Jak umístit ohřívač do akvária? 3 jednoduché kroky, které byste měli vyzkoušet!

Jak umístit ohřívač do akvária? Ohřívač se obvykle umisťuje tam, kde najdete odtok filtru. Nebo jej položte na dno vodorovně tam, kde je výrazný průtok vody. Ohřívač akvária je nezbytným zařízením pro tropické ryby, protože potřebují vodní nádrž se specifickou teplotou, aby se jim dařilo. Ohřívač reguluje teplotu v akváriu.

Pokud si tedy plánujete pořídit rybičku, musíte investovat do takových produktů, které vašemu malému kamarádovi zajistí ideální prostředí. Bez ohledu na to, jako majitel ryb musíte mít několik znalostí o tom, jaké příslušenství a zařízení pro ryby používat, abyste zajistili dobrou kvalitu vody a aby ryby žily zdravě a pohodlně. Nyní, když máte trochu představu o ohřívači akvária, pojďme diskutovat o tom, kam jej umístit a jeho použití.

K čemu slouží ohřívač nádrže na ryby?

Tropické ryby žijí z teplých vod. V akváriích s takovými rybami proto hrají ohřívače nádrží zásadní roli. Ohřívač akvária udržuje vodu ve vhodné teplotě pro přežití tropických ryb. Většina tropických ryb preferuje teplotu vody mezi 74 a 82 stupni Fahrenheita (23C-28C). Pokud nežijete v tropech, je nepravděpodobné, že udržíte tuto teplotu vody. Některé faktory brání nádrži udržovat stálou teplotu po celý den.

Pokud není teplota vody ve vašem akváriu regulována, vaše ryby mohou mít zdravotní problémy.

Umístění ohřívače do akvária

Jak umístit ohřívač do akvária? Chcete-li vědět, jak nainstalovat akvárium, přečtěte si pokyny k instalaci produktu. Podívejte se do manuálu dodaného s ohřívačem akvária. Chcete-li chránit sklo ohřívače před prasknutím v důsledku kolísání teploty, držte jej daleko od stěn nebo podkladu. Bez ohledu na to, zde jsou kroky pro instalaci různých typů akvarijních ohřívačů:

Krok č. 1. Příprava jednotky

Vyberte ohřívač vhodný pro množství vody, které vaše akvárium pojme. Topidlo musí být dostatečně velké, aby vytopilo celé akvárium. Zkontrolujte produkt, zda není poškozen. Nyní, když máte správný ohřívač, nastavte jej na požadovanou teplotu, kolem 78F (26C). Pomocí voliče nastavte teplotu.

Krok č. 2. Vyberte vhodné umístění

Pokud máte ponorný ohřívač, umístěte ohřívač na zadní stěnu vodorovně palce nad dnem nádrže.

K nalepení do akvária použijte přísavky dodané výrobcem. Ujistěte se, že se ohřívač nedotýká stěny, rostlin nebo dekorací. Pokud jde o závěsné ohřívače, můžete je připevnit svisle na boční stěnu nádrže. Ujistěte se, že horní část ohřívače není ponořena ve vodě. A pokud vlastníte řadový ohřívač, můžete jej umístit do filtru nádrže. Pro podrobnější návod je pro vás článek: Kam nejlépe umístit ohřívač akvária?

Krok č. 3. Zapněte jej

U ponorného ohřívače jej před zapnutím nechte 15–30 minut mimo nádrž, aby se sklo přizpůsobilo.

Pokud jde o zbytek ohřívače, nechte jej zapnutý, dokud nádrž nedosáhne požadované teploty. Chcete-li sledovat změny, připojte termostat naproti vašemu ohřívači. Pokračujte v kontrole teploty každé čtyři až šest hodin a kontrolujte termostat, dokud nedosáhne správné teploty. Jakmile se ujistíte, že teplota je stabilní a vhodná pro vaše tropické ryby, můžete ryby umístit do nádrže. Zkontrolujte, zda váš ohřívač funguje, přečtením tohoto článku: Jak poznám, že moje ohřívač v akváriu funguje?

Různá ohřívače nádrží na ryby

Jak jsme uvedli výše, existují různé typy ohřívačů akvárií: závěsné ohřívače, ponorné ohřívače a řadové ohřívače. Instalace se u každého typu ohřívače liší. Ujistěte se tedy, že jste si uschovali manuál k vašemu produktu pro konkrétní pokyny. Bez ohledu na to čtěte dále a zjistěte více o ohřívači akvária.

Typy ponorných ohřívačů

Ponorné ohřívače akvárií jsou považovány za jedny z nejúčinnějších typů ohřívačů akvárií, protože jsou ponořeny ve vodě. Tyto ohřívače jsou vhodné pro mořská i sladkovodní akvária a jsou k dispozici v různých velikostech pro jakoukoli nádrž. Ponorný ohřívač ohřívá celou vodu, protože horký vzduch stoupá vzhůru. Jeho poloha je ideální pro vykonávání jeho práce.

Typy závěsných ohřívačů

Toto je jedno z nejpoužívanějších ohřívačů, které se skládá z topných komponentů zapouzdřených ve skle namontovaných na zadní straně akvária. Pouze, že ohřívač nemusí rovnoměrně distribuovat teplo pro tento typ; závěsné ohřívače se dodávají s otočným knoflíkem nebo voličem pro ovládání teploty. Závěsné ohřívače jsou nejlepší pro malé nádrže.

Bez ohledu na to je kompatibilní se sladkovodními i mořskými akváriami.

Typy ohřívačů v řadě

Doporučený typ ohřívače, který se má použít, by byl řadový ohřívač. Tento typ ohřívá vodu přicházející a vystupující z filtru nádrže. Je to efektivní způsob ohřevu vody. Inline ohřívače se nejčastěji používají v systémech jímek se slanou vodou, i když je můžete použít také v nádržích na sladkou vodu jakékoli velikosti.

Závěr

To je vše pro „Jak umístit ohřívač do akvária?“ Instalace by opět závisela na tom, jaký typ ohřívače jste si koupili. Poraďte se tedy s prodejcem nebo chovatelem ryb, který ví, jak nainstalovat konkrétní ohřívač akvária. Před instalací ohřívače se ujistěte, že je odpojený a čistý. Vyjměte ochranný plast, který by mohl kontaminovat vodu. Doufáme, že vám tento článek pomohl naučit se instalovat ohřívače akvárií. Zde je „Jak nainstalovat ohřívač akvária?“ za podobný článek.