Jak snadno opravit stůl poškozený vodou: Nejlepší 6stupňový návod

Máte -li potíže s nábytkem, podívejte se na tento rychlý a snadný průvodce, jak opravit stůl poškozený vodou. Zůstaňte v kontaktu s tímto užitečným čtením, protože jsme zodpověděli některé časté otázky týkající se této situace.

Potřebné materiály

Před celým postupem se ujistěte, že máte následující materiály. Jakmile budete mít kompletní materiály, můžete vyrazit!

 • Vlhká tkanina
 • Jedlá soda
 • Lžíce
 • Ocet
 • Olivový olej
 • Mělká mísa
 • Negelová zubní pasta
 • Ocelová vlna
 • Polyuretan na mořské bázi

Oprava stolu poškozeného vodou

Krok č. 1. Vysušte stůl

Než opravíte stůl poškozený vodou, měli byste jej důkladně vysušit. Tento krok pomůže odstranit vlhkost tím, že ji necháte alespoň 24 hodin schnout na přímém slunci. Je to lepší než používat fén nebo fén.

Poznámka: Nábytek by měl být zcela vysušen, ale ne příliš rychle. Mohou nastat případy, kdy se dřevo může příliš rychle vysušit nebo se pohnout. Udělejte si čas a buďte trpěliví, abyste dosáhli skvělých výsledků.

Krok č. 2. Použijte více upevnění

Hned po vysušení stolu začněte opravou potřebného upevnění. Podívejte se na díly, které potřebují větší podporu. Při přidávání upevňovacích prvků se ujistěte, že děláte vše správnými nástroji a vzdalujete se od vlhkosti.

Krok č. 3. Smíchejte malé množství jedlé sody

Získejte mělkou misku a smíchejte malé množství jedlé sody s dostatečným množstvím vody, abyste pomocí lžičky vytvořili pastu. Utěrkou byste měli vklouznout do pasty a otřít ji vodou poškozenou oblastí stolu při tření současným zrnem. Poté pokračujte v tření doprava, dokud nezmizí zabarvení, a poté pastu setřete vlhkým hadříkem.

Krok č. 4. Zkombinujte stejné díly octa a olivového oleje a poté naneste na poškozené místo

Lžící promíchejte stejné díly olivového oleje a octa. Poté budete muset hadřík namočit do směsi, kterou jste vyrobili, a aplikovat jej na poškozenou oblast podle zrna ze dřeva. Olej potřete suchým hadříkem, aby se dřevo lesklo a pufrovalo.

Krok č. 5. Do poškozené oblasti vetřete standard

Získejte negelovou zubní pastu přímo přes oblast poškozenou vodou hadříkem a vetřete přiměřené množství. Otřete jej vlhkým hadříkem a poté stůl vyleštěte, aby byl hladký.

Krok č. 6. Nalijte malé množství starožitného oleje

Vodu poškozenou vodou nalijte dobrým množstvím dokončovacího oleje. Důrazně doporučujeme používat mořský polyuretan.

Olej potřete kuličkou z jemné ocelové vlny. Jakmile značka zmizí, setřete olej čistým hadříkem.

Poznámka: Pokračujte v jeho spouštění do poškozené oblasti ocelovou vlnou. Jakmile poškození zmizí, otřete celý povrch hotovým olejem.

Jak voda poškozuje dřevěný nábytek?

Dřevo je přírodní materiál a je náchylné k plesnivění a hnilobě, když je vystaveno přílišné vlhkosti nebo vodě bez jakékoli ochrany. Může to vést k bobtnání a zabránit vysokému obsahu vlhkosti.

Je velmi pravděpodobné, že získáte vodoznak způsobený povrchovou úpravou dřeva. Když je vodoznak světlý, znamená to, že skvrna je stále na povrchu. Na druhou stranu, mít tmavý vodoznak znamená, že do povrchové úpravy dřeva vstoupila voda.

Jak opravit oteklé dřevěné stoly poškozené vodou?

Budete se muset vypořádat s poškozením vodou na stole. Poškození je neočekávané a nevyhnutelné a existují případy, kdy lze vyřešit lehké škody. Vezměte na vědomí tipy v horní části této části pro opravu nábytku.

Jak odstranit vodoznaky na dřevěném nábytku?

Ať už jde o fixaci skvrny na dřevě nebo o opravu vodoznaků, bylo by nejlepší ji odstranit pomocí mořského polyuretanu na stůl. Pokud to nefunguje, můžete použít alternativní metody s využitím organických materiálů. Jedná se o následující:

 • Olivový olej
 • Jedlá soda smíchaná s vodou
 • Směs octa
 • Rozpusťte sůl
 • Pokud nic z toho nefunguje, můžete povrch stolu obrousit a budete muset znovu nanést vrstvu vodotěsného polyuretanu.

  Je lepší najmout profesionála?

  Nečekejte vynikající výsledky, protože ne každý má dovednosti a roky odbornosti, které mají profesionálové. Pokud chcete mít dlouhodobý účinek na obnovu vašeho stolu poškozeného vodou, bylo by nejlepší, kdybyste zavolali odbornou pomoc. Většina z těchto lidí se s tímto druhem problému setkává každý den, takže nebudete mít žádné potíže s jejich řešením.

  Závěr

  Jsme rádi, že vás vidíme v tomto bodě tohoto článku o tom, jak opravit vodou poškozený stůl. Postupujte podle rychlých a snadných kroků a dbejte na bezpečnost, abyste se vyhnuli nežádoucím problémům s nábytkem. Pokud také chcete lepší opravu, pamatujte, že je lepší zavolat odborníka, který vám pomůže.