Jak spustit tlakovou myčku z vodní nádrže? Kompletní průvodce!

Jak spustit tlakovou myčku z vodní nádrže? Vše, co potřebujete, je nádrž na vodu vyrovnaná nebo umístěná výše než vaše tlaková myčka. Poté můžete očekávat, že z vašeho kohoutku vyteče 8 galonů vody.

Mnoho lidí má tendenci zapomínat, že při použití vodní nádrže pro zásobování vodou musí být vodní nádrž umístěna na úrovni nebo výše než pračka. Proto mají problémy s používáním tlakové myčky.

Také jsem měl kdysi stejný problém, ale po nějakém výzkumu a experimentech s mým zařízením jsem našel správný způsob, jak tyto věci používat a jak by měly být provozovány. Takže zůstaňte naladěni a můžeme začít.

Nádrž na vodu a tlakové myčky

Tak proč vlastně potřebujete tlakovou myčku? Inu, tlaková myčka stříká vodu neuvěřitelnou rychlostí a ten tlak způsobí, že špína stéká z povrchu, který čistíte. Ale než tak učiníte, musíte nejprve pochopit, jak oba fungují jako systém. Vím, že každý, kdo to hledá, pravděpodobně zná moderní tlakové myčky, ale neví, jak s nimi zacházet. I když jejich použití je hračka, jakmile víte, jak tato věc funguje

Připojení tlakové myčky k nádrži

Správné nastavení tlakové myčky s nádrží je klíčem k úspěchu vaší práce. Tím také zajistíte, že tlaková myčka dostane správné množství vody, které potřebuje k vystříknutí.

Je to jako krmení vašeho stroje; pokud nemůžete poskytnout správné jídlo, nezlepšilo by to službu. Totéž platí pro tlakové myčky; čím je pračka vlivnější, tím více GPM nebo galonů za minutu potřebuje hodně vody, jinak nedosáhnete požadovaného tlaku.

Bez dostatečného přísunu vody tedy nečekejte, že vaše pračka odvede tu nejlepší službu. Například, pokud vaše tlaková myčka má 5,0 GPM, ale je připojena k běžnému kohoutku, může jít pouze o stroj 2,0 GPM.

Krok č. 1. Připojte závit k tvarovce

První věc, kterou musíte udělat, je vyhledat armaturu pro banjo umístěnou na nádrži. Poté k němu připojte závit. Dále přidejte vložku k PVC a zajistěte je teflonovou páskou.

Krok č. 2. Připojte kulový kohout

Některé nádrže mají kulový ventil a ostnaté konektory, takže zkontrolujte, zda je máte. Pokud ne, můžete si konektor proti ostnu zakoupit online. Ostnatý konektor pomůže udržet vodu vytékající z nádrže.

Krok č. 3. Připojte hadici k tlakové myčce

Po zajištění konektoru proti ostnu je čas připojit hadici připojenou k přívodnímu potrubí tlakové myčky. Přívodní potrubí se obvykle nachází někde vedle vstupu pro zahradní hadici. Zde je návod, jak opravit hadici tlakové myčky.

Způsoby spuštění tlakové myčky z vodní nádrže

Nyní někdy zaznamenáváme zpoždění nebo výpadky elektřiny, například výpadky proudu, takže pokud vás zajímá, jak spustit tlakovou myčku z vodní nádrže, i když není elektřina, pak odpověď zní, ano, můžete. Ve skutečnosti nezáleží na tom, jaký druh tlakové myčky máte. Bez ohledu na to, zda je napájen plynem nebo elektřinou, stále můžete na nádrž na vodu spustit tlakovou myčku.

Provoz tlakové myčky není tak složitý. V blízkosti stroje, který používáte, budete muset zajistit nádrž na vodu. V tomto ohledu je přenosná nádrž pro tento úkol ideální, protože ji můžete při práci nosit všude kolem sebe. Nádrž má čerpadlo, které vyvíjí tlak na vodu a vytlačuje ji ze sprejové tyče. Možná však budete muset věnovat pozornost typu trysky, kterou používáte, protože může ovlivnit požadovaný tlak.

Některé tlakové myčky mají v jednotce tři typy trysek: trysku pro rozprašování detergentu, proplachovací trysku a tryskací trysku, které mají různé použití.

Rozprašovací tryska čisticího prostředku se používá k čištění širokých ploch na silnicích a stezkách. Na druhé straně se pro celkové čištění používá proplachovací tryska. Zároveň se k čištění hluboce znečištěných míst používá tryskací tryska. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, kolik vody spotřebuje tlaková myčka.

Odstraňování problémů s tlakem v tlakových myčkách

Mohou nastat chvíle, kdy nemůžete dosáhnout správného tlaku, který byste chtěli. Nebojte se, protože existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit. Problém může být v připojovacích ventilech tlakové myčky.

Odstraňování problémů můžete začít tím, že zkontrolujete, zda jsou všechny spoje hadic dostatečně utěsněny, aby utěsnily tlak dovnitř. Poté, co se ujistíte, že jsou spoje těsné, můžete zkontrolovat stříkací tyč. Některé stříkací tyče jsou dodávány s úpravami, jako je žádný tlak nebo nízký tlak. Znovu zkontrolujte nastavení tlaku stříkací trysky. Dále je třeba zkontrolovat kohoutek tlakové nádoby, zda je již zapnutý.

Možná budete muset upravit rychlost tlaku a nastavení spreje, abyste dosáhli požadovaného tlaku. Nastavte je správně a po kontrole všech zkuste tlakovou myčku znovu použít. Ty by měly vyřešit vaše problémy s tlakem. Zde jsou tipy na údržbu a odstraňování problémů.

Je to obal!

Nyní, když víte, jak spustit tlakovou myčku z nádrže na vodu, doufám, že vám to ušetří námahu s hledáním jiných zdrojů vody, které by pokryly vaše potřeby vody. Pamatujte, že budete potřebovat více zásob pro dostatečnější a výkonnější tlakovou myčku.