Jak sušit přikrývky v sušičce? 4 snadné kroky!

Nevíte, jak sušit přikrývky v sušičce? Před sušením zvolte stupeň ohřevu; střední teplota je pro deku nejlepší.

Velmi vysoké teploty poškozují přikrývku a při nízkých teplotách trvá sušení přikrývky příliš dlouho.

Poté vyberte časovač na sušičce a spusťte cyklus. Automatizovaná pračka s předním plněním a pračka s vrchním plněním již obsahuje cyklus odstřeďování, který pomáhá absorbovat vlhkost a suší vaši přikrývku těsně po dokončení cyklu máchání. Ano, přátelé, o sušení přikrývky je to všechno pravda. Buďte však opatrní, protože někdy může těžká přikrývka vaší sušičce ublížit. Zde v tomto článku se dozvíte, jak můžete přikrývky sušit v sušičce a proč byste mokré přikrývky neměli dávat do sušičky. Stačí pokračovat ve čtení.

Kroky sušení přikrývek v sušičce

Mnoho lidí tráví týdny bez čištění ložního prádla. Lidé by je chtěli jednoduše co nejrychleji usušit, kdykoli je potřeba opláchnout. Nemělo by to být příjemné. Někteří vymysleli řešení pomocí sušičky, která rychle pomohla usušit přikrývky. Na druhou stranu, házíte do tohoto sušáku vlhké přikrývky? Nikdy není dobrý nápad hodit do sušičky vlhkou deku. Mohutná přikrývka může snadno poškodit vaši sušičku, protože umožní usušit pouze polovinu oděvu, zastavit provoz nebo případně vzplanout. Níže jsme zmínili jednoduché kroky, jak sušit přikrývky v sušičce:

Krok č. 1. Nastavte teplotu sušičky

Když se chystáte sušit přikrývku v sušičce, první věc, kterou musíte udělat, je nastavit teplotu sušičky na střední nebo nízkou teplotu. Vyšší teploty mohou způsobit smrštění přikrývky nebo sežehnutí syntetických tkanin, jako je polyester. Když sušíte vlněnou přikrývku, sušte sušičku. Sušení v sušičce trvá dlouho, protože nevyužívá teplo a mělo by se to dělat pouze v případě, že se obáváte zničení vaší přirozené látky. Bavlna a syntetika jsou robustní textilie, takže jsou vhodné pro sušení (ale buďte opatrní s velmi vysokými teplotami na polyesterech, protože by měly být po chvíli náchylné k připálení).

Krok č. 2. Vložte deku do sušičky

Mějte na paměti, že když přikrývku vložíte do sušičky, je rovnoměrně rozložena na bubnu sušičky. Nechte přikrývku volně viset uvnitř kbelíku a vyhněte se jejímu shlukování.

Když začnete sušit, vyprázdněte prachový filtr v sušičce. Nadýchané materiály, jako jsou polštáře, ložní prádlo nebo přikrývky, absorbují množství prachu, který se může nahromadit a způsobit nebezpečí plamene.

Krok č. 3. Nastavte časovač na sušičce

Pokud je vaše deka pevné kvality a několikrát jste ji sušili a prali, je nejlepší možností nastavit sušičku na nízkou teplotu a spustit na ní kompletní cyklus. Přikrývky, tkané volně nebo křehké v krátkých dávkách, vždy před sušením se zaměřte na materiál přikrývky. Když nastavujete dobu sušení, nejprve si prohlédněte látku přikrývky nebo ji sledujte, když schne. Usušení jemné přikrývky trvalo delší dobu. Po bubnovém cyklu sušičku resetujte a pokračujte, dokud přikrývka úplně nevyschne. Přesušení může způsobit smrštění, spálení nebo poškození. Když nastavíte cyklus na sušičce na delší dobu, vyberte správný čas pro přikrývku, když ji sušíte, a nezapomeňte přikrývky kontrolovat během procesu po každých 15 minut.

Krok č. 4. Vyjměte přikrývku ze sušičky

Pokud si po vysušení přikrývky pomocí výše uvedených kroků všimnete, že vaše přikrývka není zcela vysušená a stále je trochu mokrá, jednoduše vyjměte přikrývku ze sušičky, nezačínejte další cyklus sušení závoje; škodí jen vaší dece. V takových situacích musíte deku po vytažení ze sušičky vysušit na vzduchu. Je to vaše štěstí, pokud sušíte deku za slunečného dne; to pomůže naplnit přirozenou svěžest vaší přikrývky, protože zbytková vlhkost odtéká, což vám ušetří potíže s vypalováním, smršťováním, statickou elektřinou a natahováním.

Tuto mokrou deku rozprostřete rukama, než ji pověsíte na prádelní šňůru nebo přehodíte přes něco rovného nebo širokého. Nechte deku důkladně vyschnout na vzduchu. Pokud nemůžete dosáhnout na sušicí stojan, můžete k přehození sušicí přikrývky použít šňůru na prádlo nebo širokou železnou tyč. Po nějaké době vyměňte strany přikrývky, aby se vzduch dostal na obě strany a přikrývka důkladně vyschla. Přikrývky sundejte, až budete mít pocit, že úplně vyschne. Také by vás mohlo zajímat, jak rychle usušit oblečení bez sušičky a proč moje sušička tak dlouho suší.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou; v tomto článku se všichni dozvíte, jak sušit přikrývky v sušičce. Abyste dobře porozuměli, přečtěte si pozorně výše uvedené kroky a mějte na paměti, že důkladně mokrou přikrývku nedávejte do sušičky; poškozuje pouze vaši sušičku a také vaši přikrývku. S nadějí se po přečtení tohoto článku stanou zřejmé všechny body, které vám nejsou jasné, a deku můžete rychle usušit u vás doma v sušičce. Děkujeme vám, přátelé, že jste s námi nakonec zůstali! Přečtěte si také o 8 nejlepších alternativách sušičky.