Jak umístit pohovku a sedátko v rodinném pokoji

Přechod ze zařizování vlastního obytného prostoru do rodinného pokoje je fajn. I když může být těžké přijít na to, jak zařídit svou novou pohovku a sedátko. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak umístit pohovku a křeslo v rodinném pokoji.

Je zřejmé, že se věci mohou lišit v závislosti na velikosti a tvaru vašeho pokoje. Existuje však mnoho různých způsobů, jak uspořádat pohovky a pohovky, které by fungovaly ve vašem rodinném pokoji. Podívejte se na některé z našich návrhů níže!

Na co pamatovat při umisťování pohovky a sedátka do rodinného pokoje

Než učiníte nějaké zásadní rozhodnutí o designu, musíte znát přesnou plochu vašeho obytného prostoru. Pamatujte, že dokončení domácího úkolu předem vám může ušetřit čas i peníze. Objednávat a vracet pohovku a křeslo v rodinném pokoji, protože se nevejdou do prostoru tak, jak jste plánovali, může být nepříjemné.

Určení toho, jak chcete, dobře, žít ve svém obývacím pokoji, bude mít velký vliv na proces zdobení. Obytné místo na druhou stranu nemá univerzální aplikaci. V jiných případech mohou stávající prvky, jako je krb, ovlivňovat uspořádání nábytku od začátku, což usnadňuje proces rozhodování.

Je také důležité být upřímný ohledně vašich cílů pro daný prostor. Nezakládejte svůj design pouze na tom, co vidíte ve špičkových časopisech o designu. Ujistěte se, že prostor odráží vás a váš životní styl – ať už jsou vaše aktuální požadavky jakékoli, ujistěte se, že je místnost splňuje. To je skvělý tip, kterým se řídit při zařizování pohovky a pohovky v rodinném pokoji.

Myslete také na bezpečnost členů rodiny. Nepotřebujete skleněný stůl nebo příliš mnoho podlahových světel, které by mohly způsobit riziko zakopnutí, pokud máte děti. Místo toho použijte dřevěný stůl a nástěnné svícny.

Způsoby, jak umístit pohovku a sedátko v rodinném pokoji

Začněte tím, že do svého obývacího prostoru umístíte největší kus nábytku. Ve většině situací se jedná o pohovku nebo ve vzácných případech o křeslo. Orientujte umělecká díla směrem k ústřednímu bodu místnosti, kterým může být televize, krb, stěna galerie nebo okno.

Pokud je to možné, nepokládejte pohovku přímo před okno. Může zastínit část přirozeného světla. Menší alternativy sezení, jako jsou židle nebo milostná sedadla, by měly být umístěny naproti nebo vedle primárního kusu.

Dokončete přidáním akcentujících kusů, jako jsou pohovky, konferenční stolky, koncové stolky a lampy. Ujistěte se, že každé sedadlo má přístup alespoň k jednomu povrchu stolu. Existuje mnoho způsobů, jak můžete vyzdobit pohovku nebo loveseat spolu s akcentovými židlemi.

Nábytek by se neměl přitlačovat ke stěnám.

Rozměry místnosti ovlivní, jak daleko můžete odtáhnout nábytek od stěn. Ale co když máte co do činění s malou oblastí? Dejte předmětům prostor pro dýchání tím, že mezi zadními částmi nábytku a stěnami ponecháte několik centimetrů.

Na rozdíl od konvenčního názoru může toto malé množství prostoru ve skutečnosti způsobit, že prostory vypadají větší. Máte-li větší prostor, můžete uspořádat nábytek tak, abyste vytvořili diskusní prostory ve středu místnosti. Udělejte to tak, že mezi stěnami a nábytkem necháte několik stop.

Vytvoření konverzačních zón

Lidé by měli být schopni přirozeně konverzovat, aniž by museli namáhat hlavu nebo křičet přes místnost. Umístěte nábytek tak, aby byly čelem k sobě; ne nutně přímo, ale dostatečně blízko, aby lidé mohli mluvit, aniž by zvyšovali hlas. Pokud je místnost příliš velká, vytvořte četné chatovací prostory.

Uspořádání nábytku vhodné pro konverzaci je skvělé pro prostory, kde se často bavíte nebo odpočíváte s přáteli a rodinou. Sezení by pro konverzaci tváří v tvář neměla být od sebe vzdálena více než 8 stop. Použijte nábytek k vytvoření pohodlných ostrůvků ve velkém obývacím pokoji.

Umístěte dvě pohovky do středu místnosti. Na jeden konec umístěte sadu židlí a odkládacích stolků, abyste vytvořili odlišný prostor pro diskusi. Je důležité vědět, kdy správně používat jak pohovku, tak pohovku.

Zvažte plynulost provozu.

Při zařizování pohovky a sedátka v rodinném pokoji je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba vzít v úvahu, pohyb dopravy. Při cestování místností by lidé neměli zakopnout o nábytek nebo o sebe. Ujistěte se, že mezi konferenčním stolkem a pohovkou a mezi židlemi je alespoň pár stop.

Vytvořte čistou cestu, aby lidé mohli snadno přejít z jednoho konce místnosti na druhý. Využijte co nejvíce z dostupné oblasti. Uspořádejte prostor pomocí háčků na kabáty, košíků pro neviditelné skladování a stojanů na boty.

Umístěte stůl na délku paže.

Každé sedadlo by mělo mít snadný přístup k bočnímu nebo konferenčnímu stolku. Vyhněte se uspořádáním, která vyžadují, aby jednotlivci opustili své židle, aby si mohli položit nebo sbírat nápoje. Pokud jde o výšku stolu:

  • Postranní nebo koncové stoly by měly být přibližně ve stejné výšce jako okolní ramena židle
  • Výška konferenčních stolků by měla být stejná nebo nižší než výška sedáků křesel/pohovek.

Nezapomeňte na rockera

Další skvělý tip, když umístíte pohovku a sedačku do rodinného pokoje. A konečně, mějte na paměti, kde bude váš rocker, když budete mít ve svém rodinném pokoji spoustu nábytku. Houpačka je nezbytným kusem nábytku pro děti. Není to jen skvělé pro uspávání miminek, ale je to také skvělé místo ke čtení.

Naštěstí rockery přicházejí v různých formách, velikostech a provedeních, takže si vyberte takový, který doplní váš celkový design. Také proto, že s dětmi trávíte spoustu času na podlaze, zvažte, zda si po ruce ponechat polštářky.

Jak si zařídit pohovku a křeslo v rodinném pokoji: odpověď

Líbí se vám některý z mnoha způsobů, jak umístit pohovku a sedačku v rodinném pokoji? Pokud ano, pokračujte a experimentujte nyní ve svém rodinném pokoji! Tento prostor je pro vás a vaši rodinu, abyste si ho užili, tak pokračujte a začněte navrhovat.