Jak uhasit svíčku

Zhasnutí svíčky se nemusí zdát jako obtížná práce. Možná vás ale překvapí, kolik různých metod k tomu existuje. Proto si povíme o různých způsobech, jak svíčku uhasit.

Měli byste plamen pouze uhasit, nebo byste k tomu měli použít jiný předmět? Je bezpečné používat prsty, když neexistují žádné jiné možnosti? Rychlá odpověď je, že pro různé úkoly se lépe hodí různá řešení.

Různé způsoby, jak uhasit svíčku

Jednoduché sfouknutí svíčky

Jedním ze způsobů, jak uhasit svíčku, je sfouknout ji. Přibližte svůj obličej co nejblíže plameni. Pohybujte se, dokud nebudete jen pár centimetrů od knotu, který by měl být přibližně v úrovni úst. Tímto způsobem vzduch nebude muset cestovat tak daleko, aby dosáhl plamene, což usnadní jeho uhašení.

Vznášení se přímo nad svíčkou může způsobit popálení žárem vycházejícím z plamene. Foukej se sevřenými rty. Rychle vydechněte mezerou mezi rty.

Cílem je vytvořit úzký proud vzduchu, který svíčku uhasí jediným poryvem větru. Pokračujte ve foukání, dokud plamen zcela nezhasne. Pokud plamen prská, ale nezhasíná, je možné, že nefoukáte přímo na něj.

Dávejte pozor, abyste příliš nefoukali, protože by to mohlo způsobit vystříknutí kapiček vosku. Způsobuje obrovský nepořádek nebo možná lehké popáleniny. Udržujte bezpečnou vzdálenost od kouře.

Když svíčku zhasnete, vydá oblak hustého černého kouře. Když vám také vadí vaše vzdálenost od zhasnuté svíčky; zabrání tomu, aby se kouř dostal na vaši pokožku. Zabraňuje také zápachu vašeho oblečení a pohovky.

Svíčky uhaste na dobře větraném místě, kde se nebude hromadit kouř, kdykoli je to možné. Sfouknutí svíček může způsobit ošklivý černý povlak na vosku. Nebo časem i kolem vnitřku nádoby.

Použití svíčky

Vyndejte zhasínák svíček. Některým jedincům se hnusí usazený nepořádek, který může vzniknout po sfouknutí svíčky. Kovový šňupák na svíčky může těmto lidem poskytnout čistší a efektivnější možnost.

Pokud chcete, aby vaše svíčky vypadaly čisté a nové co nejdéle. To jsou důležité věci, které je třeba mít po ruce. Po věky lidé používají hasicí přístroje k hašení požárů s minimem kouře.

Svíčky mají mnoho různých velikostí dostupných všude tam, kde se svíčky prodávají. Umístěte zvonek na svíčku. Zvonek je malý kovový kalíšek umístěný na konci dlouhé rukojeti.

Spuštění zvonu nad plamen ho zbavuje kyslíku a nakonec ho udusí. Na rozdíl od sfouknutí svíčky bude produkovat méně kouře a sazí. Namísto kruhového zvonu mohou některé svíčky připomínat válec, pyramidu nebo disk.

Abyste předešli nehodám, udržujte ruku v bezpečné vzdálenosti od plamene. Držte tlumič na místě, dokud plamen zcela nezhasne. Z okraje zvonu se může objevit malý obláček kouře.

Pokračujte v držení nad knotem alespoň jednu celou sekundu. Poté umístěte šňupák na bezpečné, nepřístupné místo a zakryjte svíčku víčkem. Pokud nebudete šňupací nástavec držet dostatečně dlouho, plamen se může znovu rozhořet.

Vyžaduje to, abyste to zkusili znovu. Buď opatrný! S kovovými šňupačkami zacházejte opatrně, dokud jsou ještě horké.

Namáčení knotu do vosku

Pomocí naběračky knotu nebo pinzety uchopte knot. Místo toho, abyste šli přímo přes vršek, dejte naběračku knotu kolem okrajů knotu. Pevně ​​uchopte knot a držte jej pevně.

Pokud nemáte naběračku knotu, můžete knot zahnat jiným dlouhým tenkým nástrojem. Můžete použít hůlku nebo kancelářskou sponku. Ve vzácných případech může síla z naběračky knotu nebo pinzety stačit k tomu, aby plamen sama uhasila.

Vložte knot do roztaveného vosku svíčky. Ohněte knot pod úhlem, dokud nebude zcela ponořen ve vosku. Plamen tak uhasíte, aniž by uvolňoval nežádoucí pachy nebo kouř.

Abyste zabránili ztrátě knotu uvnitř voskového bazénu, vyjměte jej co nejdříve. Nejlepších výsledků dosáhnete použitím naběraček knotu, pinzety a dalších nástrojů na volně stojících svíčkách s minimálním tunelováním. Když vosk kolem knotu hoří rychleji než zbytek svíčky, svíčka se potopí.

Udělejte knot rovný. Odstraňte knot z vosku a vyhlaďte ho, aby mohl stát sám. Při tom dávejte pozor, abyste ji nerozbili nebo nevytáhli ze svíčky.

Před další manipulací s knotem nechte vosk vychladnout. Zhášení svíčky ve vosku má další výhodu v tom, že upravuje knot. Usnadňuje rozsvícení a delší výdrž při budoucím použití.

Knot by měl být oříznut. Po zaschnutí vosku odstraňte pomocí zastřihovače knotu roztřepenou, spálenou špičku. Osmnáct palců je přibližně ideální délka pro udržení knotu jasně hořícího po delší dobu.

Odstraňte zuhelnatělou špičku knotu a všechny další zbytky, které mohly spadnout do vosku. Pokud se znovu zapálí, mohou představovat nebezpečí požáru. Namísto typického zastřihovače knotů můžete použít nůžky na nehty.

Zvykněte si ořezávat knoty po každém použití. Čistý knot hoří rovnoměrněji. Může výrazně prodloužit životnost svíčky.

Závěr o tom, jak zhasnout svíčku

Vědět, jak uhasit svíčku, není tak jednoduché, jako ji sfouknout. Ano, foukání je možnost, ale existuje více způsobů, jak uhasit svíčku! Doufáme, že vám tento článek přinesl další znalosti o zacházení se svíčkami.