Jak umístit pohovku a sedadlo do malé otevřené podlahové plochy?

Jste připraveni proměnit svůj otevřený půdorys na ideální prostor? Uvědomujeme si, že to může být obtížné. Přesné důvody, proč oceňujeme otevřený půdorys, tolik prostoru a flexibilitu. Dnes najdeme odpověď na otázku, jak dát pohovku a sedačku do malé otevřené podlahové plochy?

Než však zahájíme uspořádání vašeho nábytku, zvažte následující body. Za prvé, sedačka v lásce a gauč mají téměř srovnatelný vzhled. Ale to jsou dvě různé věci navzdory jejich podobnému vzhledu.

Co je to pohovka?

V závislosti na tom, odkud jste, je gauč nebo pohovka polstrované sedadlo s pružinami a polštáři. Má zcela nebo částečně polstrovaná záda a paže. Je určen pro dvě nebo více osob a je dlouhý přibližně 84 palců.

Co je to místo k sezení?

Jedná se o dvoumístnou pohovku určenou pro dvě osoby v kompaktní velikosti. Jako dvojitou židli lze sedačku lásky zakoupit samostatně nebo jako součást kolekce do obývacího pokoje. Sedačka v lásce může mít například spodní část zad s vyššími područkami nebo spodní část zad s kratšími područkami.

Prvotním účelem sedačky bylo nechat ženy sedět a uhladit si těžké šaty. Lidé tomu říkali malý gauč. Nyní pokračujme v otázce, jak umístit pohovku a sedátko do malé otevřené podlahové plochy?

Když porozumíte základům otevřeného půdorysného designu, umístění nábytku se stane hračkou. Vytváří se tak krásné a funkční prostředí. Tento článek vám ukáže, jak uspořádat nábytek do obývacího pokoje v otevřeném půdorysu.

Co přesně je otevřený půdorys?

Půdorys bez bariér nebo dveří mezi místnostmi je otevřený koncept. Může se jednat o dům, městský dům, byt nebo byt. U otevřeného konceptu se dvě nebo více místností na místě otevírají jedna k druhé.

Místo toho, aby měly pokoje stěny oddělující je, otevírají se na sebe otevřené koncepční místnosti, které tvoří jednu rozsáhlejší oblast. Nejtypičtějším typem plánu je otevřený koncept obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Jídelna je samostatná uzavřená místnost se standardními dveřmi v pootevřeném konceptu domova.

Jaký je význam rozmístění nábytku?

Uspořádání nábytku pro správné rozložení je rozhodující pro funkčnost, vynikající mobilitu a určování toho, jak domov vypadá a jak se cítí. Uspořádejte nábytek tak, aby splýval se zbytkem místnosti a poskytoval soudržnou estetiku. Uspořádání se soustředí kolem ohniska v místnosti.

Otevřené návrhy podlah odstraňují hranice ve prospěch propojených místností, které do sebe přirozeně proudí. Toto uspořádání vytváří příjemné prostředí a usnadňuje procházení mezi místnostmi. Zaměřme se na otázku, jak umístit pohovku a sedátko do malé otevřené podlahové plochy?

V otevřeném půdorysu definujte mezery.

Za prvé, nepředstavujte si to jako jediný dostatečný prostor. Ve svém otevřeném půdorysu můžete vytvořit pocit odlišných místností strategickým umístěním nábytku a koberců. Ano, můžete mít otevřený půdorys i útulný obývací pokoj.

V této situaci může být vaším nejlepším přítelem velký koberec. Položte koberec pod nábytek do obývacího pokoje a máte hotovo. Vytvořili jste iluzi zřetelného obytného prostoru z vaší kuchyně a jídelen.

Dalším přístupem je použití nábytku k oddělení zón. Například rozdělte obývací pokoj od jídelního prostoru pomocí gauče nebo sekčních úhlů. Tyto řádky můžete použít k vytvoření cest, kterými by se vaši návštěvníci mohli procházet po místnosti.

Make the Room Cohesive

Je to problém: do jaké míry by měly být části otevřeného půdorysu koordinovány? Za prvé, chcete, aby vaše větší kousky spojily oblast dohromady tím, že umožníte průchodu jedné části do další. Aby byla každá místnost jedinečná, přidejte doplňky a menší kousky.

Když najdete linku, která se vám líbí, vyberte si položky z jedné nábytkové řady pro různé oblasti místnosti. Zvažte například obývací pokoj se dvěma koncovými stoly a jídelnu se stolem. Výsledkem je dostatek vyváženého prostoru.

Vytvořte ohnisko v každé oblasti „místnosti“.

Vytvoření pocitu harmonie v otevřeném půdorysu nestačí. Musíte také zahrnout jedinečné funkce, které vedou oko kolem prostoru. Například otevřený půdorys se může cítit přeplněný, pokud jej nenavrhujete správně.

V každém prostoru přitahuje pozornost k ohromujícímu objektu a zároveň dává každé oblasti svůj vzhled. Vyberte si nápadný lustr nebo dvě malé pohovky, které upoutají pozornost na krb a ukotví místnost. Při tom všem je snazší odpovědět na otázku, jak dát pohovku a sedačku do malé otevřené podlahové plochy?

Nezapomeňte do návrhu nábytku zahrnout úložiště.

Při zařizování nábytku budete v každém místě potřebovat úložný prostor. Zvažte umístění rozkládacího stolu za gauč nebo umístění koncových stolů pro uložení knih, periodik a dálkových ovladačů. Poličky na knihy a gaučové stoly můžete použít jako oddělovače místností, což vám umožní vytvořit odlišné zóny.

Závěr

Uspořádání nábytku na malou otevřenou podlahovou plochu může být složité. Pokud chcete umístit pohovku a sedačku, zvažte také umístění všeho ostatního. Můžete si nechat uspořádat pohovku a sedačku, ale zbytek místnosti necháte nepořádek.