Jak snadno napsat zprávu o plísni: Základní průvodce se 6 otázkami

Naučit se psát zprávu o plísni je přínosnější pro profesionály než pro průměrného člověka, ale vědět, co hledat, může laikovi pomoci pochopit, co je napsáno. Chcete-li napsat dobrou zprávu o plísni, měli byste čtenáři nebo uživateli objasnit, zda napadení plísní existuje, jak špatné je, kde se nachází a co dělat, abyste se jej zbavili.

Nejednoznačná zpráva plná žargonu nemusí být pro klienty a laiky užitečná. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli vše, co je třeba vědět o psaní dobré a srozumitelné zprávy o plísních.

Co zahrnout do zprávy o plísni

Odborník na kontrolu plísní obvykle vyhotoví zprávu o plísni po sanaci nebo pokud má klient podezření na růst plísní v jejich blízkosti. Proto by zpráva o formě měla být pro klienta srozumitelná a užitečná, protože následné nezbytné kroky mohou záviset na zjištěních.

Dobrá zpráva o formě by měla jasně uvádět zjištění inspektora a co to znamená pro klienta. Shromážděná data a měření mohou být zahrnuta, ale samotná čísla se ukáží jako nepoužitelná pro žadatele.

Při psaní zprávy o formě byste měli odpovědět na otázky jako:

  • Vyskytují se v budově plísně, alergeny, těkavé organické sloučeniny nebo jiný podobný ekologický problém?
  • Pokud problém existuje, kde se nachází a jak závažný je?
  • Ukazují laboratorní testy pouze povrchové, kosmetické problémy nebo existují nějaké závažné zdravotní problémy?
  • Jaký navrhujete způsob odstranění plísně? Jak velké čištění, demolice nebo sanace je nutné?
  • Co je potřeba změnit nebo opravit, aby se napadení plísní neopakovalo?
  • Je proces čištění nebo nápravy úplný, správný a úspěšný?

Kdy potřebujete kontrolu formy?

Kontrola plísní je nezbytná, pokud máte podezření na růst plísní ve vaší domácnosti nebo pokud jste nedávno plíseň vyčistili. Kontroly plísní a zprávy budou v určitých situacích užitečné, protože vám mohou pomoci rozhodnout se, jaké kroky podniknout.

Inspekci plísní byste například potřebovali, pokud pociťujete příznaky alergie z čista jasna pokaždé, když vstoupíte do určité oblasti. Tyto příznaky zahrnují rýmu, kýchání, svědění, nevolnost a další podobné reakce.

Nejlepší by bylo nechat si prohlédnout plísně pouze v případě, že růst plísní nevidíte. Pokud vidíte kolonie plísní, nepotřebujete žádnou kontrolu ani testování. U velkého zamoření by bylo nejlepší zavolat sanační firmu, aby kolonie okamžitě vyčistila.

Jsou chvíle, kdy můžete zjistit existenci plísní, aniž byste je přímo viděli. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si tento článek o tom, jak vypadá plíseň na podlahu.

Inspekci plísní byste také potřebovali, pokud jste si nedávno najali společnost na sanaci plísní, aby se postarala o případné problémy s plísněmi. Pomohla by kontrola plísní, která by prověřila, zda sanace proběhla úspěšně a ve vzduchu nebo na dříve zamořené ploše nejsou žádné spóry nebo stopy plísně.

Proč potřebujete ověřovat existenci plísní?

Plíseň je houba, která uvolňuje spory na cesty. V malém množství jsou tyto spory neškodné. Ve velkém množství však mohou způsobit nepříznivé zdravotní účinky.

Expozice plísní může zdravým lidem způsobit příznaky alergie, ale může způsobit další problémy lidem s respiračními onemocněními. Spory plísní mohou také způsobit infekce u lidí s narušeným imunitním systémem.

Díky tomu je ověření existence plísně nezbytné, aby se zabránilo tomu, že houba způsobí větší škody, než by měla. Kontrola je po nápravě ještě kritičtější, aby se zajistilo, že problém s plísní je vyřešen a nevrátí se.

Kolik stojí kontrola formy?

Kontrola formy může být nákladná. Cena závisí na velikosti nemovitosti, rozsahu kontroly a testování, regionu a dalších faktorech.

Nejlevnější kontroly forem se mohou pohybovat od 300 do 400 USD. Pokud je váš dům větší než 4 000 čtverečních stop, můžete očekávat, že zaplatíte od 700 do 900 USD.

Nejlepší by bylo mít na paměti, že tyto ceny zahrnují pouze kontrolu. Proto můžete ušetřit peníze, pokud přeskočíte nepotřebné testy.

Co byste měli dělat, pokud vaše zpráva ukázala problém s plísní

Jste-li nájemcem, měli byste existenci jakéhokoli napadení plísní nahlásit svému pronajímateli. V opačném případě můžete přistoupit k odstranění plísní, než se to zhorší.

Pokud jde o odstraňování plísní, můžete buď zavolat odborníka na sanaci plísní, nebo provést čištění sami. Abychom vám pomohli začít, přečtěte si tento užitečný článek o tom, jak se zbavit plísní na stěnách z betonových bloků.

Závěr

Vědět, jak napsat zprávu o formě, je důležité, protože vám může pomoci jasně ukázat výsledky kontroly a testování a pomoci klientovi pochopit, co je třeba udělat. Koncový uživatel zprávy potřebuje vědět, zda problém s plísní existuje, kde se nachází a jak závažný je, aby mohl přijít s plánem, jak se s ním vypořádat.