Jak stará je moje podložka Kenmore? 3 úžasné věci, které je třeba zvážit!

Jak stará je moje pračka Kenmore? Stáří poznáte tak, že znáte výrobce a identifikujete sériová čísla uvedená na jejich štítcích. Výrobci podložek Kenmore mohou být buď Whirlpool nebo Frigidaire. Zakoupili jste si nedávno pračku z druhé ruky, kterou budete používat doma? Nebo uvažujete o koupi?

Ať je to jakkoli, je důležité znát věk pračky. Znalost stáří pračky vám pomůže určit, zda byla prodána nebo zda byla správně oceněna, a také rozsah let, kdy ji budete moci používat.

Pokud nevíte jak, nebojte se, tento článek vám to probere.

Pračka Kenmore

Sears je jedním z těch obchodních domů, které prodávají spotřebiče značky Kenmore, ale tento produkt nevyrábí. Všechny přístroje, které prodávají, jsou vyrobeny různými výrobci, se kterými spolupracují. To je důvod, proč lze u praček Kenmore vidět různá sériová čísla a modely, takže je obtížné zjistit stáří pračky. Ale nebojte se, v tomto článku se dozvíte, jak číst věk.

Nové vs. Použité podložky

Když ucítíte čerstvou vůni čerstvě vyprané náplně, ta dřina stojí za to. Nic se nevyrovná pocitu, že po dni tvrdé práce prospíte vynikajícím, ostrým, čistým a novým povlečením. Všechny ty roztomilé radosti jsou díky našemu domácímu pomocníkovi, pračce. I když spotřebiče, jako je pračka, také potřebují čas, aby odešly a byly vyměněny, až přijde čas. Můžete se obávat, že utratíte další výdaje za více než tisíc dolarů nebo více za nový. Někteří majitelé domů ale rádi hledají použité. No a jaké jsou podmínky?

#1. Nové podložky

Ano, samozřejmě, kdo nemá rád nové zařízení? No, já ano. Jsou energeticky účinné, protože se každý rok vyvíjí nový model pračky. Efektivitu však určí energetické hvězdičkové hodnocení. Co je na nových spotřebičích skvělé? Jejich záruky, ano, nové stroje mívají roční záruku, která pomůže chránit spotřebič v případě poškození. Pokud se váš nový spotřebič během záruční doby rozbije, můžete ušetřit pár dolarů.

Jelikož se jedná o novinku, nabízí se více funkcí a provedení. Mezi vámi preferovanou barvou, speciálními funkcemi a kompaktními jednotkami najdete něco, co bude vyhovovat vašemu vkusu. Ale protože je to nový stroj, měli byste to očekávat na své náklady. Vím, že to bude trochu bolestivé pro kapsu, ale nový stroj by stál více než tisíc dolarů. I když jste tak pohlceni novými funkcemi nové pračky, možná budete chtít zvážit i její životnost. Moderní pračky ve srovnání se starými modely praček dlouho nevydrží. Může být užitečné vědět, jak obsluhovat pračku Kenmore.

#2. Použitá podložka

Pokud uvažujete o nákupu použité pračky, dobrá zpráva je, že pokud budete v tomto plánu pokračovat, ušetříte více. Opakovaným používáním pračky můžete ušetřit jak své účty za energii, tak přírodu. Pokud jste si nedávno koupili použitou podložku, můžete očekávat, že bude odolná, zejména u starších modelů, protože jsou docela známé svou odolností.

Ale protože je starý, některé díly mohou být vyměněny nebo odstraněny. Ano, ušetřili jste při nákupu nového, ale váš účet za energii s vámi může zamávat vysoko. Nebudou existovat ani žádné záruky, pokud je nenabídne předchozí majitel. Klikněte na tento odkaz, abyste věděli, na co se zaměřit při nákupu použité pračky.

Jak stará je moje podložka Kenmore?

Takže, jak stará je moje pračka Kenmore? Podle studie provedené National Association of Home Builders a Bank of America Home Equity v roce 2007 je životnost pračky 10 let. Jak ale určíte jeho stáří, pokud je z druhé ruky?

#1. Najděte sériové číslo a číslo modelu

První věc, kterou musíte udělat, je najít sériové číslo pračky a číslo modelu umístěné na zadní straně stroje. Můžete to také vidět na přední základně nebo někdy pod víkem.

#2. Určete výrobce

Podložka Kenmore je od společnosti Sears, ale vyrábí ji dva různí výrobci. Jedním je Whirlpool a druhým Frigidaire, který se liší systémem číslování. Myčky Whirlpool lze identifikovat podle jejich systému číslování, který má čísla začínající na „110“. Zatímco podložky Frigidaire mají čísla začínající „417“.

#3. Identifikace sériového čísla podle výrobce

Pokud Whirlpool vyrobil pračku Kenmore, sériové číslo vám může pomoci určit stáří vaší pračky. Například sériové číslo pračky začíná písmenem „L“, což znamená, že byla vyrobena v roce 2001. Následující písmena budou znamenat i následující roky. Pokud Frigidaire vyrábí vaši pračku, sériové číslo začíná dvěma písmeny následovanými několika čísly. U nejnovějších modelů bude první číslo představovat roky, kdy byla pračka vyrobena. Řekněme, že po prvních dvou písmenech sériového čísla ve vaší pračce vidíte číslo „2“, což znamená, že byla vyrobena v roce 2002, „3“ představuje rok 2003 a tak dále. Následující čísla určují počet týdnů výrobního dne.

Je to obal!

Už žádné myšlenky na otázku „Jak stará je moje pračka Kenmore?“ protože jste dočetli tento článek až do konce. Než ale přijdete s rozhodnutím, zda si pořídit novou nebo použitou pračku, zamyslete se nad tím, na čem podle vás můžete ušetřit více? Možná budete chtít vědět, jak resetovat pračku Kenmore.