Jak uspořádat vlastní svatbu: Je to možné?

Ti, kdo jsou zvědaví, jak zajistit vlastní svatbu, by si měli tento úkol zjednodušit do dvou kroků. Tento průvodce se podělí o tipy, jak zajistit catering na vaší svatbě bez stresu, a dokonce vás naučíme nejlepší způsoby, jak podávat jídlo, pokud si jídlo připravujete sami.

A pokud jste se to rozhodli udělat, protože máte omezený rozpočet, proč nezkontrolovat, jak naplánovat svatbu také s rozpočtem 1000 $? Můžete snížit některé náklady na svatbu tím, že převezmete role jiných svatebních prodejců, jako je catering.

Vše, co byste měli vědět o tom, jak zajistit vlastní svatbu bez stresu

Krok 1. Rozhodněte se pro téma a nabídku

 • Nejdůležitějším krokem při zajištění vlastní svatby je rozhodnutí o svatebním tématu a menu
 • Za prvé, jaký je čas a místo svatby? Použijte tyto faktory při vytváření typu menu a tématu, které budete hostům sloužit
 • Rozhodněte se, zda budete dělat jídla na talíři, bufet, výdejny nebo najímáte další lidi, aby obsluhovali vaše hosty
 • Jakmile budete mít typ menu a téma pro svého svatebního kuchaře, zvažte, zda budete jídla vyrábět, kupovat je v jiné restauraci nebo si je sestavovat sami< /li>

Krok 2. Naplánujte si nastavení svatebního cateringu

 • Poté, co budete mít připravený jídelní lístek a zdroje jídla, je dalším krokem, jak zajistit vaši svatbu s jemností, naplánovat, jak je na svatbě nachystáte
 • Buďte realističtí, že během jídla na recepci nebudete tak šikovní, zvláště když jde o vaši vlastní svatbu
 • Požádejte někoho, aby dohlížel na přípravu jídla a podávání, a ujistěte se, že ten, koho si vyberete, chce tento úkol a je za něj dostatečně zodpovědný
 • Kromě hlavní osoby, která dohlíží na catering v samotný svatební den, musíte vytvořit skupinu lidí pro další úkoly; patří mezi ně lidé, kteří budou sestavovat nebo vařit pokrmy, lidé, kteří zajistí jídlo na recepci, a lidé, kteří budou hosty obsluhovat, ať už v bufetové lince nebo u každého stolu
 • Odsud můžete občas zkontrolovat se svými pomocníky, zda vše probíhá hladce, aniž byste obětovali příliš mnoho času dění na samotné svatbě

Je možné uspořádat svou vlastní svatbu?

S pečlivým plánováním a rozpočtem je možné uspořádat vlastní svatbu. Je to dokonce cenově dostupné řešení pro páry, zvláště pokud mají stejně malou svatbu a vášnivě vaří a jídlo.

Jaký je nejlepší způsob servírování jídla na svatbě, pokud si ho připravujete sami?

Na svatbách je mnoho oblíbených stylů stravování, takže si musíte vybrat, co vám pomůže, protože jste ten, kdo zajišťuje catering pro vaši vlastní svatbu. Jak již bylo řečeno, zde jsou nejúčinnější způsoby, jak podávat jídlo na svatbě, když si připravujete jídlo sami:

 • Styl formou bufetu

Pokud se vaše svatební hostina koná večer, budete svým hostům servírovat večeři. Nejlepší způsob vlastního stravování tohoto typu recepce je bufet.

Jídla si můžete objednat v restauraci nebo si je připravit sami, protože se bude jednat pouze o večeři. Také se nebudete muset starat o obsluhu, protože hosté se obslouží sami.

 • Koktejlový styl

Pokud na vaší svatební hostině nebude servírovat kompletní jídlo a vy se soustředíte spíše na nápoje a párty, je koktejlová recepce vaší nejlepší volbou, když si připravíte jídlo sami. Stačí připravit předkrmy a předkrmy, které si hosté mohou sami vzít mezi mícháním a tancem.

A u nápojů si můžete přečíst o tom, jak zásobit bar na svatební hostinu, abyste měli dostatek.

 • Styl stanice

Chcete interaktivní svatební službu s jídlem? V recepci můžete mít různá stanoviště, kde si hosté mohou vyrobit vlastní jídlo.

Některé příklady jsou těstovinové bary, taco bary nebo dokonce dezertní bary. Přečtěte si, jak vyrobit bar s’mores na svatbu, pokud je většina hostů mlsná.

Je lepší uspořádat svou vlastní svatbu?

Uspořádání vlastní svatby je výhodné pro malé svatby a páry s nízkým rozpočtem. Ale pokud chcete pozlacenou recepci nebo hostinu v rodinném stylu, budete mít problém zajistit vlastní svatbu.

V recepci budete podávat několik chodů. Recepce v rodinném stylu může být také náročná, protože budete potřebovat servery, které na svatbách s vlastním stravováním obvykle nejsou k dispozici.

Co bych měl zajistit na svatbě?

Menu, které budete na vaší svatbě podávat, závisí na čase a typu svatby, kterou pořádáte. Osvědčené menu pro catering na vaší svatbě zahrnuje salát, protein, zeleninu, těstoviny a rýže, pokud si nejste jisti.

Můžete dokonce nabídnout alespoň dvě možnosti pro tato jídla, abyste zajistili, že vaši hosté budou mít to, co chtějí. Je však levnější zajistit vlastní svatbu?

Pokud máte jednoduché menu a ingredience si nakoupíte sami, vyjde vás levněji obstarat si svatbu sami. Složitá jídla však budou pracná, proto je rozumnější najmout zkušeného kuchaře.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak zařídit vlastní svatbu naplánováním menu a nastavením jídla.

Klíčem je, aby někdo přehlédl úkoly na samotné svatbě, protože byste byli jako nevěsta nebo ženich zaneprázdněni. Pro vaše pohodlí můžete také zvážit bufet, koktejl nebo recepci ve stylu stanice.