Jak uspořádat pohovku a sedadlo v nerovném prostoru

Možná jste viděli uspořádání pohovek a sedaček na různých webech, které zobrazují dokonale upravené kusy nábytku, že? Samozřejmě by bylo snadné uspořádat detaily nábytku v takovém rovnoměrném prostoru, ale co nerovný? Dnes se budeme zabývat tím, jak uspořádat pohovku a sedačku v nerovném prostoru.

Ne každý má kusy nábytku, které k sobě ladí. Některé mohou mít příliš mnoho stolů, ale ne příliš mnoho místa na pohovce. Jiní mají doma nepříjemnou místnost nebo postavu; může být příliš stísněný nebo prostorný.

Budeme diskutovat o různých typech „nerovných“ prostor ve vašich domovech a o tom, jak je opravit. Ale v první řadě musíme rozlišovat rozdíl mezi pohovkou a sedačkou. Oba tyto kusy nábytku mohou vypadat podobně, přesto jde o dvě různé věci.

Co je to pohovka?

Čalouněná lavice nebo sedadlo s rukama a opěradlem, které umožňuje lidem pohodlné sezení, je pohovka. Neexistuje lepší způsob, jak definovat nejslavnější kus obývacího pokoje, než tento termín.

Další název je gauč nebo pohovka. Typickým příkladem je lavice s područkami potaženými kůží nebo semišem, s pružinami a tvarovanými polštáři. Pohovky jsou obecně k sezení; můžete je však použít i ke spánku.

Většina domácností umísťuje sedací soupravy do obývacího pokoje, rodinného pokoje, doupěte nebo salonku. Hotelová lobby, lobby pro komerční kanceláře, čekárny a bary jsou místa, kde je najdete. Velikost, barva a styl gauče se také mohou lišit.

Co je to místo k sezení?

Zpočátku to představovalo sedadlo, do kterého se vešly dvě osoby najednou nebo jedna osoba se spoustou místa. Nyní však používáme termín loveseat k definování hybridu mezi křeslem a gaučem. Navzdory názvu jej původně vytvořili, aby umožnily ženám pohodlně sedět v širokých šatech a nosit milostnou sedačku.

Jaký je rozdíl mezi pohovkou a sedačkou?

Rozdíly ve frázích jsou docela jemné; Rozdíl mezi gaučem a sedačkou je tedy velikost. Existují dva typy míst k sezení pro dvě osoby: dvoumístný gauč a sedačka. Podívejte se tedy na rozměry svého pokoje a vyberte si ten, který nejlépe funguje!

Gauč a pohovku můžete používat zaměnitelně; pohovka je však rozšířenější v Severní Americe. Pokud jde o důsledky, jsou totožné. Na rozdíl od pohovek má však pohovka ležérnější význam.

Jak uspořádat pohovku a sedačku v nerovném prostoru?

Trapná konfigurace „L“

Řekněme například, že sedadlo lásky je příliš daleko od pohovky. A pak byste měli nějaké další kusy nábytku příliš nacpané na malé ploše. Také gauč je jen několik stop od jídelního stolu.

V tomto domě tedy neexistuje hranice mezi obytnými a stravovacími prostory. Tabulka je příliš malá v poměru k jídelnímu prostoru. Design postrádá výšku, protože žádný kus není vyšší než výška pasu.

Jak tedy můžeme toto nerovnoměrné nastavení opravit? Seskupte položky a vytvořte ohniska, která mají praktický účel. Zvětšete velikost jídelního stolu. Vytvořte výšku a rozlišení s novými kousky.

Mít stísněný prostor

Navzdory své malé velikosti je tento typ místnosti stísněný, řekněme, dvěma dveřmi. Diskusní prostor navíc můžete odříznout malým motorovým pruhem. Jak to tedy můžeme opravit?

K propojení dvou konverzačních stanic můžete použít koberec. Je také důležité vytvořit vizuální výšku pomocí komponent, které přitahují oko nahoru. Osvětlení by mělo být rovnoměrně rozloženo po celém prostoru, a to jak při úkolovém osvětlení, tak při náladovém osvětlení.

Umístěte sedací soupravu před okna a přitáhněte pohovku blíže k oknu pro příležitostné prostředí. Ocasní stůl lze přesunout ze středu místnosti a vytvořit tak cestu. Chcete -li zahřát diskusní prostor a spojit kusy nábytku, položte na podlahu velký koberec.

Můžete naklonit židle pro osobnější chat. Chcete -li změkčit prostor za sedadly, zasaďte strom. Pomocí výšky sekretářského stolu vyrovnejte zdánlivou váhu vchodů a oken.

Mít příliš prostornou místnost

Když vejdete do této místnosti, je to jako velká krabice se vším zařízením zasunutým ke stěnám. Komunikační bariéra mezi návštěvníky ve dvou různých oblastech je způsobena opěradly židlí přitlačenými k zábradlí. V důsledku omezeného počtu sedadel dochází k velkému plýtvání místem.

Pohovka a židle naopak brání vstupu do místnosti. Je to příklad toho, jaké to je mít prostor „velké krabice“. Jak se tedy můžeme s tímto typem problému vypořádat?

Sesunutím čalouněných kusů blíže k sobě můžete vytvořit pocit útulnější místnosti. Více možností posezení při čtení, užívání si ohně nebo konverzace způsobí, že se vaši hosté budou cítit pohodlněji. Podpořte diskusi mezi návštěvníky v obou komorách.

Nechte prostor zábradlí a vstup do místnosti více vizuálně otevřít. Například můžete na podlahu umístit velký koberec, který vyplní prostor mezi nábytkem. Když se tedy schoulí před ohněm na mírumilovné čtení, židle je stále na dosah.

Závěr

Existuje mnoho způsobů, jak uspořádat pohovku a sedačku v nerovném prostoru přeskupením nábytku. Postupujte podle těchto jednoduchých způsobů a metod, které jsme vám poskytli při vymalování vaší nepravidelné místnosti. Díky nim nemusíte utrácet tolik peněz za to, aby vaše oblast vypadala lépe!