Jak určit stáří ohřívače vody v Bradfordu? 3 nejlepší způsoby!

Jak určit stáří ohřívače vody Bradford White? Stáří ohřívače můžete rychle zjistit vyhledáním jeho sériového čísla na jeho štítku, který se obvykle nachází na zadní straně jednotky.

Máte nově zakoupený ohřívač vody Bradford White? Nebo jste si pořídili použité? Bez ohledu na to, o jaký případ jde, musíte znát stáří samotné jednotky. nevíte jak? Jednou jsem byl v tomto problému také, ale našel jsem tajný kód při zjištění věku. Chcete se podělit o tajemství?

V tomto článku vás naučím různé kódy produktů, které vám pomohou určit stáří vašeho ohřívače vody, proč bychom o tom měli vědět a několik tipů, které vám pomohou udržovat váš ohřívač vody v dobrém stavu. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

Ohřívač vody Bradford White

Již více než století je značka Bradford White známá jako jedna z nejlepších značek, které vyrábějí topné systémy pro různé účely. Mohou to být ohřívače vody pro vytápění obytných i průmyslových prostor? Jejím cílem je dodávat vysoce kvalitní produkty k pohodlí vaší pohody. Vzhledem k tomu, že ohřívač Bradford White je známý, není otázkou, že několik z nich najdete v bazarovém nebo garážovém prodeji. Můžete se však ptát, zda jsou tyto jednotky stále použitelné a mohli byste za to dobře koupit. Vědět, jak určit stáří těchto produktů, je výhodou. Jak bychom tedy mohli zjistit stáří ohřívače vody?

Způsoby, jak určit stáří ohřívače vody Bradford White

Jak tedy určit stáří ohřívače vody Bradford White? Vyhledáním sériového čísla na štítku zakoupeného ohřívače vody můžete určit jeho stáří. Sériové číslo najdete na zadní nebo spodní straně ohřívače, ale musíte jej nejprve dekódovat, abyste určili jeho přesné stáří. Jste připraveni vyřešit tuto hádanku?

#1. Sériové číslo

Každému vyrobenému produktu je vždy přiděleno sériové číslo. Sériové číslo pomáhá odlišit konkrétní jednotku od ostatních produktů. Tato čísla lze také použít k identifikaci záruky a verze. Další informace o přiděleném sériovém čísle naleznete v referenční příručce „Výrobce ohřívače vody“. Ohřívač vody Bradford White začíná dvěma písmeny, z nichž první písmeno představuje rok výroby, zatímco dolní index označuje měsíc.

#2. Rok výroby

První písmeno sériového čísla ohřívače vody Bradford’s White vám pomůže určit rok výroby. P do Z začnou v letech 1997 a 2017 až 2003 a 2023.

Pravděpodobně se ptáte, co se stalo s písmenem „O.“ To je výjimka. Písmeno „O“ také označuje, že jednotka byla postavena v lednu 1997. Kvůli poruchám počítače se také nepoužívají písmena I, Q, R, U a V. Tuto tabulku lze také použít jako referenční příručku.

#3. Měsíc výroby

Kromě počátečního písmene v sériovém čísle dolní index udává měsíc výroby. Jde od A do M, což odpovídá počtu měsíců v roce. Písmeno A představuje leden a písmeno M prosinec. Další informace naleznete také v tabulce níže.

Řekněme tedy, že sériové číslo, které vidíte na své jednotce, je AJ12345678. Použijte uvedené referenční tabulky a rok musí být buď 1984, nebo 2004. Druhé písmeno je N, což znamená, že měsíc výroby byl září. Budete tedy vědět, že jednotka byla vyrobena v září 1984 nebo 2004, pak můžete odečíst, v jakém roce se právě nacházíme a získat stáří ohřívače vody.

Proč kupovat použitý ohřívač?

Důvodů, proč si pořídit ohřívače vody z druhé ruky, je mnoho, zvláště pokud dochází teplá voda a jste v napjatém rozpočtu. Nákup náhradního se může zdát pro vaše kapsy příliš nedostupný, takže možnost nákupu použitého je dobrou volbou. Přestože nákup použitého ohřívače vody může být riskantnější než nákup nového zařízení, stále není nemožné narazit na dobrý obchod, zvláště pokud na to týmu ještě zbývá život.

Někteří prodejci, kteří nabízejí použité ohřívače vody, také poskytují poškrábané a promáčknuté jednotky za zvýhodněnou cenu. Jiní prodávají ohřívače vody, které repasují a opravují technici. Někteří kutilové také opravují, zejména elektrický ohřívač. Ostatní musí dodávat ohřívač vody, musí se nejprve poradit se svým poskytovatelem plynu o programech financování, které nabízejí. Může být užitečné přečíst si kontrolní seznam ohřívačů vody.

Je to obal!

Nyní, když víte, jak určit stáří ohřívače vody Bradford White, myslím, že při nákupu použité jednotky můžete velmi dobře odlišit novější od starších modelů. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak odvzdušnit ohřívač vody a kdy vyměnit ohřívač vody.