Jak stabilizovat omítnuté stěny poškozené vodou? 5 kroků

V tomto článku zodpovíme vaši otázku, jak stabilizovat vodou poškozené sádrové stěny. Sádra je vhodný stavební materiál pro nátěry, zdobení a ochranu stěn a stropů. Nemůžeme se však vyhnout poškození vodou omítkou.

Je důležité vědět, jak stabilizovat vodou poškozené omítkové stěny, aby se předešlo dalším škodám. S tím jsou zde úžasné věci, které potřebujete vědět o jejich stabilizaci!

Stabilizace vaší omítnuté stěny poškozené vodou

Provedení tohoto procesu stabilizace sádrové stěny vám zabere pouze pět kroků. Může to vyžadovat 3-4 hodiny práce a několik dní na sušení. Nenechte se však odradit časem!

Následují kroky k vyřešení vašeho problému.

Krok č. 1. Posuzování a odstraňování škod

Než cokoli jiného, ​​zkontrolujte množství poškození, které má vaše sádrová zeď. Pokud dojde k úniku vody, okamžitě jej opravte, aby nedošlo k dalšímu poškození. Kromě toho jej před zahájením procesu nejprve vysušte.

Chcete -li zahájit stabilizaci, musíte nejprve odstranit poškození. Oloupejte odlupující se barvy nebo odstraňte měkká, poškozená místa. Vykopejte všechny bublající omítky a případné degradované latě nožem, dokud se nedostanete k nepoškozeným částem sádrové stěny.

Krok č. 2. Utěsnění poškození vodou

Po odstranění poškození vyčistěte a omyjte povrch sádrové stěny. K čištění prachu můžete použít kartáč a houbičku k odstranění zbytků vápenných usazenin. Poté nechte zeď vyschnout.

Vyberte si mezi použitím omítky na bázi oleje nebo rychleschnoucího základního nátěru. Aplikace základního nátěru může pomoci snížit krvácení skvrn a zbytkové kontaminace. Primery na bázi oleje mohou schnout 24 hodin, zatímco rychleschnoucí primery trvají jen hodinu.

Krok č. 3. Oprava sádrové stěny

Připravte spárovací hmotu a naneste tenkou vrstvu na vyplnění chybějící omítky na zeď. Vyrovnejte první nátěr, aby měl hladký povrch. Poté ji nechte odležet, dokud nebude tvrdá.

K odstranění hrubých částí nebo hřebenů na zdi použijte střední brusný papír. Tento krok však nebude vyžadovat úplné vyhlazení omítkové stěny. Musíte odstranit pouze hrubé části.

Vyčistěte prach a setřete jej. Poté nechte zaschnout.

Krok č. 4. Nanesení druhé vrstvy

Dále je třeba na omítkovou zeď nanést silnější vrstvy spárovací hmoty. Pokud dáte tenkou vrstvu vodorovně, musíte tlustou vrstvu rozložit svisle. Zajistěte, aby druhý nátěr byl v kolmém směru k prvnímu.

Poté opakujte druhou část kroku č. 4. Brousit povrch a setřít prach.

Krok č. 5. Broušení a malování

Nakonec pomocí 120 brusného papíru povrch důkladně vyhlaďte. Otřete prach a znovu naneste základní nátěr. Ujistěte se, že používáte stejný základní nátěr, jaký jste použili dříve.

Poté počkejte, až základní nátěr zaschne, a teprve potom proveďte konečné úpravy nebo natřete. Použijte stejnou barvu barvy, jakou má vaše zeď, aby byla oprava neviditelná. Abyste se ujistili, že jste celý proces provedli správně, můžete o kontrolu sádrové stěny požádat zkušeného člověka.

Proč je nutné stabilizovat sádrové stěny poškozené vodou?

Voda ovlivňuje nejen samotnou omítku, ale také rámování a lať. Doporučuje se okamžitě omítnout stěny, protože poškození vodou je může poškodit a poškodit.

Některé DIY stabilizace omítnutých stěn poškozených vodou mohou způsobit poškození po několika měsících nebo letech po jejich stabilizaci. Můžete to udělat sami, ale ujistěte se, že děláte věci správně.

Pokud si tím nejste příliš jistí, můžete si najmout odborníky, kteří vám pomohou. Nicméně před najetím osoby se ujistěte, že mají licenci a pojištění. Licence dokazuje jejich důvěryhodnost a jejich pojistné krytí může zajistit ochranu v případě, že dojde k nežádoucím okolnostem.

Kolik vás bude stát stabilizace omítnuté zdi poškozené vodou?

Pokud se chystáte sami stabilizovat vodou poškozenou omítku, utratíte za materiál až 60 dolarů. Nemusíte platit za práci, protože to budete dělat sami.

Některé omítnuté stěny poškozené vodou však vyžadují opravu omítky od zkušeného majitele. Najímání osoby na tuto práci může být dražší a může stát až 70 až 100 $ za čtvereční stopu. Náklady na opravu však závisí na velikosti poškození.

Pokud je vaše sádrová stěna stále mokrá od poškození vodou, musí nejprve vyschnout. Sušení úniku vody ze sádrové stěny může vyžadovat restaurátorské služby, například instalatérské práce. Tato služba vás může stát 2 000 až 5 000 $ za sušení a opravy.

Závěr

Nyní, když jsme již odpověděli na vaši otázku „jak stabilizovat vodou poškozené omítkové stěny“, můžete nyní začít pracovat na svém! Zajistěte správné provedení kroků, abyste dosáhli dokonalé stabilizace. V opačném případě může dojít k dalšímu poškození v důsledku neúspěšného procesu stabilizace.