Jak spustit ohřívač teplé vody v RV? 3 snadné kroky!

Chcete se naučit, jak spustit ohřívač teplé vody v RV? Poté si přečtěte a dodržujte tři rychlé kroky, které vám pomohou užít si horkou vodu při kempování. Ať už máte propan nebo elektrický, naučit se ovládat ohřívače vody RV je snadný úkol. Pokud jste připraveni, pojďme o nich dále diskutovat.

Kempování je osvěžující a nechcete si čistit obličej vodou v potoce, protože je prostě příliš studená na to, abyste ji zvládli!

Mít vodní ohřívač uvnitř vozidla je tedy lepší a pohodlnější. Použití je také pohodlnější než vařit vodu ohněm, protože to bude vyžadovat přípravu dalších věcí, ale v obytných automobilech stačí naplnit nádrž na vodu nebo připojit zdroj vody.

Co je to ohřívač vody pro obytné vozy?

RV ohřívače vody jsou běžně instalovány v dodávkách používaných v kempování. Dodávka podporuje zařízení jako doma, jako je postel, umyvadlo a přenosná toaleta, takže je vhodná pro cestování nebo kempování. Aby se spotřebitelé cítili jako doma, výrobci připojují ohřívače vody, které jim pomohou překonat chladné počasí, ať už budou kdekoli. Před cestou nebo kempováním se prosím ujistěte, že vaše obytné vozy zkontroluje profesionál, abyste předešli nepříjemnostem a pomohli vám nastavit topení.

Dva typy ohřívačů vody RV jsou elektrické a propanové. Většina kempů nyní nabízí elektriku připravenou k připojení, kterou můžete připojit k ohřívači vody pro obytné vozy. Pokud máte propanový karavan, musíte před spuštěním ohřívače vody vyjmout nádrž z vozidla. Je nezbytné umístit propanovou nádrž na otevřené prostory, aby se předešlo možnému poškození.

Kroky pro spuštění ohřívače teplé vody v RV

Zjistěte, jaký typ ohřívače vody máte ve svém vozidle. Je to elektrické nebo propanové topení? Pokud máte jeden z těchto dvou a chcete vědět, jak spustit horkou vodu v RV, níže uvedené kroky vás navedou, kde začít a co dělat dále. Pokud je to vaše poprvé a jste zmatení z částí a funkcí, nebojte se, mám to s vámi. Pokud jste připraveni, můžeme začít!

Krok č. 1. Naplňte nádrž nebo připojte přívod vody

Ať už váš ohřívač vody pro obytné vozy podporuje nádrž nebo bez nádrže, první věc, kterou musíte udělat, je naplnit nádrž vodou nebo připojit přívod vody k vašemu ohřívači vody. Pomůže nám to hladce přejít k dalšímu kroku. Pomohlo by, kdybyste umístili přívodní ventil vody do ohřívače vody a pak připojili druhý konec hadice přívodu vody. Na druhou stranu, pokud má váš ohřívač vody RV nádrž, musíte ji naplnit vodou. Ukazatel vody vám pomůže určit množství vody ve vaší nádrži. Pokud chcete, můžete naplnit vodu do poloviny. Po připojení vody nebo naplnění nádrže vypněte obtokový ventil vody.

Krok č. 2. Připojte zdroj napájení

Poté, co zjistíte, jaký typ ohřívače vody RV máte ve vozidle, musíte zapnout napájení ohřívače vody. Pokud je to propan, otevřete propanovou nádrž otočením knoflíku proti směru hodinových ručiček a poté otočte vypínačem na ohřívači vody. U elektrických ohřívačů vody můžete v kempu požádat o dostupnost elektrických přípojek, ale většina z nich to nabízí. a musíte zaplatit další poplatky. Poté, co najdete elektřinu, zapojte ohřívač vody a zapněte vypínač ohřívače vody. Můžete si také přečíst o tom, co je napájení a jak funguje.

Krok č. 3. Připravte si horkou vodu

Pokud je váš ohřívač vody na elektrický pohon, musíte počkat alespoň 30 až 90 minut, než se voda ohřeje. Příprava teplé vody závisí na tom, kolik vody máte v nádrži. Mezitím je rychlejší připravit horkou vodu v propanu. Po zapnutí ohřívače vody najděte ovládací panel. Na propanový nebo plynový pohon, to primárně podporuje nádrže a musíte to zapálit zapalovačem. Tak, pojďme na to. Po nalezení ovládacího panelu jej otevřete a podívejte se na ovládací prvky zapalování. Pokud ještě nejste obeznámeni s ovládáním zapalování, nahlédněte do příručky.

Na druhou stranu pokračujme, pokud již ovládání zapalování znáte. Otočte knoflík ovládacího panelu do polohy „pilot“. Poté stiskněte tento knoflík dolů, aby propan mohl téci, získejte dlouhý zapalovač a zapalte jej. Po zapálení uvolněte knoflík a poté jej otočte do polohy „zapnuto“. Počkejte, až bude vaše voda připravena k použití. Po použití ohřívače vody se ujistěte, že jste vypnuli ohřívač vody spolu se zdrojem energie (propan nebo elektrický a přívod vody). To je způsob, jak spustit ohřívač teplé vody v RV, přátelé!

It’s A Wrap!

Nyní, když jste zjistili, jak spustit ohřívač teplé vody v RV, můžete připravit teplou vodu, ať jste kdekoli. Obytné vozy vám jistě pomohou překonat nachlazení. Pokud váš obytný vůz nefunguje dobře, bude to problém, takže si ho před cestou nechte zkontrolovat. Můžete si také přečíst o tom, jak upravit teplotu na ohřívači teplé vody a jak zapálit plynový ohřívač teplé vody.