Jak uhasit oheň svíčky

Svíčky přinášejí do prostoru aroma a mihotavý plamen vytváří relaxační atmosféru. Naučte se, jak bezpečně a efektivně uhasit oheň svíčky. Protože oheň je škodlivý, buďte opatrní při používání zapálených svíček ve svém domě, zvláště pokud máte domácí mazlíčky nebo děti.

Způsoby, jak uhasit svíčku

Nafouknout to

První a nejzřejmější – uhašení plamene je sfouknout svíčku. Je to efektivní a vždy to funguje. Je však pravděpodobné, že bude hořet a kouřit, protože svíčka je stále vystavena vzduchu.

Eliminuje jakýkoli krásný parfém, který svíčka vydávala, a nahrazuje ho kouřovým zápachem. Takže sfouknutí svíčky je účinné. Není to však nejvoňavější způsob.

Používání Snuffers

Tlumič je dalším nástrojem pro uhašení plamene svíčky. Tlumič, také známý jako hasicí přístroj, je malý kovový „klobouk“ ve tvaru kužele nebo zvonu. Je umístěn na knot a plamen, aby jej uhasil.

Hasicí přístroje, někdy známé jako snuffers, se dodnes prodávají a používají, přestože jsou považovány za starožitnosti. Jsou za rozumnou cenu a dají se koupit ve většině obchodů se svíčkami nebo u internetových prodejců. Nemusíte chodit ven a kupovat si šňupák, pokud jej nemáte; jednoduše si vytvořte svůj vlastní.

Vytvořte alobalovou formu, která je o něco větší než náprstek. Pokud použijete dostatečně velký list hliníkové fólie, můžete jeden konec svinout, abyste vytvořili dlouhou rukojeť pro šňupací tabák. Zabraňuje tomu, aby se vaše prsty dostaly do kontaktu s plamenem, který uhasíte.

Snuffers jsou nejúčinnější na tenkých nebo kuželových svíčkách. Mohou pokrýt celý vršek voskové oblasti a připravit tak plamen o vzduch. Zhasnutí plamene svíčky je nejpřímější způsob, jak jej uhasit bez vypouštění kouře.

Můžete použít svíčkové šňupáky dostupné na trhu a jsou docela přesvědčivé. Zhášeče svíček, také známé jako zhášeče svíček, jsou tvarovány jako zvony a jsou připevněny ke štíhlé tyči. Zvonovitý šňupák můžete umístit na svíčku, zejména plamen, a on jej úspěšně uhasí.

Použijte naběračku knotu

Naběračky knotu jsou komerčně dostupné a umožňují ohnout knot do vosku. Tento postup se používá po tisíciletí a lze jej použít k uhašení požáru. Protože fanoušci svíček pohrdají kouřem, můžete přemýšlet o použití naběračky knotu.

Uzavření plamene potažením knotu voskem je účinné a přímočaré. Usnadní to také následné zapálení svíčky. Pokud nemáte naběračku na knot, postačí vám pinzeta.

Jednoduše zatlačte knot do rozehřátého vosku a ponořte. Umožní vám rychle vytáhnout knot a zabránit jeho ztrátě ve voskové lázni. K tomuto účelu jsou vytvořeny především naběračky knotu, které také výrazně zabrání tunelování ve svíčce.

Po zhasnutí knotu jej musíte vhodně narovnat. Poté musíte z vosku vyjmout knot a řádně ho uhladit. Musíte být extrémně opatrní, abyste nezlomili knot nebo jej nevytáhli ze svíčky samotné.

Bude to docela náchylné díky roztavenému vosku všude kolem něj. Při tom použijte lehký dotyk. Když svíčku uhasíte tímto způsobem, upravíte také knot, takže je v budoucnu mnohem lepší použít.

Pomocí vašich prstů

Může se to zdát trochu přehnané, ale věděli jste, že plamen můžete uhasit i prsty? Začněte tím, že navlhčíte polštářky prstů tak, že si je přejeďte po ústech. K zabití plamene většina jedinců používá prsty a palec.

Můžete však použít libovolné dva prsty. Navlhčení konečků prstů je životně důležité, protože je chrání před teplem vytvářeným plamenem. Pokud chcete, můžete také ponořit konečky prstů do vody.

Pak už jen stačí knot zmáčknout a co nejrychleji uvolnit. Když se vaše vlhké konečky prstů dotknou knotu, vlhkost způsobí, že zemře. Nemusíte riskovat, protože plamen odstraní vlhkost i z vašich prstů.

Krátce pocítíte hřejivý pocit, který však okamžitě zmizí. Nebude chybět ani syčivý zvuk, který vypadá a působí neuvěřitelně výrazně, hlavně pokud jej předvedete před publikem. Ale nemějte obavy; syčivý zvuk je způsoben odpařováním vlhkosti na konečcích vašich prstů a na prstech nezůstane žádná stopa.

Musíš udusit plamen.

Dalším způsobem, jak uhasit svíčku, je přikrýt ji víkem. Mnoho svíček prodávaných dnes přichází ve sklenicích s odpovídajícími víčky. Pokud tedy horní část uložíte, bude připravena k použití, až přijde čas uhasit plamen.

Nasaďte víko na sklenici, aniž byste ji tlačili dolů nebo ji zavírali; jednoduše položte navrch. Víko utěsňuje svíčku před jakýmkoli dalším vzduchem. Bohužel to způsobí, že plamen spotřebuje veškerý kyslík ve svém omezeném prostředí a zemře.

Tato metoda produkuje velmi málo kouře nebo doutnání. Jakýkoli kouř vznikající po zhasnutí plamene je zachycen pod víkem a nezapáchá místnost. Nebojte se, že jste čepici nechtěně odhodili.

Nahoru položte tác nebo talíř s širší základnou, než je ústí sklenice svíčky. Buďte opatrní, pokud používáte konkrétní nádobu na svíčku, kterou budete znovu používat, a nechcete ji znečistit sazemi. S těmito nyní víte, jak uhasit oheň svíčky.

Závěr

Jak tedy uhasit oheň svíčky? Výše jsou uvedeny různé způsoby, jak uhasit oheň svíčky. Pečlivě vyberte způsob, který nejlépe vyhovuje vaší situaci nebo preferencím.