Jak uplést deku s rovnými jehlami ve 2 krocích

Věděli jste, že naučit se plést deku rovnými jehlicemi trvá jen dva kroky? Nenechte se zastrašit zkoušením nových způsobů, jak uplést deku. Poté, co jsme vás naučili používat paže, můžete tentokrát dostat ruce na rovné jehly.

Stále si nejste jisti pokračováním? Ve srovnání s kruhovými jehlicemi jsou rovné jehlice pro pletení skutečně přívětivější pro začátečníky. Můžete jej umístit pod paži, takže ani projekt jako přikrývka vás nepřemůže.

Jak uplést deku s rovnými jehlami pro začátečníky

1. Naplánujte si velikost přikrývky a připravte si materiály

Rovné jehlice jsou vhodné pro začátečníky při pletení deky. Začněte rozhodováním o velikosti přikrývky, kterou chcete vyrobit, a ujistěte se, že vaše jehly jsou dostatečně dlouhé na šířku přikrývky, aby se projekt neshlukoval. Chcete se také ujistit, že příze je ideální pro jehly, které používáte, a máte dostatek kuliček na dokončení deky.

2. Nahoďte se a začněte plést

Zkontrolujte svůj vzor, ​​abyste věděli, kolik stehů musíte nahodit. Můžete také vynásobit měrku příze šířkou přikrývky, abyste věděli, kolik oček budete potřebovat k dokončení pletení. Začátečníci mohou začít plést první řadu pomocí základní pleteniny, dokud nedosáhnou plánované velikosti přikrývky.

Jakmile upletete řady, můžete deku dokončit tkaním libovolného volného konce oček. Přišijte konce deky pro úhlednější vzhled a vaše deka je hotová! Vzor by měl doporučovat způsob začištění okrajů, ale můžete také háčkovat okraj po odhození.

Mohu použít rovné jehly k upletení deky?

K upletení deky můžete použít rovné jehlice a pro začátečníky je to dokonce ta nejlepší metoda. Rovné jehly se také dodávají v různých délkách, takže si můžete vybrat tu správnou, aby vyhovovala velikosti vaší hotové deky. Jedinou nevýhodou rovných jehel pro pletené přikrývky je, že se projekt může nahromadit, pokud použijete jehlice, které jsou příliš krátké na šířku přikrývky.

Rozsah délek pro rovné jehly je od 9 do 14 palců a materiálem je buď plast, dřevo, ocel, hliník nebo bambus. Ujistěte se, že si pořídíte správné rovné jehly, nejen pro velikost přikrývky, ale také pro přízi, kterou budete používat. Navíc rovné jehly jsou ideálnější, pokud pracujete na menších přikrývkách, protože udrží všechny stehy.

Rovné jehlice vs kruhové jehlice pro pletení deky

O omezení velikosti jsme zmínili výhodu kruhových jehel oproti rovným při pletení něčeho tak rozsáhlého, jako je deka. Závaží může být časem nepohodlné, protože vaše paže a zápěstí ho udrží při práci s rovnými jehlami. Na druhou stranu, kruhové jehlice vám umožní pracovat tam a zpět pro rychlejší pletení a jehly unesou váhu projektu.

Kolik stehů potřebujete na přikrývku?

Vzor určuje stehy, které budete na přikrývku potřebovat. Můžete však použít online kalkulačky a zjistit počet stehů, které je třeba pro projekt nahodit. Abyste věděli, jaký počet stehů můžete u své přikrývky očekávat, kromě velikosti přikrývky uvádíme několik úvah:

Hmotnost příze a velikost jehly

Pamatujte, že hmotnost příze bude určovat vaše měřidlo. Lepší představu o tom, kolik oček nahodit, získáte kontrolou štítku příze. Navíc si uvědomte velikost jehly požadovanou vzorem, protože pokud je menší, budete potřebovat více stehů na měřidlu nebo méně stehů, pokud používáte větší jehlu.

Rozchod

Snad nejvlivnějším faktorem pro stehy je rozchod vašeho projektu. Při práci na přikrývce je důležité vždy zkontrolovat měřidlo a porovnat jej se štítkem příze. Tímto způsobem můžete v případě potřeby snížit nebo zvýšit počet stehů.

Vzor

Nakonec možná používáte specifický vzor, ​​který může ovlivnit počet potřebných stehů. Nejběžnějšími stehy jsou podvazkové nebo lícové stehy, ale některé vzory mohou vyžadovat určitý počet stehů na opakování. Pamatujte, že byste měli nahodit takový počet stehů, který bude doplňovat každé opakování stehu, které uděláte.

Kolik stehů udrží rovná pletací jehla?

V tomto článku jsme zdůrazňovali důležitost správné délky rovných jehel pro zamýšlenou šířku vaší přikrývky. Je to proto, že rovné jehly udrží všechny stehy pro váš projekt. Rychlý tip, na který nikdy nezapomenete, je, že rovná jehla může mít obvykle dvojnásobnou délku a cokoli, co může způsobit nahromadění příze.

Za zmínku také stojí, že rovné jehly jsou nejlepší pro menší a kulatější projekty než ty velké, jako jsou velmi velké přikrývky. Bude těžké řídit velké projekty přímými jehlami. Vždy si můžete zkontrolovat, co doporučuje vzor přikrývky, ale pamatujte na toto pravidlo.

Závěr

Začátečníci v pletení mohou používat rovné jehlice. Naučili jsme vás, jak uplést deku rovnými jehlicemi ve dvou snadných krocích a také jak určit počet ok, které musíte udělat. Hlavním pravidlem, které si musíte zapamatovat, je zajistit, aby jehly byly dostatečně dlouhé, aby se přizpůsobily šířce přikrývky.