejete mít podrobnější instrukce, jak tuto práci provést. Takže, drahý příteli, zahoď své obavy, protože prohlížíš to správné místo.

Možná se divíte, proč tlaková myčka, která vás vždy při každém čištění chytla za záda, najednou ztratila svůj výkon. To může způsobit bolest hlavy, ale tento problém je s největší pravděpodobností vyřešen během krátké doby. Nejčastější příčinou ucpání tlakové myčky jsou nečistoty nacházející se v trysce. Pokud máte doma špendlík nebo kancelářskou sponku, bude to jen hračka.

Samozřejmě mohou existovat i jiné důvody, proč se vaše tlaková myčka ucpala, a na to se také podíváme v tomto článku. Představíme vám také jejich odpovídající řešení. Takže, drahý příteli, připrav se učit a zároveň si užívat. Pokud to chcete, pokračujte v rolování.

Kroky k odblokování tlakové myčky

Než odpovíme na náš hlavní dotaz „Jak vyčistit tlakovou myčku?“, pojďme se nejprve ponořit do kořene problému. Příčina se samozřejmě může lišit případ od případu, což vyžaduje jinou akci. V této části se podíváme na některé z těchto příčin.

Krok č. 1. Zjistěte příčinu ucpání

Primární příčinou ucpání jsou v první řadě nečistoty uvízlé v trysce tlakové myčky. Takže, co musíte udělat, je vyčistit trysku. Ale jak to uděláš? Když si koupíte tlakovou myčku, jdou s čisticí sadou. Někteří však ne, a to není velký problém.

Vše, co potřebujete, je rozložená kancelářská sponka. Když se vrátíme k možným příčinám ucpání, další je spékání. Kromě nečistot, které se mohou zachytit v trysce, se do trysky mohou dostat i součásti opotřebované časem. Za viníka ucpané tlakové myčky můžete také považovat gumu, která se láme a rozpadá a která blokuje hadici.

Při čištění tlakovou myčkou často používáme čisticí prostředky. Většina lidí by si myslela, že můžete použít jakýkoli čisticí prostředek, ale musíte si být vědomi toho, že čisticí prostředky mohou poškodit vaši tlakovou myčku.

Některé z těchto detergentů jsou známé jako vysoce účinné detergenty. Pokud použijete nesprávný čisticí prostředek, může to způsobit erozi a korozi některých částí myčky. Mohou se zachytit v trysce a způsobit ucpání. Nakonec musíte vždy před použitím tlakové myčky zkontrolovat vodu vycházející ze zdroje. Představte si, že používáte špinavou vodu; přítomné nečistoty budou pravděpodobně ucpané uvnitř.

Krok č. 2. Proveďte akci

Pokud jste si všimli, příčina ucpání činí trysku nezbytnou součástí tlakové myčky. Proč? Protože tam dochází k většině ucpání. V této části se tedy podíváme na pokyny, jak se zbavit ucpání trysky naší tlakové myčky.

Vyjměte trysku

Tento krok určitě nezanedbávejte, protože byste neměli trysku uvolnit, když je stále připojena k hadici. Nechcete tlačit ucpávku do bodu, kde se spojí. Pokud nechcete být ještě více zklamáni, nejprve prosím oddělte trysku od hadice ještě jednou.

Zatlačte otvory

Pomocí čisticího drátu ve vaší čisticí sadě zatlačte na každý otvor v trysce, abyste se zbavili nečistot. Co když ten nástroj nemáte? Nebojte se a můžete použít kancelářskou sponku. Stačí ji rozložit a poté s ní propíchnout otvory trysek. Po prohrábnutí každého otvoru použijte čistý hadřík k odstranění všech nečistot z trysky.

Omyjte trysku vodou

Vložte trysku pod kohoutek s tekoucí vodou. Je lepší mít tekoucí vysokotlakou vodu, abyste skutečně odstranili nečistoty. Pro větší jistotu můžete také prostrčit otvory trysky, když k ní proudí voda. Můžete připojit trysku k hadici a vyzkoušet, zda tlaková myčka funguje dobře. Pokud ne, opakujte výše uvedené kroky.

Pokud stále nemáte pocit, že je vaše tlaková myčka v dobrém stavu, můžete zvážit výměnu trysky za jinou. Existuje také další způsob, jak vyčistit trysku: použít bílý ocet. Ucpání uvnitř tlakové myčky mohlo ztvrdnout jako kámen a ocet dokáže skvěle rozpustit takové věci. Možná vás také bude zajímat, jak se vyhnout problémům s tlakovou myčkou.

Je to obal!

Na konci tohoto článku doufám, že jste se naučili, jak odblokovat tlakovou myčku. Kéž vám výše uvedené spisy pomohou způsobem, který potřebujete, a ujistěte se, že se stále učíte nové věci. Moc vám děkuji, že jste dočetli až sem. Váš čas a úsilí si velmi vážíme! Můžete si také přečíst o tom, jak vypustit tlakovou myčku a jak čistit okna tlakovou myčkou.