Jak udržet kamna na dřevo hořící celou noc? 3 snadné kroky!

Jste tady, abyste zjistili, jak nechat kamna na dřevo hořet celou noc? Pokud jde o topení pomocí kamen na dřevo, je jeho ovládání zásadním faktorem zpomalení nebo zrychlení hoření. Abyste u kamna na dřevo dosáhli delšího hoření, měli byste kontrolovat velikost a tvar zatížení dřeva. Dnes se naučíte, jak rozdělávat ohně celou noc: kde jsou velké kusy palivového dřeva pevně zabaleny, aby hoření zůstalo déle, a tak jedle vydrží celou noc.

Oheň je závislý na zdravém ložisku uhlí, což znamená, že to nemusí fungovat, pokud je začátek studený. ​​

Rozšířené pálení ohně

Jednou z nejdůležitějších konfigurací, které by lidé, kteří se spoléhají na teplo ze dřeva, měli vědět, je prodloužené pálení ohně. Tento typ vypalování maximalizuje typ burinu. Nejen to, ale také dodá správné teplo, které mnoho hořáků potřebuje během chladnějších nocí. Pokud víte, jak vytvořit tuto rozšířenou konfiguraci hoření ohněm, budete si moci užívat tepla déle. Jen vezměte na vědomí, že k tomu budete potřebovat nepryskyřičné a ostřílené tvrdé dřevo. Důvodem je, že tento druh dřeva může poskytnout maximální teplo a dlouhou životnost.

Mnoho uživatelů kamen na spalování dřeva by jen přidalo velké dřevo do svého topeniště v touze nechat hořet celou noc. Tato dřeva jsou položena přes uhlí s kusy dřeva překříženými přes sebe. S tímto typem nakládací techniky se oheň může rychle šířit. Pohltí všechny kmeny, což povede k velkým požárům. Velký a žhavý oheň dokáže v okamžiku vyprodukovat obrovské množství tepla. Když však kamna nastavíte nízko, byla by schopná získat dostatečné množství tepla.

Bude mít také tendenci doutnat, aby kamna vytvářela příliš mnoho kouře.

Abyste tomu mohli zabránit, musíte se naučit stavět rozšířený oheň. U tohoto typu ohně bude přední vrstva kulatiny izolovat dřevo vzadu, čímž se oheň nebude šířit příliš rychle. To také znamená, že viditelné plameny budou udržovány několik hodin. Jak tedy udržet kamna na dřevo hořící celou noc?

Kroky k tomu, aby kamna na dřevo hořela celou noc

V případě, že se chystáte začít pracovat nebo se usadit do postele, budete chtít mít rozšířené ohně, které vás mohou zahřívat celou noc. Abyste toho dosáhli, musíte na kamna na dřevo naložit velké kusy dřeva. To by mělo být zabaleno pevně, aby se oheň pomalu šířil z jednoho kmene na druhý. Tím se prodlouží popálení až na šest nebo osm hodin, což vám zajistí stabilní teplo po celou noc. Pojďme to dále rozvést pomocí níže uvedených kroků.

Krok č. 1. Umístění uhlí

Při učení se udržování hořících kamen na dřevo je důležité umístění uhlí. Uhlí je třeba udržovat uspořádané v přední části kamen na dřevo, aby mohly poskytovat silné teplo, které může zapálit vaše polena. Pokud dáte všechny uhlí přes celé dno kamen na dřevo, tyto uhlí se zapálí najednou a zkrátí hoření.

Krok č. 2. Umístěte velké kulatiny těsně za formaci uhlí

Kulatiny by měly měřit čtyři až šest palců. Každý kus kulatiny musí být umístěn jeden po druhém od východu na západ. Orientace by měla být rovnoběžná s orientací uhelné formace vpředu. Měli byste je také držet přitlačené k zadní části topeniště. Jak budete přidávat další kusy kulatiny, opatrně je vrstvte s ostatními kousky. Poté, co vložíte poslední kousky, hranou většiny kousků od musí být jen líbání těch zářících uhlíků.

Tyto kusy kulatiny nesmíte pokládat napříč na sebe ani je neumísťovat kolmo na přední orientaci.

Pokud takto poskládáte kusy polena, oheň se rychle rozšíří a pohltí celé vaše dřevo. Jinými slovy, bude hořet rychleji. Vezměte také na vědomí, že již nemusíte přidávat podpal nebo noviny. Pokud je vaše dřevo dobře okořeněné, oheň za chvíli začne se zářícím ložem uhlí. Na vašem místě bych věděl, jak vytvořit uhelné lože.

Krok č. 3. Užijte si

Po nějaké době se kamna zapálí a oheň se začne šířit po přední vrstvě kulatiny. Pomalu je to spálí směrem do zpětných vrstev. Oheň uvnitř vašich kamen na dřevo vydrží hořet až několik hodin. Další informace si přečtěte v základech kamen na dřevo a v tom, jak hořet celou noc.

Je to zábal!

Jedním ze způsobů, jak se udržet v teple v chladnějších měsících, je použít kamna na dřevo. Jak ale udržet kamna na dřevo hořící celou noc, aby bylo zajištěno maximální teplo? Kromě výše uvedených kroků zkontrolujte také obsah vlhkosti v protokolech, které používáte. Mělo by to být jen kolem 15 až 20 procent.

Správné proudění vzduchu musíte zajistit také správným stohováním polen. Při používání kamen na dřevo se ujistěte, že jsou zavřená. Před zapálením ohně se ujistěte také o své bezpečnosti. Udržujte hasicí přístroj v blízkosti a vyhýbejte se všem hořlavým předmětům. Máme zde další články, které si můžete přečíst, přečíst si o tom, jak uhasit oheň v krbu před spaním a jak udržet stan v teple. Děkuji za přečtení!