Jak správně zavěsit závěsy přes tyče

Dopřejte svým oknům elegantní a měkký vzhled, když se naučíte přehazovat závěsy přes tyče. Zavěšení prostřihů na horní část vašeho okna mu dodává nový vzhled a změkčuje tuhost tyčového nebo závěsového kování.

Naštěstí je toto úžasné a cenově výhodné ošetření oken docela snadné. Průsvitný závěs si můžete zakoupit již hotový nebo si vyrobit vlastní. Omotejte měkkou látku kolem tyče a upravte ji tak, aby vytvořila měkké závěsy.

Okenní šátky

Termín, který návrháři používají k popisu záclon elegantně přehozených přes tyče, jsou okenní šátky. Může být v horní nebo boční části okna, aby vašim běžným závěsům dodal nádech elegance a větší hloubky.

Šátky můžete prodloužit až do horní poloviny okna nebo je nechat až k podlaze, abyste vytvořili loužičku látky. Délka závisí na typu stylu, pro který se chystáte. Někteří lidé se rozhodnou pro nestejné délky s pouze jedním koncem splývajícím rozkošně směrem k podlaze.

Majitelé domů se obvykle rozhodnou pro čirou látku, když vybírají záclonu k přehození přes tyče. Tenké a lehké materiály usnadňují tvarování a přeskupování při omotávání kolem prutu. Je také ideální pro vytváření měkkých křivek a splývavé látky.

Přidání okenních šátků, které dodají vašemu ošetření oken více osobitosti, je přesně tím důvodem, proč se musíme naučit, jak přetáhnout závěsy přes tyče. Naštěstí máme jen podrobný postup krok za krokem, jak začít.

Krok 1: Určete míry.

Jak jsme již zmínili, neexistuje žádná konkrétní délka, pokud jde o závěsné šátky na okna. Můžete se rozhodnout pro kratší nebo delší délky s vyváženou nebo nevyváženou tkaninou vycházející ze samotného prutu. Před měřením látky se rozhodněte, jaký typ vzhledu chcete dosáhnout.

Poznámka: Aby byly kroky jasné, použijeme jako referenční bod tradiční design okenního šátku, jehož konce splývají těsně nad okenním parapetem.

Chcete-li zjistit, kolik látky budeme potřebovat, pořiďte si špulku nitě. Ano, ne krejčovským metrem, ale špulkou nitě. Bylo by snazší manévrovat s nití a omotávat ji kolem tyčí, abyste získali ideální délku ve srovnání s páskou.

Krok 2: Navlékněte provázek.

Odmotejte cívku a navlékněte provázek z jednoho konce prutu na druhý. Berte to jako záclonu, kterou snadno přehodíte přes tyč. Určete lup vaší hloubky a upravte struny, dokud nezískáte přesný vzhled úpravy okna.

Nit vám poslouží jako vodítko, které vám umožní vizualizovat, jak se vaše záclona bude zahalovat a ovíjet kolem tyče. Pro snadné šátky na okna zavěste jeden konec provázku na levou stranu tyče, nechte ji uprostřed uprostřed a druhý konec šňůrky zahákněte na pravou stranu tyče.

Jakmile budete mít správnou délku a umístění provázku, zacvakněte konce a sejměte jej z prutu. Změřte celkovou délku provázku, protože bude sloužit jako délka vašeho hotového závěsu.

Krok 3: Proveďte úpravy.

Průsvitné závěsy běžné velikosti by vám měly poskytnout elegantní okenní šátek bez dalšího přizpůsobení. Pokud vaší látce chybí centimetr nebo dva, můžete její uspořádání vždy upravit tak, abyste využili přesnou délku záclony.

Pokud dáváte přednost delším nebo kratším závěsům, které se přehodí přes tyče, můžete snadno odstranit lem, odstřihnout přebytečnou látku nebo přidat pár centimetrů (v závislosti na požadovaném výsledku). Boky opět olemujte a látku vyžehlete.

Krok 4: Zatáhněte závěs.

Zavěste tyč na držáky. Vezměte jeden konec vašich záclon nebo předem upravených záclon a přehoďte jej na jednu stranu tyče. Ujistěte se, že nejprve podepřete přední závaží, aby hned nespadlo.

Opatrně vezměte druhý konec a přehoďte jej přes nedotčenou stranu tyče. Upravte látku tak, aby se mohla sama vyrovnat na vodorovné tyči. Okraje záclon můžete zajistit přidáním špendlíků, sponek nebo cvočků, kterými látku ukotvíte na svém místě.

Tipy pro návrh

Uprostřed prutu můžete udělat jednoduché, dvojité nebo vícenásobné swagy nebo křivky. Omotejte závěsy kolem tyče a nechte boky tvořit splývavé závěsy. Zajistěte látku pomocí sponek nebo špendlíků.

Můžete to dokončit některými záhyby a dalšími dekorativními ozdobami, jako jsou řetězová světla a mnoho dalších. Pro tento typ úpravy oken možná budete chtít použít dekorativní tyče s koncovkami spíše než běžnou záclonovou tyč.

Okenní šátky pouze zjemňují tuhost kování závěsu. Tyč zcela nezakryje, zvláště pokud jako závěsy používáte průsvitné závěsy. Můžete však experimentovat s jinými vzory, abyste opravdu skryli ty nepříjemné záclonové tyče.

Shrnutí

Celkově vzato, naučit se, jak zavěsit závěsy přes tyče, je docela snadný výkon. Není mnoho hardwaru, se kterým byste mohli pracovat, zvláště pokud již máte nainstalovanou tyč a držáky. Elegantně zahalte závěsy a dodejte ošetření oken hloubku, texturu a další barvy.