Jak sušit mokrou sedačku

Voda, bohužel, téměř jistě způsobí poškození vašeho nábytku. Vlhký nábytek se může rychle zdeformovat, hnít nebo dokonce plísnit. Jak tedy sušit mokrou sedačku?

Loveseats jsou běžným rysem téměř v každém americkém domě a kde je integrujete do svého každodenního rodinného života. V důsledku toho lidé bohužel milují sedačky velkým množstvím nečistot a dalších látek, jako je vlhkost. Pokud se sedadlo lásky zvlhne z vody, bude vyžadovat určité úsilí, aby se voda z polštářů odstranila a sedadlo lásky se obnovilo.

Dáváme přednost tomu, aby mokré sedátko bylo suché do 24 hodin, nejlépe dříve. Někdy může být dosažení tohoto cíle obtížné a čím delší vlákna zůstanou mokrá, tím větší je riziko vzlínání. Pokud však dokážete ovládat teplotu, vlhkost a proudění vzduchu, můžete svůj nábytek v daném časovém období rychle vysušit.

Co je to Loveseat?

Pohovka je kus sezení mnohem menší než gauč a obvykle má pouze dostatek místa k sezení pro dva dospělé. Obvykle používají sedačky jako přízvuk k doplnění místnosti. Jsou také užitečné v malých prostorech, kde by příliš velká pohovka byla příliš velká.

V malých prostorech je sedací souprava výbornou náhradou pohovky. Pohovky jsou navíc perfektní volbou pro zařizování malého bytu, který už má spoustu nábytku.

Jak dlouho lze nábytek ponořit do vody, než se zhorší?

Bohužel neexistuje jediná odpověď na to, jak může ponořit dlouhou nábytkovou vodu, než se zhorší. Množství vody a typ nábytku rozhodují o tom, zda můžete mokrou sedačku zachránit. Nejlepší způsob, jak se vyhnout ničení mokrého nábytku, je začít s úklidem co nejdříve.

Jak sušit mokrou sedačku?

Prvním krokem je co nejrychlejší vysušení a odstranění co nejvíce tekuté vody. Poté použijte odsávací zařízení, které je v dobrém provozním stavu. Nakonec si udělejte čas důkladně a hluboce extrahujte všechny oblasti.

Vyčistěte nečistoty a nečistoty

Pomocí vakua odstraňte nečistoty a jiné nečistoty z sedačky. Některé položky může být nutné vyčistit ručně. Vlhký hadřík a teplá voda mohou obvykle odstranit skvrny a oděrky.

Nikdy netřete látku do látky, aniž byste ji nejprve vyzkoušeli na skrytém místě. Poté důkladně otřete, dokud skvrny nezmizí. Olejové skvrny se odstraňují obtížněji, ale zkuste přidat několik kapek čistého mýdla do teplé vody.

Před přímým čištěním milostné sedačky z kůže, semiše nebo podobných materiálů si přečtěte štítek. Protože je kůže tak jemná, možná budete muset použít jedinečné čisticí prostředky. Pro bezpečnější akci oblast osušte měkkým bílým hadříkem.

Vyčistěte vodní skvrny na sedadle lásky.

Voda může zanechat viditelné skvrny na vašem milostném sedadle, v závislosti na materiálu. Pokud některé materiály nereagují dobře na vlhkost a odbarvují, mohou nastat viditelné vodní skvrny. Skvrny často způsobují minerály nebo nečistoty ve vodě.

Prvořadou prioritou by mělo být co nejrychlejší odstranění vodních skvrn z milostné sedačky. Není to jen nevzhledné, ale ponechání mokré a nečisté může způsobit alergie a dokonce pozvat plísně. Hlavně to udělejte bezpečně, abyste nedopatřením nepoškodili milostnou sedačku.

Po fázích čištění a extrakce urychlete proces sušení:

Měli byste zvýšit teplotu.

Čím více vlhkosti vzduch pojme, tím je teplejší. Rychlosti sušení proto můžete urychlit přidáním tepla do sušicího prostředí pomocí systému HVAC nebo přivádět teplejší (nízkou vlhkost) venkovní vzduch. Nakonec sklopte sedadlo lásky dozadu, abyste vysušili rám i polštáře.

Snižte vlhkost.

Kromě řízení proudění vzduchu a teploty může být prospěšný přenosný odvlhčovač profesionální kvality. Tyto jednotky rychle a efektivně odvádějí ze vzduchu velké množství vlhkosti. Zvláště pokud pracujete ve vlhkém prostředí, nic se nevyrovná výkonnému odvlhčování, které rychle vysuší vaše mokré sedátko.

Umístěte sedačku lásky na suché místo.

Nezapomeňte na parádní venku. Pokud jsou vnější podmínky pro sušení příznivé, otevřete některá okna. Nebojte se, že by se dovnitř dostal hmyz, ven by se dostali domácí mazlíčci; pouhé vpuštění dobrého suchého vzduchu může pomoci rychlejšímu schnutí.

Zlepšete vůni svého miláčku.

Zápach může být silný nebo mírný jako mírně nepříjemný zatuchlý zápach. Deodorizace znamená absorbovat vůni a poté ji odstranit, než ji tkanina znovu absorbuje. V závislosti na příčině a závažnosti vůně může její odstranění vyžadovat více než jedno čištění.

Chcete -li se zbavit zápachu z lásky, použijte jedlou sodu. Posypte, nechte hodinu odležet a vysajte. K úplnému odstranění pachů bude možná nutné tento krok několikrát opakovat.

Vyhledejte odbornou pomoc

Předpokládejme, že nemůžete opravit poškození vodou v sedadle lásky. Pak je na čase vyhledat odbornou pomoc při restaurování vašeho cenného nábytku. Většina společností zabývajících se obnovou škod způsobených vodou může také pomoci se sušením mokrého nábytku.

Mohou posoudit poškození a poskytnout odbornou radu, zda věc může předmět zachránit. Pokud je sušitelný, mají vybavení a zkušenosti, aby to mohli udělat rychle. Snižuje celkové poškození a zvyšuje pravděpodobnost, že si nábytek udržíte.

Závěr

Když to shrneme, jak sušit mokrou sedačku. V tomto článku jsme se podrobně zabývali a popsali, jak je dezodorizovat a dezinfikovat. Spravujte tyto tři proměnné – teplotu, větrání a vlhkost. Vaše mokré sedátko lásky rychle schne.