Jak těžké je nainstalovat beztankový ohřívač vody? Podrobný průvodce!

Otázka zní: jak těžké je instalovat ohřívač vody bez nádrže? Jednoduchá odpověď na tuto otázku je, že instalace ohřívače vody není snadná, zejména pro nezkušené osoby.

Navzdory skutečnosti, že rostoucímu počtu jednotlivců se podařilo nainstalovat přenosný systém teplé vody vlastními silami, společnosti důrazně doporučují spotřebitelům, aby tak nečinili kvůli bezpečnostním problémům. K úniku plynu může dojít, pokud ohřívač nádrže na horkou vodu na propan není správně připojen k rozvodu plynu.

Podobně, pokud současná instalace vašeho domova nestačí k tomu, aby poskytla energii vašemu ohřívači vody, existuje nebezpečí, že drát zaskočí a možná způsobí elektrický výbuch. Kromě toho mnoho dodavatelů systémů teplé vody bez nádrží nesplní své záruky, pokud systém neopraví certifikovaný odborník. Každopádně je toho mnohem víc k učení, takže pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Fakt o instalaci beztankového ohřívače vody

Přemýšleli jste někdy o tom, jak těžké je instalovat ohřívač vody bez nádrže? V tomto odstavci se o tom dozvíte. Beztankové ohřívače vody jsou někdy mylně chápány jako modely „plug and play“. Je nemožné nahradit zásobníkový ohřívač vody bezzásobníkem. Tradiční plynové topné systémy nejsou určeny pro přestavbu bez nádrže. Je možné, že současné plynové potrubí, měřič a potrubí nejsou dostatečně velké, aby pokryly značnou spotřebu plynu, kterou by vytvořil přenosný zásobník teplé vody.

Obdobně zásobníkové ohřívače vody vyžadují odlišné potřeby ventilace než zásobníkové ohřívače a je pravděpodobné, že pokud se rozhodnete nainstalovat beznádržovou jednotku, bude možná nutné modernizovat stávající ventilaci vašeho domova. Majitelé domů, kteří jsou nespokojeni se svými topnými systémy, obvykle používají beznádržové ohřívače vody. Lidé by také měli mít při nákupu ohřívače vody na paměti specifické potřeby. Bezzásobníkové ohřívače se dodávají v různých tvarech a velikostech a tyto ohřívače fungují efektivně, ale uživatelé budou čelit mnoha problémům, pokud jsou tyto ohřívače nainstalovány nesprávně.

Jak nainstalovat beztankový ohřívač vody?

Přestože je možné nainstalovat přenosný systém teplé vody svépomocí, není to projekt pro nekvalifikované profesionály. Bezzásobníkové ohřívače vody se dodávají v různých typech a velikostech, s plynovými, propanovými, elektrickými verzemi a samostatnými i celými variantami. Vzhledem k tomu, že standardní ohřívač bez nádrže používá dokonalejší plyn než dokonce i nejvyšší domácí ohřívače, budete si muset ověřit u svého místního dodavatele plynu, abyste se ujistili, že vaše plynové potrubí má vhodnou velikost.

Budete muset pochopit, jak odpojit nádrž, abyste zabránili úniku plynu ze stávajícího zdroje plynu ohřívače vody. Budete také muset zaplatit za někoho, kdo vám pomůže zbavit se starého tanku. Když můžete nainstalovat svůj moderní ohřívač vody bez nádrže, budete se muset ujistit, že máte pro váš model ten správný ventilační otvor. Ale pokud máte to štěstí, že máte blízko správně dimenzovaný napájecí zdroj, možná se budete muset připojit k modernímu systému teplé vody. To vše bude vyžadovat znalosti elektroinstalace a instalatérství. Možná budete muset aktualizovat své plynové potrubí, abyste uspokojili další poptávku. V mnoha svařovacích instalacích jsou také vyžadovány přetlakové ventily, nové vodovodní potrubí a výstupní potrubí.

Nakonec se ujistěte, že celá instalace odpovídá kritériím návrhu a že pojištění vašeho domu kryje jakékoli zničení způsobené jakýmikoli závadami. Vzhledem k tomu všemu je obvykle dobré najmout si na instalaci přenosného systému teplé vody odborníka. Když si zakoupíte systém od výrobce, obvykle získáte úspornou instalaci. Můžete však být úspěšní v získání ještě lepší nabídky kontaktováním místních odborníků nebo instalatérů.

Výhody a nevýhody instalace beztankového ohřívače vody?

Beznádržové ohřívače vody, na rozdíl od standardních topných systémů zvyšujících teplotu v akumulační nádrži, dávají ohřátou vodu „na vyžádání“ nebo jen v případě potřeby. Lidé nemají stejný ztrátový výkon naprázdno jako zásobníkové ohřívače vody, protože teplo produkují rovnou bez zásobníku. Kdykoli se otevře kohoutek teplé vody, chladná voda proudí potrubím do přenosného zařízení, ve kterém je ohřívána možná plynem nebo elektrickou součástí. V důsledku toho mohou ohřívače bez nádrže zajistit nepřetržitou dodávku čisté vody. Beznádržové ohřívače vody jsou dražší než běžné jednotky, ale z dlouhodobého hlediska šetří finanční náklady. Jednotky bez nádrže spotřebují až o 60 procent méně elektřiny.

Menší bezcisternové systémy často neprodukují dostatek teplé vody pro zařízení a vany současně, což zvyšuje jejich vysoké počáteční náklady. Mnoho systémů bez nádrží také vyžaduje odbornou instalaci kvůli relativně vysokým nákladům, které vyžadují samostatný uzavřený ventilační systém. Na druhou stranu topné systémy zmenšují prostor a poskytují prodloužené záruky na rozdíl od ohřáté vody a levnějších dlouhodobých nákladů na energii. Každopádně si možná budete chtít přečíst více; Zde je nevýhoda ohřívače vody bez nádrže.

Je to obal!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení zjistíte, jak náročná je instalace beznádržového ohřívače vody. Výše jsme probrali všechna fakta o instalaci ohřívače vody. Před instalací vašeho beztankového ohřívače si vždy najměte zkušeného odborníka. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si, kolik GPM pro ohřívač vody bez nádrže a jak vyčistit ohřívač vody bez nádrže.