Plíseň je rozhodně nepříjemný pohled, a proto se vám bude hodit naučit se tlakově umýt dům s plísní. Nejsou jen ošklivé na zdech a silnicích, ale mohou být také nebezpečné pro pohodu a životní styl lidí.
Pokud jsou plísně a plísně problémem ve vaší domácnosti, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste problém vyřešili. Zejména jedna metoda se ukázala jako rychlá, levná a účinná.
Použití tlakového mytí při sanaci plísní
Plísně a plísně mohou být úspěšně odstraněny z vašeho domova pomocí tlakové myčky. Použijte jej na stěny, ploty, paluby, kůlny, procházky a příjezdové cesty vašeho pozemku.
Tlaková myčka by při správném použití měla být schopna odstranit veškeré plísně a plísně, které vyrostly na vnější straně vašeho domova, ať už je to dřevo, vinyl, cihla nebo beton.
Krok č. 1. Vydrhněte roztok
Začněte vydrhnutím postižené oblasti jemným čisticím prostředkem. Poté získejte koncentrát plísní a plísní.
Pro zředění koncentrovaného roztoku jej smíchejte s požadovaným množstvím vody. Poté jej vložte do nádrže na čisticí prostředek vaší myčky.
Pokud chcete upgradovat svou hru, přečtěte si tento článek o tom, jaký je nejlepší čistič na tlakovou myčku.
Krok č. 2. Popadněte trysku
Poté zvolte černou trysku. Jedná se o nízkotlakou čisticí trysku, která je vhodná pro úklidové práce.
Tato tryska na mycí prostředek může být občas růžová, ale nikdy byste neměli používat trysku, která má červenou barvu. K připojení trysky použijte tlakovou myčku.
Krok č. 3. Pracujte vodorovně
Začněte stříkat povrch podélně tahy tam a zpět, začněte zdola a pokračujte nahoru. Tato metoda zabraňuje pruhování, které by se jinak objevilo, pokud byste pracovali shora dolů.
Začněte tím, že se postavíte přibližně stopu od povrchu a zvyšte vzdálenost podle potřeby. Dávejte pozor na možnost zpětného rázu tlakové myčky tím, že budete hůlku držet oběma rukama.
Krok č. 4. Maximalizujte zdroje
Pokud čistíte obvodový plášť dvoupatrového domu, použijte prodlužovací hůlku tlakové myčky. Tlakové mytí ze žebříku se nedoporučuje, protože je možné ztratit kontrolu a spadnout kvůli síle vydávané podložkou.
Kupte si prodlužovací hůlku. Bude to užitečné pro obtížně dostupné vysoké oblasti.
Krok č. 5. Nechte vzorec vstřebat
Počkejte 5 až 10 minut, než se čisticí prostředek vsákne a usadí na povrchu. Nechat povrchy úplně vyschnout není dobrý nápad.
Krok #6. Vyměňte trysky
Vyměňte trysku za bílou, která vytváří širší vodní ventilátor a poněkud větší tlak vody než tryska černé barvy.
Při mytí byste měli být opatrní, jakou trysku používáte. Vzhledem k tomu, že některé povrchy, jako například cihly, jsou měkčí než jiné, je dobrý způsob, jak zkontrolovat malou skvrnu před zvýšením tlaku vody pomocí barevně označené špičky trysky.
Zvolte žlutě zbarvenou trysku, pokud váš povrch bez problémů snese bílou trysku. Nečistoty, plísně a barvy lze odstranit pomocí žlutých trysek.
Krok č. 7. Závěrečné praní
Opláchněte celý povrch shora dolů. Pracovat po malých částech horizontálními pohyby, jako byste myli pracím prostředkem, je dobrý nápad.
Několik profesionálních tipů
Než začnete s takovým úkolem, je třeba mít na paměti několik věcí.
Musíte rozumět tomu, jaký druh tlakové myčky použít, být si vědomi povrchu, na kterém budete pracovat, věnovat pozornost množství tlaku, který myčka vytváří, a používat čisticí prostředek bezpečně.
Víte, že existují myčky, které využívají horkou vodu, a myčky, které používají studenou vodu, kromě konvenčního výběru buď plynových nebo elektrických tlakových myček? Který byste měli konkrétně použít, abyste se zbavili plísní a plísní?
Oba to zvládnou, ale horkovodní tlaková myčka ano. Teplá voda účinněji zabíjí spory plísní.
V kombinaci se silným proudem vody budete schopni během okamžiku odstranit plísně a plísně z jakéhokoli povrchu. Silové mytí je proces tlakového mytí horkou vodou.
Protože jsme u tématu specifikací tlakových myček, podívejte se na tento článek o „jaké velikosti tlakové myčky potřebuji k čištění betonu“.
Kromě toho můžete udělat nějaké přípravné práce pro zlepšení čistoty oblasti zamořené plísní. Dezinfekční prostředky, jako je bělidlo a ocet, jsou oblíbené pro hubení bakterií, plísní a virů.
Před tlakovým mytím nechte 5-10 minut usadit bělidlo nebo octový roztok, aby se dokončila těžká práce spojená s mytím a mácháním. Tlaková myčka odvede lepší práci při odstraňování nečistot a špíny, které se nahromadily.
Ujistěte se, že žádný z těchto roztoků nepoužíváte ve své tlakové myčce. Způsobí zkázu na vaší tlakové myčce.
Na kovech a potrubích je bělidlo extrémně korozivní. Nejprve proveďte přípravné práce ručně, poté použijte tlakovou myčku k umytí a opláchnutí.
Závěr
Naučit se, jak tlakově umýt dům plísní, je užitečná znalost pro majitele domů. Udržujte plíseň na uzdě tím, že budete mít sílu mytí stále s sebou!