Jak udělat kamna na pelety tišší? 4 snadné kroky

Jak udělat peletová kamna tišší? Přestože jsou kamna na pelety účinná, mohou být hlučná, takže možná budete chtít vědět, jak je snížit. Tento příspěvek vám poskytne různé způsoby, jak vyřešit hluk, který vaše kamna produkují. Předtím ale stojí za zmínku, proč to vůbec dělá hluk.

Tento typ kamen používá jako palivo pelety.

Peletová kamna jsou však ekologická a jejich použití je efektivní. Bez ohledu na to, stejně jako mechanická zařízení, počítejte s nějakým hlukem, když vaše kamna na pelety fungují. Zvuk, který produkují, je obecně mělký, takže příliš mnoho hluku může naznačovat problémy. Mezi nejběžnější zdroje hluku patří palivový systém, pelety a ventilátor.

Kroky k vytvoření tiššího kotle na pelety

Jak udělat peletová kamna tišší? Ačkoli většina kamen na pelety, které jsou v dnešní době na trhu k dispozici, je tichá, možná by stálo za to zkusit ten stávající potlačit, než kupovat nový sporák. Jak plyne čas, peletová kamna, která máte doma, začnou vydávat znepokojivý zvuk. Je to normální věc, protože se váš spotřebič opotřebovává. Tím spíše bude ovlivněna jeho účinnost a funkčnost.

V případě, že vaše jednotka vydává nadměrný hluk, můžete vyzkoušet některá z následujících řešení. Pokud si však myslíte, že hluk je způsoben mnohem větším problémem, bylo by nejlepší zavolat odbornou pomoc. Přesto by nebylo na škodu vyzkoušet si níže uvedené kroky.

Krok č. 1. Utáhněte to všechno

Protože peletová kamna mají pohyblivé části, mohou se časem uvolnit. Zvažte pravidelné chlazení a zahřívání těchto kovových částí. To může způsobit jejich smrštění a roztažení, čímž se namáhají spoje. V takovém případě si nedělejte příliš starosti, protože to můžete snadno vyřešit. V závislosti na konstrukci kamen musíte získat klíč nebo šroubovák. Zkontrolujte celou jednotku a zkontrolujte všechny její šrouby a šrouby, zda jsou všechny dotažené.

Je také možné, že motor vaší jednotky bude držen na místě pomocí plastových pásků, jako je například kabelová spojka. Můžete to také utáhnout. V některých případech je však budete muset vyměnit. V opačném případě se samotný motor může třást ze svého místa. Doporučuje se, abyste vše pravidelně kontrolovali, abyste se ujistili, že jsou v pořádku.

Mějte na paměti, že uvolněné šrouby nevytvářejí pouze zbytečný hluk, ale také ovlivňují účinnost vašich kamen.

Krok č. 2. Vyrovnejte nohy

Během instalace kamen jste možná vyrovnali jeho nohy. Později se ale mohlo přestěhovat a způsobit příliš mnoho vibrací. Chcete -li tento problém vyřešit, můžete si zakoupit nohy pracovního stolu, které se snadno vejdou na vaše kamna. Tyto položky jsou navrženy s gumovými kroužky ve spodní části, aby se snížil přenos vibrací a pohybu. Kromě toho můžete také získat pěnu, která je odolná vůči teplu, a vytvořit podložky na nohy. Peletová kamna možná sedí přímo na podlaze se širokou základnou. To by byla skvělá volba.

Nezapomeňte vybrat materiál, který bude odolávat horku, pokud se rozhodnete umístit kamna na polstrovanou podložku. Samozřejmě byste nechtěli, aby se materiál roztavil a vyústil v požár.

Krok č. 3. Čištění výměníku tepla

Peletová kamna využívají výměník tepla. Před přenosem tepla do domu se spálené palivo zahřívá uvnitř vašich peletových kamen. To je navrženo tak, aby v místnosti nebylo příliš mnoho kouře. Tento výměník tepla se však může ucpat popelem a úlomky, takže to musíte vyčistit. Hromadění nečistot může bránit cirkulaci vzduchu uvnitř peletových kamen, což ovlivňuje účinnost jednotky a činí ji hlučnější.

Zajistěte proto pravidelné čištění vnitřku jednotky v závislosti na frekvenci používání. Řekněme například, že kamna na pelety používáte pravidelně. Pak je ideální pro jeho kontrolu každý měsíc. Pokud ale jednotku používáte pouze v zimě, bude stačit kontrola v první a poslední dny sezóny.

Krok č. 4. Čištění celé jednotky

Je důležité zaměřit se na výměník tepla jednotky, ale také by to pomohlo vyčistit zbytek spotřebiče. Stejně jako tato kamna na dřevo se mohou také hromadit nečistoty a ucpat jednotku. Výsledkem může být mnohem hlasitější hluk. Proto je třeba věnovat pozornost některým oblastem, včetně roštu na spalování a kotle na palivo. Mějte na paměti, že v těchto těžko dosažitelných oblastech je větší pravděpodobnost hromadění nečistot.

K tomu budete možná potřebovat brusivo jako drátěná vlna. K čištění roštu můžete použít šroubovák. Buďte při tom obzvlášť opatrní. Nechtěli byste poškodit svou jednotku. Zpočátku se to může zdát těžké, ale jak budete vycházet, bude to jednodušší. Myslím, že k čištění a údržbě kamen na pelety potřebujete průvodce.

Je to zábal!

Po čtyřech jednoduchých krocích, jak udělat peletová kamna tišší, se nejen odstraní hluk, ale také zlepší účinnost jednotky a její životnost. Použití pelety jako alternativy je skvělý způsob, jak vytápět váš domov bez poškození životního prostředí, i když to může být občas hlučné. Na druhou stranu lze pelety využít mnoha způsoby, jako je výroba vážené deky. Jak ale můžete vyrobit vážené přikrývky bez pelet? Přečtěte si to, abyste to zjistili!