Jak umýt části RV tlakovou myčkou? Nejjednodušší způsob!

Jak umýt části RV tlakovou myčkou? Následuje výběr tlakové myčky a čisticích prostředků, zapnutí vody a nastavení stroje na požadovanou úroveň tlaku, smáčení povrchu vozidla vodou z kbelíku nebo zahradní hadice, postřik povrchu pomocí čističe. , nastříkání jeho vnější části pomocí lehké pěny a radost z čištění vozidla.

Před použitím čisticího prostředku postupujte podle doporučených pokynů na štítku čisticího prostředku. Při tlakovém mytí různých částí RV dodržujte také některé protokoly. Pamatujte na různé části RV, které vyžadují další tipy na čištění a péči. Bude se hodně spoléhat na strukturu, odolnost a tendence k hromadění nečistot nebo skvrn.

Střecha obytných vozů

Začněte na jeho vrcholu a omyjte střechu nízkotlakým typem trysky. Poté, co se dostanete na strany RV, použijte nízkotlaký rozprašovač. Zaměřte se na vysokotlaký proud vody proti okrajům a kovovým švům střechy obytného vozu. Zaměřte se na tyto věci, protože pokud nejsou dostatečně chráněny nebo utěsněny, mohou vést k netěsnostem.

Vnitřek obytných vozů & Windows

Umyjte interiér RV pomocí houby, vlhkého mopu a hadříku. Použijte vodu smíchanou s prostředkem na mytí nádobí. Při mytí nečistot a prachu použijte ruční a vysokotlakou trysku skrz tato těsnění oken.

Vnějšek RV & Strany

Umyjte RV vysokotlakou tryskou na boku, když stojíte vepředu. Při čištění nečistot a nečistot z vnějších povrchů, jako jsou kola, okna a další, použijte nízkotlaký rozprašovač. Po dokončení tohoto kroku sledujte úniky z tlakové myčky.

Seals & Těsnění

Umyjte okna, venkovní dveře, těsnění a těsnění kol pomocí vysokotlaké trysky. Odstraňuje nečistoty, které zůstávají uvnitř drážek.

Ráfky & Kola

Umyjte ráfky a kola stejným způsobem, jakým myjete střechu obytného vozu. K omytí nečistot použijte nízkotlakou trysku. Použijte vodu smíchanou s prostředkem na mytí nádobí. Je na vás, jak to nastříkáte.

Sklolaminátový povrch

Tento sklolaminátový povrch, který vidíte, je ve starším obytném automobilu, protože je obecně nenatřený všemi těmi honosnými obtisky. Umyjte sklolaminát tlakovým mytím RV mytím spolu s voskovými produkty k tomu určenými. Při tlakovém mytí odeberte obtisky. Tato síla je zatlačí k tomu, aby se odlepily dříve. U novějších skelných vláken může mít transparentní nátěr. Ideální je používat chemikálie na mytí RV. V tomto smyslu je lepší používat produkty pro automobily.

Tělo

Třítělové typy jsou obeznámeny s RV. Pro kterýkoli z nich použijte protokol tlakového mytí. Obyčejné kovové tělo bude hromadit prach a nečistoty. Nejobtížněji se čistí, protože vyžadují předpírku. Před mytím přibalte nějaké příslušenství, jako je rotační kartáč, který jej zbaví prachu. Požadavek je vyšší než průměrný tlak při odstraňování nečistot a špíny v kovovém těle.

Dodržujte stejné protokoly, pokud jde o lakované kovové tělo RV. Při stříkání mýdla na něj použijte pěnové dělo. Poté jej umyjte nízkým a středním tlakem, včetně širokoúhlé trysky. Tělo ze skelných vláken vyžaduje jemné zacházení a lehký tlak pro svou lehkou konstrukci, která přináší úsporu paliva. Nízkotlaké pěnové dělo je nezbytné při tlakovém mytí karoserie RV.

Tipy k mytí částí obytného vozu pomocí tlakové myčky

Jak tedy umýt části RV tlakovou myčkou? Při mytí RV tlakovou myčkou použijte prostředek na mytí nádobí. Stačí jej nastavit na nízký tlak. Odstraňte volné nečistoty, když je opláchnete vodou. Nastříkejte prostředek na mytí nádobí na povrch přívěsu a obytného vozu. Použijte nízkotlaký typ mycí hadice. Odstraňte zbytek nečistot a znovu je opláchněte vodou. Vytřete jej do sucha oblečením, které zajistí, že na něm nezůstanou žádné zbytky. To je vše, když skončíte. Dosáhněte vyššího tlaku proudu vody proti okrajům a kovovým švům na vnější straně obytného vozu. Zabraňte opětovnému výskytu netěsností. Vědět, jak umýt obytný vůz tlakovou myčkou.

Chybů, kterým je třeba se vyhnout při mytí obytného vozu tlakovou myčkou

Vyhněte se následujícím chybám, protože máte v úmyslu umýt RV tlakovou myčkou.

  • Nikdy nevolte nesprávně špatné nastavení tlaku jako u mycí hadice. Pokud je příliš nízká, není možné vytvořit dostatečný průtok vody. Voda pro tlakové mytí může poškodit ochranný povlak RV pouze v případě, že je příliš vysoká.
  • Nikdy nepoužívejte špatnou velikost trysky, protože je to největší chyba, kterou kdy uděláte.
  • Nikdy nepoužívejte vysokotlaký typ trysky, protože pouze omývá vše jako ochranný povlak RV. Nebo to bude mít za následek nechráněný povrch a zkorodovaný kov.
  • Nikdy nepoužívejte mýdlový roztok pro čištění obytných vozů pomocí tlakové myčky. Mýdlo ulpí na povrchu pouze po tlakovém umytí. Teprve později přitahuje další nečistoty. Prostředek na mytí nádobí je ještě jemnější čistič, který myje nečistoty a nečistoty.

Možná si budete chtít přečíst o 5 neuvěřitelně jednoduchých receptech na čištění RV pro vlastní potřebu.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte mýt části RV tlakovou myčkou. Postupujte podle tipů uvedených při mytí střechy RV, těsnění RV, kol RV, ráfků a kol RV, exteriéru a boků RV, interiéru a oken RV a dalších. Vyvarujte se nevyhnutelných chyb, které jen přispějí k jeho dalšímu zhoršení. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak používat tlakovou myčku Honda a jak spustit plynovou tlakovou myčku.