Jak snadno uvázat závěsy

Nudí vás vaše pravidelné staré záclony? Dodejte svému prostoru nádech života a barev, když se naučíte vázat závěsy. Navzdory své květinové a hippie pověsti ve společnosti mohou závěsy ve skutečnosti vytvořit zábavný a moderní vzhled.

S vířivými, rovnými, texturovanými a jednoduchými vzory předefinujte úpravy oken. Udělejte odvážná prohlášení nebo trendy vzory a sofistikované vzory. Vše, co potřebujete, je váš výběr tekutých barviv, přírodních záclonových látek, jako je bavlna, hedvábí, vlna a další syntetické látky.

Jednoduše látku předem vyperte a sůl v kbelíku rozpusťte ve velmi horké vodě. K roztírání tekutého barviva použijte stříkací lahvičky. Namočte oblast hadříku omotaného gumičkami a opláchněte ve studené vodě. Můžete použít jednu barvu nebo smíchat více odstínů dohromady.

Tie-Dye 

Při výrobě vlastních kravatových závěsů můžete experimentovat s metodami barvení ombre, krouživými a pruhovanými vzory, dokonce i se základní batikou. Jen se ujistěte, že nezavazujete záclonovou látku vyrobenou ze 100 procent polyesteru.

Je to skvělý DIY projekt, který můžete dělat i se svými dětmi a rodinou. Je to také jeden z největších módních trendů roku 2020. Tie-dye je oblíbený design v oblečení, který můžete udělat na jakýkoli kus syntetické látky.

Krok 1: Vyberte si záclonovou látku

Nejdůležitější částí při zdokonalování kravatového řemesla je nalezení dokonalé látky. Některé materiály jako polyester a jiné syntetické tkaniny nejsou schopny udržet barvivo. Použití bavlny, hedvábí a podobných látek způsobí, že záhyby látky zajistí vzor v závěsu.

Krok 2: Připravte látku

Naplňte kbelík vodou a sodou. Namočte látku do směsi alespoň na patnáct až třicet minut. Soda umožní barvivu přilnout na látku. Budete schopni zachovat velkou část této zářivé barvy.

Po namočení látku vykroužkujte, abyste se zbavili přebytečné vody. Ujistěte se, že tkanina záclony je vlhká, aby mohla snadno absorbovat matrici. Vlhká látka vám také umožní zmačkat a vytvarovat záclonu tak, aby vytvořila vzor.

Krok 3: Zatočte látku

V tomto kroku vytvoříme spirálovou vázací látku. Položte látku naplocho pravou stranou nahoru. Rozhodněte se, kde chcete, aby se vytvořil střed vaší spirály. Můžete jej umístit do středu nebo na stranu látky. Záleží na efektu, který chcete vytvořit.

Jakmile zjistíte, kde chcete mít střed spirály, uchopte látku mezi ukazováček a palec. A otočte ji tak, aby se látka stočila do těsné spirálovité formace. Upravte jej, jak chcete, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu.

Zajistěte hadřík na místě pomocí provázku nebo gumičky.

Krok 4: Obarvěte látku

Pokud chcete krásný efekt barvy na kravatu, možná budete chtít použít stříkací lahvičku. Existují kravatové barvy, které se dodávají ve stříkací lahvičce, takže si nemusíte míchat vlastní barvu na látky. Naštěstí si můžete snadno koupit stříkací lahvičky a běžné barvy na látky samostatně v místních obchodech.

Nastříkejte tekutinu na celou látku. Ujistěte se, že látku důkladně nenamočíte. V opačném případě zcela odstraní vzor a koncept kravatových barviv. Můžete být kreativní v tom, jak roztíráte tekutinu po materiálu.

Jakmile na látku dostanete požadované množství tekutiny, nechte ji působit 24 hodin. Časový rámec umožní barvivu zatuhnout a pěkně obarvit látku. Jakmile barvivo ztuhne, opláchněte jej studenou vodou. Umístěte jej do sušičky a zavěste jako obvykle.

Tipy pro návrh

Pokud chcete použít více než jednu barvu, nyní by byl ten správný čas začlenit barviva dohromady. Duhovou kravatu můžete vyrobit tak, že použijete různé barvy a posypete jimi látku. Vytvořte ombre efekt pomocí světlejších a tmavších odstínů stejného odstínu.

Krok 5: Zavěste závěsy

Když vaše záclony důkladně uschnou, vezměte závěsné kování a nasuňte je na tyč. Zavěste na držáky a užijte si své čerstvě nabarvené závěsy. Naučit se vázat závěsy je docela snadný podnik. Je to také příjemný projekt, který můžete udělat se svou rodinou.

Vytváření vzorů

Jak jsme již zmínili, můžete vytvořit různé vzory jako ombre a pruhy. Vytvořený vzor můžete snadno změnit tím, jak látku složíte. U ombre závěsů nemusíte látku skládat.

Vyzkoušejte metodu barvení ve vaničce a přidejte tmavší dávku barvy a nechte ji vyblednout do světlejšího odstínu. Pomalu vytahujte jednu část po druhé, aby ponořená látka časem získala tmavší barvu.

Tradiční tie-dye se provádí stejným způsobem, jak jsme uvedli výše. Vaší základní barvou je látka samotná, ale můžete ji také změnit tak, že celou záclonu obarvíte naplocho v jedné barvě. Jakmile změníte základní barvu, přidejte svou tekutou barvu na kravatu a vytiskněte design.

Celkově vzato, naučit se vázat záclony je perfektní víkendová aktivita. Můžete také zkusit experimentovat s různými vzory a potisky prostřednictvím základní batiky. Nebojte se zkoušet nové věci a užijte si barevnost a luxus ve vašich úpravách oken.