Jak snadno napsat zprávu o poškození vodou pro podlahy z tvrdého dřeva

Poté, co došlo k nedávnému poškození vodou, je nutné pochopit, jak napsat zprávu o poškození vodou pro dřevěné podlahy. Ať už máte pojistné krytí domova nebo se chystáte pojistné plnění uplatnit, pomůže vám získat pojistnou událost.

Poškození vodou má různé formy a ovlivňuje každou stavbu domu jinak. Nejzranitelnější strukturou jsou však podlahy.

Pokud je to tvrdé dřevo, je ještě náchylnější k vážnému poškození. Naštěstí jsou k dispozici pojištění, která vám pomohou s náklady na opravu, takže budete moci mít opět krásnou podlahu. Chcete -li vytvořit sestavu, jedná se o počáteční kroky, které byste měli provést, a zjistit, co by mělo být zahrnuto do nároku.

Druhy škod na vodě kryté pojištěním

Většina pojistných krytí domů řeší problémy s poškozením vodou a pomáhá majitelům domů se vzpamatovat. Ne každý incident související s vodou je však součástí tohoto ustanovení. Existují určité typy škod způsobených vodou, které považují za udělení nároku. Zahrnuje poškození vodou:

  • Náhlý výtok vody
  • Bouře
  • Náhodné přetečení a záloha kanalizace
  • Potopa

Jedním z hlavních požadavků na získání pojistného příspěvku je, aby škoda byla náhodná. Poškození podlahy v důsledku náhlého prasknutí potrubí by mělo být považováno za přijatelné, zatímco postupné poškození, jako je růst plísní a hub, které se stane v průběhu času, nebude pokryto.

Stále by však bylo lepší poradit se s důvěryhodným právníkem, který vám pomůže najít nejlepší pojištění vhodné pro vaše konkrétní problémy. Mohou vám také pomoci porozumět dalším výsledným škodám způsobeným incidentem, jako jsou zasažené zdi v okolí. Náklady na jeho opravu vám mohou být vráceny, pokud je zahrnete do zprávy.

Jak pojistné krytí pomáhá při poškození vodou

Než začnete žádat o pojistnou událost, musíte nejprve porozumět procesu.

1. Fotografujte

Jako důkaz poslouží fotografování problému a výsledného poškození okolními strukturami. Mělo by být zahrnuto, aby pojišťovna mohla měřit náklady na náhradu, kterou si zasloužíte.

2. Dohoda o pokrytí

Můžete se rozhodnout opravit podlahu, pokud víte, co dělat s dřevěnými podlahami poškozenými vodou, ale pro konkrétní upevnění by bylo nejlepší zavolat odbornou pomoc.

Jakmile pojišťovna souhlasí s náklady na kompenzaci, najme nejprve instalatéra nebo službu detekce úniků, aby zjistila netěsnosti. S největší pravděpodobností pokryjí opravu podlahy umístěné pouze na ploše zasažené problémem a nikoli celé konstrukci domu.

Pokrývají také sušení a další konkrétní podrobnosti zahrnuté ve vašich zásadách. Mohou vás také odkázat na společnost provádějící obnovu škod způsobených vodou, aby plně kontrolovali a dokončili proces sušení, výměnu a opravu.

Můžete se také pokusit najmout profesionální podlahu, která vám pomůže důkladně opravit vodou poškozenou podlahu. Poté můžete s dodavatelem vyjednávat na základě odhadu škod, který obdržíte od pojišťovny.

Kolik pokrytí můžete očekávat

Výše pojistného krytí se liší v různých situacích a zásadách poskytovatele společnosti. Pokud je to možné, ujistěte se, že vyjednáváte za značné náklady, protože jim záleží na snížení nákladů. Proveďte svůj průzkum a zdokumentujte nezbytné faktory pro tvrzení, abyste se ujistili, že nebudete zneužíváni.

Pro získání lepších služeb je nejlepší najmout dodavatele, který není spojen s poskytovatelem pojištění. Pochopení procesu a zásad vám pomůže získat skvělé nabídky a poskytování kompletních služeb.

Psaní hlášení o škodách na vodě pro podlahy z tvrdého dřeva

Při žádosti o pojistné události byste při psaní a řešení situace poškození vodou u dřevěných podlah měli zahrnout tyto položky:

1. Identifikujte podlahu

První věc, kterou byste ve zprávě měli zmínit, jsou specifikace dotčené podlahy. Je důležité uvést konečnou úpravu, střih, profil, druh a další, protože to může ovlivnit náklady na opravu poskytovanou poskytovateli pojištění. Kromě toho byste měli zmínit také způsob instalace dřevěné podlahy, abyste vyřešili potřebnou opravu.

2. Určete cílový obsah vlhkosti

Další věcí, kterou je třeba do zprávy zahrnout, je cílová vlhkost tvrdého dřeva. Souvisí to s relativní vlhkostí zeměpisné oblasti, teplotou a zařízením. V tabulce EMC pro dřevo můžete určit, co je třeba vložit do tvrzení.

3. Uveďte cílový čas roku, kdy má oprava začít

Přiznání pojistných událostí se neprovádí okamžitě. Vaši poskytovatelé nejprve určí, zda vám bude uděleno nebo odmítnuto.

Proces může také trvat měsíce, než začnete, takže musíte zahrnout cílový měsíc, než začnete s opravou. Měli byste také zvážit čas na nalezení důvěryhodných dodavatelů a proces hodnocení.

4. Hodnotí schopnost HVAC udržet situaci

Pokud máte doma systém HVAC, musíte uvést jeho schopnost udržovat životní prostředí. Může pomoci zabránit dalšímu zhoršování škod.

5. Proveďte testování vlhkosti

Chcete -li provést testování vody, postupujte takto:

  • Pomocí dielektrických měřičů naskenujte povrch podlahy. Tím zmapujete poškození vodou a uvidíte oblasti s vysokou vlhkostí. Chcete -li vidět rozdíl, můžete zkontrolovat nepoškozenou podlahu a porovnat ji s poškozeným dřevem.
  • Pomocí kladivových sond a izolačních kolíků měřte hodnoty ve více hloubkách podlahy a podkladu.

Sanace

Zatímco je reklamace v procesu, můžete provést nápravná opatření k udržení škody. To jsou věci, které můžete dělat:

  • Otevřete okna a dveře a spusťte přirozené sušení proudem vzduchu
  • Používání odvlhčovačů
  • Vakuová extrakce

Závěr

Nyní, když víte, jak napsat zprávu o poškození vodou pro podlahy z tvrdého dřeva, můžete si být nyní jisti, že okamžitě vyřeší vaše problémy související s vodou. Snižuje zátěž nákladů na opravy a také zaručuje, že můžete vrátit kouzlo své podlahy.