Jak uháčkovat dětskou deku? Nejlepší průvodce pro začátečníky

Naučit se háčkovat dětskou přikrývku je jednoduché ve dvou krocích. Tento článek vysvětluje výhody a nevýhody výroby dětské deky pro začátečníky. Je však nezbytné, abyste již měli vzor, ​​který byste měli následovat.

Podobně jako pletení polštářku, i háčkování dětské deky vyžaduje trpělivost. Přesto se nenechte odradit od vyzkoušení tohoto projektu i bez zkušeností. Samotný proces je přímočarý a hladký, jakmile uvidíte svůj pokrok za pochodu.

Jak uháčkovat dětskou deku pro začátečníky

Nenechte se zastrašit tím, že jako začátečník pochopíte, jak háčkovat dětskou deku. Při procházení tohoto článku vám poskytneme rychlý přehled ve dvou krocích a podrobněji probereme vzor a ohraničení. Všimněte si, že jsme nepoužili zkratky, abychom vás mnohem snáze vedli.

1. Řady začněte podle vzoru deky

Vzor dětské přikrývky si můžete vybrat na internetu tak, aby odpovídal vašemu požadovanému designu. Použijte háček, který je o velikost větší než štítek příze, a začněte prvních několik řad podle vzoru. Pokud jste začátečník, doporučujeme vzor, ​​který používá jednoduché háčkované stehy.

2. Dokončete vzor stehu a okraj deky

V tomto okamžiku dokončíte vzor, ​​dokud nedosáhnete požadované velikosti dětské deky. Může mít délku asi 34 palců pro předčasně narozené dítě, ale je to čtvercový tvar, přičemž každá strana měří 30 palců pro novorozeneckou přikrývku. A co se týče okraje přikrývky, nejjednodušší je žebrovaný.

Jak vyrobit jednu háčkovanou dětskou deku

Nyní, když jste pochopili průvodce ve dvou krocích pro háčkování dětské deky, dovolte nám, abychom vás naučili nejpřímější vzor: dětskou deku s jednoduchým háčkováním podrobněji.

 • Rozhodněte se o velikosti dětské deky, abyste věděli, kolik oček a řad budete potřebovat, a vytvořte řetízky pomocí háčku a příze. Udělejte jeden řetízek a jeden háčkujte do druhého řetízku z háčku. Chcete také háčkovat jeden řetízek na konci deky.
 • Vaše příze by měla být dostatečně vysoká pro druhou řadu. Udělejte jeden řetěz v každém řetězu na konec a poté opakujte, dokud nedosáhnete požadované délky přikrývky.
 • Nakonec svůj projekt upevněte a zapleťte konce.
 • Jak uháčkovat žebrovaný okraj na dětské dece

  Také jsme již dříve zmínili, že žebrovaný okraj je snadnou volbou pro dětskou deku, pokud jste začátečník. Pomocí jednoduchého háčkování přidejte okraj kolem deky, než budete postupovat podle následujících kroků pro háčkování žebrovaného okraje:

 • Musíte vědět, jak udělat dvojité háčkování pro jeden roh a do každého stehu, abyste dosáhli dalšího rohu. Opakujte podle potřeby, dokud nedosáhnete prvního rohu a zapracujte do něj dvojité háčkování.
 • Zasuňte steh do prvního dvojitého háčkování a udělejte dvojité háčkování předního sloupku do stejného stehu. Potom zadní sloupek dvojitě háčkujte dalším okem a střídejte s předním sloupkem dvojité háčkování pro další steh, dokud nedosáhnete první řady.
 • Nakonec přišijte steh k prvnímu dvojitému háčkování předního sloupku, upevněte a uplete konce deky.
 • Jaký je nejlepší háčkovaný steh pro dětskou deku?

  Při výrobě dětské přikrývky se online setkáte s různými vzory a každý může vyžadovat specifický háčkovaný steh. Ty nejlepší, které můžeme doporučit i začátečníkům, jsou:

 • Steh přikrývky
 • Základní jednoduchý háčkovaný steh
 • Vyšívací steh
 • V dvojitý háčkovaný steh
 • Shlukový steh
 • Jaká je nejlepší příze na dětskou deku?

  Na dětskou přikrývku můžete použít většinu přízí a zahrnují bavlnu, organickou bavlnu, akryl, směs bavlny a akrylu a hedvábí. Vzhledem k tomu, že chcete použít něco měkkého, abyste zabránili podráždění pokožky vašeho dítěte, nejlepší by byly bavlněné akrylové příze. Tento materiál lze také prát v pračce, takže deku můžete pohodlně a bez problémů vyčistit.

  Jakou velikost háčku mám použít na dětskou deku?

  Vzor deky bude zmiňovat háček, který se k tomu bude hodit. Ale cenným pravidlem je, že nepotřebujete nic příliš velkého, protože dětské deky jsou jemnější než vaše objemnější běžné. Můžete také použít svou přízi jako vodítko a upravit velikost háčku, pokud se vám zdá očka příliš volná.

  Jak vyrobím jednoduchou dětskou deku?

  Háčkování dětské deky může být zastrašující, zvláště pokud nemáte mnoho zkušeností. Můžete však začít tím, že si vyrobíte dětskou deku bez šití, aby vaše kreativní šťávy proudily, dokud se vám nedostane do rukou nějaká příze a háčky na háčkování. Budete potřebovat pouze dvě barvy minky látky a nějaké nůžky.

  Odstřihněte každý kus látky podle požadované velikosti přikrývky a z rohů každého kusu vystřihněte čtverec. Poté udělejte na všech stranách štěrbiny pro opletení a sestavení přikrývky dohromady. Stačí kolem deky zavázat pár třásní a je hotovo!

  Závěr

  I když nemáte mnoho zkušeností s háčkováním, můžete experimentovat s něčím malým a jemným, jako je dětská deka. Tento článek zjednodušil učení, jak háčkovat dětskou deku do dvou kroků, a máte hotovo. Vysvětlili jsme jednoduchý jednoduchý háčkovaný vzor a žebrovaný okraj, ale můžete také vyzkoušet jiné vzory, které jsou uživatelsky přívětivé, jako jsou ty, které jsme uvedli.